Giro d'Italia 2017 – kdo vítězí na Etně?

V úterý se jede 4. etapa Tour of Italy 2017. Mezi Cefalu a Etnou bude 181 km. Bude to první těžká etapa letošního roku. První stoupání dne začíná po 54 km a bude mít délku 32,8 km při průměrném sklonu 4,5 %. Nemá příliš vysoký sklon, ale je extrémně dlouhý. Poté bude konec etapy na Etně, další dlouhé stoupání, 17,9 km při průměrném sklonu 6,6 %.

První tři favorité podle názoru bookmakerů jsou Thibaut Pinot s hodnocením 5, následuje Nairo Quintana s hodnocením 6 a Vincenzo Nibali s hodnocením 7. Těžko říct, kteří favorité budou riskovat a útočit od první etapy se stoupajícím závěrem. Vsadím malou sázku na malé překvapení, přesněji na Rusa Ilnur Zakarin z Kaťuše, který má na výhru kurz 19. Je to typ cyklisty, který dokáže předčasně zaútočit na závěrečné stoupání a dotáhnout ho až do konce. Navíc už v prvních etapách ztratil pár důležitých sekund, takže se už musí vzpamatovat ze všech svých soupeřů.
 

Thomas vs. Mollema> 1 @ 1,65 unibet


- Brit Thomas je jasně lepší a v lepší formě. Na týdenních turné měl letos velmi dobré umístění. S Etnou by neměl mít problém. Na druhou stranu se zdá, že Mollema není na nejvyšší úrovni. Pak by při případném sprintu na konci malé skupiny byl Thomas v tomto ohledu na tom lépe, i když ani Mollema není špatný duch. || Česky: 542
 

Pinot vs. Nibali> 1 @ 1,60 sportovní sázka


- souboj dvou favoritů na stupních vítězů a proč ne i při konečném vítězství na Giru, ale i v této etapě. Nibali letos neukázal dobrou formu. Ani na Tour of Croatia, které vyhrál krátce před Girem, ho tam porazili vrchaři Jaime Roson. Místo toho měl Pinot dobré výsledky na Tour of the Alps, kde bojoval s Thomasem o konečné vítězství. V tomto kole dokonce vyhrál etapu PInot. Má lepší sprint az případné malé skupiny 10-15 lezců by Francouz patřil mezi favority.
 

Formolo proti Van Garderen> 1 @ 2,25 netbet


- zajímavý souboj Itala s Američanem. Formolo si v letošních závodech vedl dobře. Pokusil se vyhrát Liege-Bastogne-Liege a věnovat ho svému příteli Michele Scarponimu. Takže nevidím důvod, proč by se na Etně nepokusili o dobrý výsledek, možná i vítězství. Na druhou stranu Van Garderen zklamal ve velkých turné již mnoho let, bez ohledu na to, kde se účastní. Letos to nevypadalo zajímavě. Nepřekvapilo by mě tedy ztrácet čas od prvního těžkého dne.