EURO 2020: Surprize placute si dezamagiri in Elvetia vs Spania

První čtvrtfinále EURO 2020 se odehrálo v Petrohradu , mezi Švýcarskem a Španělskem, Ovidiu Hategan je náhradním rozhodčím. Švýcar Zakaria si dává desátý vlastní gól tohoto finálového turnaje. Stane se tak v 8. minutě, Švýcarsko vyrovnává v 68. minutě prostřednictvím Shaqiriho a o 9 minut později zůstává početně horší. Přestože v prodloužení hojně dominovali, Iberians nedokázal skórovat. Pro Švýcary začala loterie pokutových kopů výtečně, Španěl Busquets trefil tyč, Gavranovič proměňoval. Jenže Švýcarsko pak zažilo noční můry, když další tři pokutové kopy minulo. Místo toho Iberijcům chyběl jen jeden. Švýcarsko tak podruhé za sebou zažilo emoce z pokutových kopů, a to po osmém utkání s Francií v National Areně. Tentokrát se zde ale sen Vladimira Petkoviče o reprezentaci zastavil. Z 10 střel na branku vyslalo Španělsko v prodloužení 8. Švýcarsko však nevyslalo žádnou. Švýcarsko držel při životě brankář Sommer, který měl na kontě 9 zákroků, většinou rozhodujících. Španělé provedli 13 rohů a Švýcaři 9. Laporte dostal žlutou kartu z tábora Iberian, Widmer a Gavranovic byli "zažloutlí" od Švýcarů. Červená karta byla udělena Freulerovi. V semifinále nás čeká derby mezi Španělskem a Itálií, zápas, na který máme pár tipů v

Zece suturi pe poarta a expediat Spania, fata de doar doua ale elvetienilor. Dintre cele 10 suturi pe poarta, in extra-time Spania a expediat 8. In schimb, Elvetia nu a expediat niciunul. Elvetia a fost tinuta in viata de goalkeeperul Sommer, care a avut 9 interventii, majoritatea decisive. Spaniolii au executat 13 cornere, iar elvetienii 9. Din tabara ibericilor a primit cartonas galben Laporte, iar de la elvetieni au fost “ingalbeniti” Widmer si Gavranovic. Cartonasul rosu il primea Freuler. In semifinale vom avea un derby intre Spania si Italia, meci pentru care avem cateva pronosticuri intr-o sekci věnované finálovému turnaji.

Statistiky Švýcarsko vs. Španělsko čtvrtletí EURO 2020 – Počty hráčů

Vladimir Petkovic posílal vzorec 4- na pole 2-3-1, zatímco Luis Enrique preferuje ofenzivu, typ 4-3-3. Oba týmy zvládly 7 driblingů, pouze Švýcarsko zkusilo driblovat 17krát a Španělsko 31krát. Dani Carvajal a Gerard Moreno vystřelili 6krát na branku, při druhém se podařilo poslat na bránu 3 stehy. Z iberského tábora poslal Oyarzabal k bráně další dva stehy.

Španělsko dokončilo 941 přihrávek, což je více než trojnásobek soupeře, který dokončil pouze 302. Alba, Laporte a Pau Torres dokončili každý přes 100 přihrávek. Pau Torres měl 145 přihrávek, Laporte 131 přihrávek a Alba 116. Ze Španělů, kteří byli na hřišti alespoň 45 minut, měli pouze Ferran Torres, Sarabia a Gerard Moreno procento přihrávek pod 90 %. Na druhou stranu, Akanji byl jediný Švýcar s mírně vyšším procentem 90 %. Španělsko bylo na dobré cestě, vyhrálo 28 vzdušných duelů a Švýcarsko jen 16. Iberští ztratili míč na vlastní polovině 11krát a Švýcaři 27krát.