EURO 2020: Surprize placute si dezamagiri in Italia vs Austria

Na první pohled nebylo optimum mezi Itálií a Rakouskem jediné způsobit Italům velké potíže. "Squadra Azzurra" dominovala, ale na konci řádné 90 minuty gól nepadl. Místo toho ve 30 minutách prodloužení padly tři branky. Dva byli úspěšní Italové, jeden Rakušané. Itálie otevřela skóre v 95. minutě přes Chiesa, o 10 minut později zvýšil náskok Pessina. Rakušanům snížil handicap ve 114. minutě Kalajdzic, nutno podotknout, že v 65. minutě skóroval za Rakušany Arnautovic, ale jeho branka byla po zhlédnutí VAR zrušena. Jako v každém dosavadním zápase preferuje Itálie rozestavení 4-3-3. Na druhé straně rakouské osídlení bylo typu 4-2-3-1.

Italové tedy pokračují ve své působivé řadě zápasů bez porážky a bez inkasovaného gólu. Chcete-li vidět průběh EURO 2020 (2021) v Itálii, zveme vás do sekce na stránce věnované výhradně finálovému turnaji. Zde najdete také analýzy, ale také tipy na každý zápas zbývající z EURO 2020.

V základní hrací době měla Itálie na brance 6 stehů a Itálie 3. V prodloužení měla "Squadra Azzurra" čtyři stehy na bráně, oproti dvěma Rakousku. Je třeba zmínit, že tým, který vedl Roberto Mancini, měl také bar. Italové předvedli 4 rohové kopy a Rakušané 3. Arnautovič byl od Rakušanů napomenut od 2. minuty, tým dostal další dvě žluté karty, obě v prodloužení. Řeč je o Hintereggerovi a Dragovičovi. Zato Di Lorenza a Barellu "zažluti" Italové.

Statistiky Itálie vs. Rakousko nejlepší EURO 2020 – počet hráčů

Itálie dokončila 627 přihrávek oproti 555 Rakousko. Zde jsme zahrnuli i přihrávky na prodloužení. Přesnost přihrávek byla u „Squadra Azzurra“ 89 % a u Rakušanů 84 %. Ital Jorginho byl jediným hráčem, který prošel 100 přesnými přihrávkami, měl 103. Z těch, kteří v tomto zápase odehráli alespoň 45 minut, měli Italové přesnost přihrávek přes 90 % Jorginho, Bonucci, Di Lorenzo, Acerbi a Veratti. Tento výkon z Rakušanů zvládli Sabitzer a Dragovic. Naproti tomu v italském táboře Insigne, Berardi, Immobile a Barella měli úspěšnost těsně pod 80 %.

Nejvíce duelů vyhráli Rakušané. Hovoříme o 29 vyhraných vzdušných duelech oproti 23 Italům. Insigne byl v tomto ohledu zklamaný, nevyhrál žádný z 5 duelů, kterých se zúčastnil. Rakušané ztratili míč na vlastní polovině 22krát, Italové 18krát.