Giro d'Italia 2017 – kdo je povinný v první etapě?

Etapa 1 bude mít mezi Algherem a Olbií 206 km. Je to poměrně dlouhá etapa, ale trasa je velmi snadná a cyklistům by neměla dělat problémy. Na cestě budou tři lezci, ale ti jsou pouze ve 4. kategorii a bylo jich víc, aby bylo možné dát lezcům tričko z první etapy. Sprinteři by si tuto šanci neměli nechat ujít, a proto jsem si jistý, že budeme mít masivní sprintový finiš.

Těžko říct, kdo tuto etapu vyhraje. Bookmakeři považují za hlavního favorita Kolumbijce Fernanda Gaviriu z Quick Step s kurzem 3,25. Velmi blízko jsou ale s kurzem 3,60 Australan Caleb Ewan z Orica a Němec Andre Greipel. Překvapení by mohlo přinést Sam Bennett, ale také Italové Giacomo Nizzolo a Sacha Modolo. || English 535

Foarte greu de ales un invingator. Modolo a obtinut 2 victorii in Croatia, dar nu prea a avut adversari. Ewan are 6 victorii in 2017, dar cinci sunt din ianuarie obtinute in Australia in Tour Down Under. Greipel are 3 victorii, cea mai importanta obtinuta in Paris-Nice. In schimb Gaviria are 4 victorii, cea mai importanta din Tirreno-Adriatico. Asa ca eu zic ca merita pusa o miza mica pe Modolo, kurz 12 na unibet.

Nizzolo v Modolo> 2 @ 1,68 unibet

- souboj Italů. Nizzolo je konzistentní cyklista s častým umístěním na stupních vítězů, ale málokdy vyhrává. Letošní rok byl velmi slabý a neočekávám, že by toho na Tour of Italy hodně dokázal. Místo toho je Modolo mnohem výbušnější a na Tour of Croatia ukázal dobrou formu, i když tam neměl důležité soupeře. Ale byl tam také Nizzolo.

Kombinace: Gaviria (v Bennett) + Sbaragli (v Bauhaus) @ 1,82 unibet
- Gaviria je jasně lepší a s velkými šancemi minimálně na stupně vítězů. Také má tým na své straně a na konci bude mít vlak. Místo toho je Bennett mladý a od týmu sprintů mu moc nepomáhá.
- Sbaragli je sprinter se zkušenostmi z velkých túr as častým umístěním v top 10. Má dokonce vítězství na Tour of Spain. Na druhou stranu Bauhaus je první, kdo se účastní velkého turné. Ani jeho výsledky v menších závodech nejsou skvělé. Takže nevidím, že by v této první fázi chytal top 10.