EURO 2020: Surprize placute si dezamagiri in Belgia vs Potugalia

První zápas na osmém EURO 2020 (2021) některých týmy s jeho jménem vyústily ve vyřazení mistra Evropy. Rozdíl přinesl ve 42. minutě báječnou střelou Belgičan Thorgan Hazard. Jinak Belgičané nezaujali, těžko uvěřit, že dalšího soupeře přehrají, když budou hrát jako s Portugalci. O speciální sekce našeho webu představuje program čtvrtfinále, ale také analýzy těchto zápasů, doplněné předpověďmi.

Belgičané dali přednost 3 Hráči týmu Fernando Santos už jsou na trávníku a vypadá to, že budou hrát ve formaci -4-2-1. Vermaelen a Alderweireld viděli žlutou kartu od belgické reprezentace, Palhinha, Dalot a Pepe byli "žlutí" z tábora Lusitanů. Hazardův úspěch byl jedinou střelou na branku Belgie. Na druhé straně Portugalsko vyslalo 5 střel na branku, s tyčí. Také Lusitánci předvedli 3 rohy, Belgičané nedokázali získat žádný.

Statistiky Belgie vs Portugalsko nejlepší EURO 2020 – počet hráčů

Cristiano Ronaldo v tomto vyslal dvě střely na branku zápas. Portugalci dokončili 558 přihrávek s úspěšností 90 %. Na druhou stranu úspěšnost Belgičanů byla 84 %, zkompletovali 385 přihrávek. Axel Witsel v tom byl velmi dobrý, dokončil 50 z 51 vyzkoušených přihrávek. Procento přihrávek 95 % z hlediska přihrávek mezi těmi, kteří odehráli alespoň jeden poločas, získal také Belgičan Eden Hazard. Místo toho Thomas Meunier v tomto ohledu zklamal, belgický záložník udělal ne méně než 16 přihrávek ze 48 přenesených. Ani Lukaku na tom nebyl lépe, chybělo mu 6 ze 17 přihrávek. V Portugalsku nebyl nikdo s procentem úspěšnosti pod 80 %.

Belgičané vyhráli 20 vzdušných duelů oproti 13 jejich soupeřům. Portugalec Pepe nevyhraje ani jeden ze 4 duelů, do kterých byl nasazen. Další Portugalec Ruben Dias vyhraje pouze 1 z 5 vzdušných duelů, kterých se účastnil. Belgie ztratila míč na vlastní polovině hřiště 20krát a Portugalsko 12krát.