EURO 2020: Surprize placute si dezamagiri in Italia vs Spania

První semifinále EURO 2020, které se hraje mezi Itálií a Španělskem, je ohlášena jako velkolepá a skutečně nezklamala. V základní hrací době oba týmy skončily nerozhodně 1:1. Skóre Italů otevřel v 60. minutě Federico Chiesa, v 80. minutě vyrovnal Alvaro Morata. Tam Itálie začala špatně, Locatelli minul první penaltu. Naštěstí pro Roberta Manciniho, Olmo dělal totéž pro Španěly. Pak se vše změní, až do popravy Alvara Moraty. Pyrenejský nepromarnil druhou penaltu v tomto vydání a vyřadil svůj tým.

In extra-time nu se marca, astfel ca s-a trecut la loteria loviturilor de departajare. Acolo, Italia incepea prost, Locatelli ratand primul penalty. Din fericire pentru formatia antrenata de Roberto Mancini, Olmo facea acelasi lucru pentru spanioli. Apoi se transforma tot, pana la executia lui Alvaro Morata. Ibericul a ratat al doilea penalty in aceasta editie, producand eliminarea formatiei sale.

Šesté kolo kvalifikace EURO 2020 skončilo v základní hrací době nerozhodně. Rozhodovalo se také o třetím po provedení tiebreaků. Zajímavé je, že zbývající dvě setkání se uskutečnila mezi Francií a Švýcarskem, respektive Švýcarskem a Španělskem. V osmém kole Švýcarsko vyřadí Francii, aby ho ve čtvrtfinále vyřadilo Španělsko. V semifinále Španělsko vyřadila Itálie. Rozhodne finále nerozhodný výsledek? Pokud ano, pak by Anglie měla „vyhrát“, pokud by se měla řídit algoritmem. Finále EURO 2020 (2021) je analyzováno v části webu věnované výhradně finálovému turnaji. Na konci této analýzy najdete několik tipů.

Oba týmy preferovaly útočnou hru, oba trenéři posílali na hřiště formuli typu 4-3-3. Postoj Italů byl však spíše defenzivní. Ve skutečnosti měli Iberians 65% držení míče. Itálie i Španělsko vyslaly na branku 4 střely. Nutno podotknout, že Italové měli i bar. Španělsko provádí v tomto zápase šest rohů a Itálie pouze jeden. Všech 7 rohových kopů bylo provedeno v základní hrací době. Busquets dostal žlutou kartu od Španělů, Toloi a Bonucci byli varováni od Italů, oba v prodloužení.

Statistiky Itálie vs. Španělsko Semifinále EURO 2020 – Čísla hráčů

Chiesa a Berardi byli Italové, kteří poslali na branku dva stehy. Alvaro Morata a Daniel Olmo to udělali ze španělského tábora, druhý jmenovaný nastřílel minimálně 5 střel na branku. Španělsko dokončilo 838 přihrávek, zatímco Itálie pouze 328. Míra přihrávek byla 90 % u Španělů a 76 % u Italů. Iberians zvládl 20 driblingů a Italové jen 9.

Z tábora Italů pouze Jorginho, Verratti a Emerson měli úspěšnost přihrávek přes 80%. Chiesa, Barella, Berardi a Immobile zklamaly s procentem pod 70 %. Na druhou stranu, Pedri, Eric Garcia a Rodri měli procento úspěšnosti přes 95 %. Dani Olmo, Morata a Gerard Moreno měli naopak procento pod 75 %. Španělé vyhráli 13 vzdušných duelů a Italové 10. "Squadra Azzurra" ztratila na vlastní polovině míč 8x a Španělsko pouze jednou.