EURO 2020: Surprize placute si dezamagiri in Ucraina vs Anglia

V jediném zápase na EURO 2020 (2021), který Anglie nezvládla sporný na svém vlastním poli, měl nejsnadnější úkol. Angličané vyhráli nad Ukrajinou 4:0. O přestávce vedli 1:0, skóre otevřel Harry Kane od 4. minuty.Maguire zásadní rozdíl v prvních sekundách druhého poločasu. Kane zvýšil skóre na 3:0 v 50. minutě, aby Henderson uzavřel tabulku v 63. minutě.Gól poslal Anglii do tohoto zápasu ve srovnání se dvěma soupeři. Místo toho Ukrajinci provedli tři rohy a Britové dva. Je zajímavé, že hráči týmu Gareth Southgate stěží zabíjejí a zabíjejí více gólů. V tomto duelu nepadla ani žlutá karta. Ukrajina trénovala rozestavení 5-3-2, zatímco Southgate zvolil typ 4-2-3-1. Vzhledem k těmto číslům si nejsme tak jisti, že Anglie bude mít v semifinále lehkou misi. V

Sase suturi pe poarta expedia Anglia in aceasta partida, fata de cele doua ale adversarei. In schimb, ucrainienii au executat trei cornere, iar englezii doua. Curios este ca, in ciuda scorului, elevii antrenati de Gareth Southgate au avut o posesie de doar 51%. In acest duel nu s-a acordat nici macar un cartonas galben. Antrenorul Ucrainei a trimis in teren o formatie tip 5-3-2, in vreme ce Southgate opta pentru una tip 4-2-3-1. Avand in vedere aceste cifre, nu suntem atat de siguri ca Anglia va avea o misiune facila in semifinale. Intr-o  části webu věnované výhradně finálovému turnaji najdete jak analýzu tohoto zápasu, tak i několik tipů.

Statistiky Ukrajina vs. Anglie čtvrtletí EURO 2020 – počet hráčů

Anglie zvládla 11 driblů z 24 pokusů, zatímco Ukrajina zvládla 6 driblingů z 11 pokusů. Harry Kane vyslal v tomto utkání 3 střely na branku. Žádný z týmů neměl procento úspěšnosti pod 90 %. Angličané absolvovali 588 přihrávek a Ukrajinci 541. Matvienko a Zabarnyi měli v ukrajinském týmu více než 95 % přihrávek. Z anglického tábora to dokázali Maguire a Kalvin Phillipsovi. Na druhé straně britská libra a ukrajinská Jarmolenko měly procento pod 80 %. Anglie vyhrála 10 vzdušných duelů a Ukrajina jen 3. Ukrajina prohrála 16krát v polovině a Anglie 9krát.