EURO 2020: Surprize placute si dezamagiri in Italia vs Belgia

Nejzajímavějším zápasem čtvrtfinále byl bezpochyby, mezi Belgií a Itálií. "Squadra Azzurra" vyhrála 2:1, všechny 3 góly padly v prvním poločase. Od 13. minuty mohl otevřít skóre Bonucci, ale jeho branka byla po zhlédnutí VAR zrušena. Ve 31. minutě dostal Itálii do vedení Barella, ve 44. minutě zdvojnásobil rozdíl Insigne, v prodloužení prvního poločasu snížil na rozdíl Lukaku, Belgičan penaltu proměnil. Itálie se tak připravuje na semifinále se Španělskem. V sekci věnované výhradně finálovému turnaji najdete analýzu tohoto duelu, ale také několik tipů.

Italové i Belgičané měli 3 stehy na bráně. Z celkových 6 střel na branku bylo 5 vysláno v prvním poločase. Belgičané provedli 9 rohů a Italové 5. Verratti a Berardi viděli žlutou kartu od Italů z tábora Belgičanů, kteří byli "zažloutlí" Tielemans.

Statistiky Itálie vs. Belgie čtvrtletí EURO 2020 – Počty hráčů

Jako v každém zápase na tomto finálovém turnaji, Itálie vyslala do pole útočnou řadu, typ 4-3-3. Oproti tomu Roberto Martinez byl dnes prakticky neviditelný. Belgičané zvládli 19 driblingů z 34 pokusů, Italové 16 z 27 pokusů. Belgičan Lukaku poslal na branku tři stehy, Ital Insigne dva.

Přesnost přihrávek byla 90 % u Italů a 85 % u Belgičanů. "Squarda Azzurra" dokončil 493 přihrávek a Belgie 411. Alderweireld, Witsel, Vermaelen a Tielemans měli vyšší procento přihrávek, 90 %. Na druhou stranu tohoto procenta dosáhli nebo překonali Bonucci, Jorginho, Chiellini, Insigne a Verratti. Nutno podotknout, že všech 72 přihrávek Jorginha našli jeho spoluhráči. Lukaku, De Bruyne a Meunier byli v tomto ohledu v belgickém táboře zklamáním, s procentem pod 80 %. To se děje italskému Chiesa.

Belgie vyhrála 19 vzdušných duelů oproti 16 v Itálii. Nutno podotknout, že Belgičan Meunier vyhrál všechny 4 vzdušné duely, do kterých byl nasazen. Ital Chiesa naopak nevyhrává ani jeden ze 3 vzdušných duelů. Belgie ztratila míč na vlastní polovině 18krát, Italové 12krát.