EURO 2020: Surprize placute si dezamagiri in Cehia vs Danemarca

Zápas mezi Českou republikou a Dánskem nebyl skromný, podle očekávání nejvíce před začátkem čtvrtfinále. Dánové vyhráli 2:1, o přestávce vedli už 2:0. Skóre otevřel v 5. minutě Delaney, na rozdíl zvýšil ve 42. minutě Dolberg, za Čechy snížil ve 49. minutě Patrik Schick. Schick tak na tomto finálovém turnaji vstřelil 5 ze 6 branek České republiky, necelých 9. Špatní na tom nebyli ani Dánové, kteří provedli 7 rohových kopů. Žlutou kartu v závěru utkání dostali jako jediní Češi Krmencik a Kalas. Sledoval jsem zápas, který lahodil oku, a pokud budou Dánové hrát stejně v semifinále, možná budou mít šanci se v posledním dějství i kvalifikovat. Rozbor tohoto zápasu, ale také pár tipů, najdete v

Danemarca expedia 7 suturi pe poarta in aceasta partida, iar Cehia 5. In schimb, cehii conduceau la cornere, executand nu mai putin de 9. Nici danezii nu stateu rau, cu 7 lovituri de colt executate. Cehii Krmencik si Kalas erau singurii ce primeau cartonas galben si asta in finalul partidei. Am asistat la o partida placuta ochiului, iar daca daneziii vor juca la fel si in semifinale, ar putea chiar sa aiba sanse la calificarea in ultimul act. Analiza acestui meci, insa si cateva ponturi, veti descoperi intr-o sekci věnované výhradně finálovému turnaji.

Statistiky Česká republika vs. Dánsko čtvrtletí EURO 2020 – počet hráčů

Česká republika preferovala 4-2- 3-1, zatímco pozice Dánů byla typu 3-4-3. Z Čechů to byl Tomáš Holes, kdo poslal na bránu dva stehy. Damsgaard a Yussuf Poulsen to udělali z dánského tábora. V přihrávkách je na tom lépe český tým s 84% ​​úspěšností oproti 80% Dánů. Studenti trénovaní Šilhavým absolvovali 415 přihrávek a trénovaní Hjulmandem 329 přihrávek. Z těch, kteří odehráli alespoň jeden poločas, měl pouze Dán Maehle úspěšnost přes 90 %. Naopak Češi Coufal, Schick, Ševčík a Masopust měli úspěšnost pod 80 %. Od Dánů tím trpěli Vestergaard, Christensen, Larsen a Damsgaard. V tomto ohledu zaujal Dán Delaney, který vyhrál 9 z 10 vzdušných duelů. Příjemný dojem zanechal i Dán Vestergaard, který měl z 11 vzdušných duelů úspěšnost přes 70 %. Češi ztratili na vlastní polovině 13 balonů a Dánové 15.

Danemarca se impunea in 37 dueluri aeriene, fata de 28 ale Cehiei. Danezul Delaney impresiona placut la acest capitol, castigand 9 din 10 dueluri aeriene. O impresie placuta a lasat si danezul Vestergaard, care avea un procentaj de reusita de peste 70% dintre cele 11 dueluri aeriene. Cehii pierdeau 13 baloane in propria jumatate de teren, iar danezii 15.