EURO 2020: Surprize placute si dezamagiri in Franta vs Elvetia

Jediné osmifinále EURO 2020 (2021), které se odehrálo Losování proběhlo v Národní aréně mezi Francií a Švýcarskem. Skóre Švýcarů otevřel na konci první čtvrthodiny překvapivě Seferovič. Poté Francie skórovala 3krát. V 57. minutě vyrovnal Benzema, o dvě minuty později se dostal také do vedení Francie. Dvě minuty před vstřelením prvního gólu Francie neproměnil penaltu pro Švýcary Ricardo Rodriguez. Na rozdíl zvýšil v 75. minutě Pogba. Tentýž Seferovič snížil za Švýcarsko v 81. minutě, vyrovnání vstřelil v 90. minutě Gavranovič. V prodloužení už gól nepadl, a tak přišly na řadu pokutové kopy. Po 9 penaltách přišel na řadu Mbappe. Ten, kdo chtěl být nadějí Francouzů v tomto závěrečném turnaji, se ukázal být jejich katem, Mbappe minul střelu z 11 metrů.4-4-2. Osm stehů na bránu poslali Francouzi oproti 5 Švýcarům. Nutno podotknout, že stovku měli v baru i Francouzi. Také poměr rohových kopů byl 8:5 ve prospěch Francouzů. Žlutou kartu pro Francouze viděli Varane, Kingsley Coman a Pavard, Švýcary varovali Elvedi, Ricardo Rodriguez, Xhaka a Akanji.

Franta prefera o asezare tip 3-5-2, pe cand elvetienii preferau clasicul 4-4-2. Opt suturi pe poarta expediau francezii, fata de 5 ale elvetienilor. De notat ca francezii aveau si un sut in bara. Tot 8-5 in favoarea francezilor era si raportul loviturlor de la colt. Varane, Kingsley Coman si Pavard vedeau cartonasul galben pentru francezi, de la elvetieni fiind avertizati Elvedi, Ricardo Rodriguez, Xhaka si Akanji.

Pokud porazí Španělsko, bude mít Švýcarsko soupeře, který může být v semifinále ještě těžší. Chcete-li zjistit, ze kterého duelu vzejde potenciální soupeř Švýcarska v semifinále, zveme vás k nahlédnutí do speciální sekce těchto stránek věnovaná výhradně finálovému turnaji. Tot aici vei putea consulta si cateva ponturi pentru fiecare meci ramas.

Statistiky Francie vs. Švýcarsko nejlepší EURO 2020 – počet hráčů

Francie úspěšně driblovala 29krát od 47 pokusů , zatímco Švýcaři zvládli polovinu z 30 vyzkoušených driblingů. Karim Benzema a Kingsley Coman vyslali na bránu francouzského tábora dvě střely, od Švýcara postupujícího Seferoviče. Tým trénovaný Didierem Deschampsem absolvuje 600 přihrávek ve srovnání se 475 Švýcary. Kante a Lenglet byli Francouzi, kteří měli úspěšnost přes 95 %. To byl úspěch Akanji se Švýcary.

Naopak Švýcaři Seferovič, Embolo, Mbabu, Gavranovič, Vargas a Fassnacht měli úspěšnost pod 80 %. Od Francouzů se to stalo Kingsleymu Comanovi. Francie vyhraje 25 vzájemných zápasů ve srovnání s 19 ve Švýcarsku. Oba týmy ztratily míč 13krát na vlastní polovině.