EURO 2020: Surprize si dezamagiri in a treia etapa din grupa F

Podle očekávání všechny 3 silné týmy ze skupiny " mrtvý “získal kvalifikaci na osmém místě. Příjemným překvapením bylo Maďarsko, které se navenek chystalo opustit Německo. Německo nakonec ve třetí skupinové fázi remizovalo o 4 góly. Stejný výsledek dopadl i v utkání mezi Francií a Portugalskem. Na stránkách máme speciální sekci věnovanou výhradně finálovému turnaji, kde můžete konzultovat výsledky ze skupinové fáze, ale i program finále. Také zde najdete analýzy a tipy pro každý zbývající zápas z EURO 2020 (2021).

Statistiky poslední fáze skupiny F EURO 2020 – Německo vs. Maďarsko

Fanoušci na tribunách v Allianz Areně ne uvěřili, když Adam Szalai otevřel skóre Maďarů. Stalo se tak v 11. minutě, za Němce vyrovnal v 66. minutě Kai Havertz. Autorem branky je Andras Schafer. Němci opět vyrovnali 6 minut před koncem, střelcem gólu, který jim přinesl kvalifikaci Němců, byl Leon Goretzka. Němci preferovali formuli 3-4-3, zatímco maďarské osídlení bylo typu 5-3-2. Nutno podotknout, že oba týmy jednou poslaly míč k tyči. Německo běží 6 zatáček a Maďarsko jednu. Od Němců dostali žlutou kartu Gundogan a Sane, od Maďarů viděli varování od Botky, Szalaie a Fioly. Tým Joachima Lowa dokončil 708 přihrávek oproti pouze 196 Maďarům. Kroos, Hummels a Ginter absolvovali za Němce více než 100 přihrávek s úspěšností téměř 95 %. V tomto ohledu zaujal i Rudiger.

Nemtii au avut o posesie de 70% si 6 suturi pe poarta, fata de cele 4 ale ungurilor. De punctat ca ambele formatii trimiteau o data balonul in bara. Germania executa 6 cornere, iar Ungaria unul singur. Gundogan si Sane primeau cartonasul galben de la nemti, iar de la unguri vedeau avertisment Botka, Szalai si Fiola.

De la nemti Kai Havertz expedia doua suturi pe poarta, din tabara ungurilor Adam Szalai facand asta. Formatia antrenata de Joachim Low completa 708 pase, fata de cele doar 196 ale ungurilor. Kroos, Hummels si Ginter completau mai mult de 100 pase pentru nemti, avand procentaj de reusita de aproape 95%. Rudiger impresiona si el placut la acest capitol.  

Statistiky poslední fáze skupiny F EURO 2020 - Portugalsko vs Francie

V prvním poločase padly dva góly, oba z penalty. Ve 31. minutě otevřel skóre Cristiano Ronaldo, ve druhé minutě prodloužení vyrovnal Benzema. Tentýž Benzema dal Francii do vedení ve 47. minutě. Portugalsko vyrovnalo novou penaltou, kterou proměnil stejný Cristiano Ronaldo v 60. minutě. -2-3-1.

Portugalsko žádnou nevidělo žluté karty, přičemž 4 hráče „zažloutli“ Francouzi. Jsou to Lloris, Lucas Hernandez, Griezmann a Kimpembe. Každá ze dvou kapel poslala na branku 5 stehů a Portugalci měli i bar. Francouzi provedli jediný roh, Němci neměli rohový kop.

Kromě dvou gólů vyslal Cristiano Ronaldo další střelu na branku. Z Francouzů má Benzema jako jediný dva stehy na brance. Francouzi dokončili 577 přihrávek, ve srovnání s 509 Lusitánci, oba týmy mají přesnost přihrávek přes 90 %. Francouz Paul Pogba dokončil 97 přihrávek z 99 pokusů. Dobře si vedli i Varane, Kimpembe, Tolisso, Kante a Rabiot. Zde zklamal Mbappeho, který dokončil 16 z 23 vyzkoušených přihrávek. Z Lusitánce Renato Sanches si vedli celkem dobře Guerreiro a Pereira.