EURO 2020: Surprize placute si dezamagiri in Suedia vs Ucraina

Poslední kolo finále se odehrálo mezi Švédskem a Ukrajinou, jedno ze 4, které by skončily remízou v základní hrací době. Skóre Ukrajinců otevřel ve 27. minutě Zinčenko, v 53. minutě vyrovnal Forsberg, ve druhém poločase sice neskóroval, ale trefil 3x tyč. Švédsko to udělalo dvakrát a Ukrajina pouze jednou. Branku kvalifikace Ukrajinců vstřelil Dovbyk v první minutě prodloužení druhého poločasu.

Je třeba poznamenat, že obě tyče Švédů byly zasaženy Forsbergem. Švédsko mělo na brance 3 stehy a Ukrajina 4. Švédové provedli 6 rohů a Ukrajinci dva. Žlutou kartu z ukrajinského tábora mohli vidět Yarmolenko a Dovbyk. Kulusevski s Forsbergem byli "žlutí" Nordics, zatímco Danielson byl vyřazen přímo v první polovině prodloužení po kriminálním vstupu. Švédové preferovali klasické rozestavení 4-4-2, Ukrajinci byli rozestavení 3-5-2. Ve čtvrtfinále se Ukrajina střetne s Anglií, speciální sekce webu vám poskytne analýzu tohoto zápasu spolu se 3 tipy.

Statistiky Švédsko vs Ukrajina nejlepší EURO 2020 – počet hráčů

Ukrajinec Zabarnyi dokončil 100 přihrávek ze 114 vyzkoušených . Dalším hráčem, který dosáhl hranice 100 úspěšných přihrávek, byl Švéd Lindelof, který měl 104 takových přihrávek ze 111 vyzkoušených. Z hráčů, kteří odehráli alespoň jeden poločas, měl jako jediný 100% přesnost přihrávky Ukrajinec Shaparenko. Dokončí všech 36 odeslaných průchodů. Také Ukrajinec Kryvtsov a vyřazený Danielson měli v tomto ohledu procenta přes 95 %. Naproti tomu Ukrajinci Jarmolenko, Stěpaněnko a Jaremčuk měli procento pod 80 %. Kulusevskij, Isak, Augustinsson, Bengtsson a Krafth nedokázali tvořit 80 % tábora Švédů. Všechny 4 duely vyhrává i další Ukrajinka Makarenko. Švédové ztratili míč na vlastní polovině 7x, Ukrajinci 13x.

Suedezii castigau 16 dueluri aeriene, iar ucrainienii 23. De remarcat aici ucraineanul Zinchenko, acesta castigand toate cele 6 dueluri avute. De asemenea, Makarenko, un alt ucrainean, castiga toate cele 4 dueluri avute. Suedezii pierdeau de 7 ori balonul in propria jumatate, iar ucrainienii in 13 randuri.