EURO 2020: Suprize placute si dezamagiri in prima etapa din grupa F

Ve „skupině smrti“ se chystalo Maďarsko vyrobit docela velké překvapení, ale na konci zápasu proti Portugalsku to vzdáváme. V dalším zápase se z našeho pohledu žádné překvapení nekonalo, Francie porazila Německo. sekce věnovaná finálovému turnaji rozebere každý zápas zvlášť, ale také zde najdete pořadí jednotlivých skupin, program, ale i mnoho dalších.

Statistiky první fáze skupina F EURO 2020 – Maďarsko vs. Portugalsko

Portugalsko vyhrálo 3:0, ale v v 83. minutě byl stav 0:0. Navíc jen pár minut před otevřením skóre maďarské macao, ale gól byl zrušen kvůli ofsajdu. Úvodní branka přišla v 84. minutě po střele Guerreira. Střelu tečoval Maďar, který zcela změnil trajektorii a napálil brankáře. UEFA se však rozhodla připsat Guerreirovi gól. Další dva góly vstřelil Cristiano Ronaldo. První přišel z penalty v 87. minutě a druhý ve druhé minutě prodloužení. Cristiano Ronaldo se tak stal nejlepším střelcem v historii evropského šampionátu. Jde o pátý takový turnaj, kterého se Portugalci účastní, celkem skóroval Cristiano Ronaldo. Jak gól Guerreira, tak druhý gól Cristiana Ronalda vstřelil Rafa Silva. Portugalci preferovali rozestavení 4-2-3-1 a Maďaři typ 3-5-2.

Od Lusitánců vidí žlutou kartu Ruben Dias a od Maďarů Loic Nego a Willi Orban. Portugalci provedli šest rohů, zatímco Maďarsko nezískalo žádný. V tomto zápase bylo na branku posláno 10 stehů, 7 Portugalci a 3 Maďaři. Portugalský brankář zvládl 3 zákroky, Maďar 4 zákroky. Lusitanians měli držení 65% Cristiano Ronaldo a Diogo Jota vyslali dvě střely na branku Portugalců. Z Maďarů tohoto výkonu dosáhl Adam Szalai. Cristiano Ronaldo se pokusil o průnik, ale míč šel mimo. Z nich bylo nejúspěšnějších 36. , žádný hráč nedokončil ani 50 přihrávek.

Cristiano Ronaldo si Diogo Jota expediau doua suturi pe poarta de la portughezi. De la unguri aceasta performanta era reusita de Adam Szalai.  Cristiano Ronaldo incerca nu mai putin de 39 pase, ceea ce este destul de mult pentru un atacant. Dintre acestea, la destinatar au ajuns 36. Ruben Dias a avut cele mai multe pase reusite, acesta completand 89 din 94. Un procentaj slab la capitolul pase l-a avut Diogo Jota, doar 26 pase ajungand la destinatar din totalul celor 37. In tabara adversa, niciun jucator nu a completat nici macar 50 pase.

Statistiky první fáze skupina F EURO 2020 - Francie vs Německo

Jediným úspěchem zápasu byl vlastně vlastní gól, Hummels si dal ve 20. minutě vlastní branku. Benzema mohl navýšit rozdíl o 5 minut před koncem, ale jím vstřelená branka byla po zhlédnutí VAR zrušena. Francie preferovala typ 4-3-3, zatímco Němci zkusili typ 3-4-3.

V 7. minutě dostal Kimmich žlutou kartu. Bylo to jediné varování od obou týmů. Francie i Německo vyslaly v tomto zápase jedinou střelu na branku. Stovku měli v baru i Francouzi. Německo bylo o něco lepší, pokud jde o rohy, poslalo jich 5 ve srovnání se 3 soupeře.

Zajímavý fakt, který vidíme v kapitole o rozehrávkách. Německo absolvuje 657 přihrávek a Francie jen 390. Docela dobře si vede Francouz Kimpembe, který dokončil 43 přihrávek ze 45 pokusů. Z Němců Rudiger dokončil 79 přihrávek v 84 pokusech a Hummels 74 v 78 pokusech.