INFOGRAFIC: Care este cea mai profitabila echipa din Ligue 1?

Continuam statisticile sezonului trecut pentru campionatele de top cu Ligue 1, unele dintre ele fiind neasteptate.

Ty se týkají branek, rohů, karet, ale také zohlednění stehů na brance v průběhu celé sezóny, ale také výkonů rozhodčích. Prostudováním této statistiky zjistíte, které týmy byly ziskové, pokud jste v každém kole vložili stejnou částku peněz na výhru, respektive na jejich remízu.

Vstřelené góly

V této sezóně Ligue 1 padlo 991 gólů. Monako mělo zdaleka nejlepší útok, s nejmenším počtem inkasovaných gólů PSG. Nancy a Bastia měly nejhorší útok a Metz nejslabší obranu. Monačanka zaznamenala ne méně než 31 zápasů s minimálně 3 góly, přičemž nejméně zápasů s více než dvěma góly odehrálo Rennes (10).

• První polovina

Padlo 409 branek, první na špici je Monako se 45 úspěchy. Na opačném pólu byly Bastia a Saint-Etienne s 11 úspěchy. Nejlepší obranu mělo PSG (8 inkasovaných branek) a nejhorší Lorient (37 inkasovaných branek). Nejvíce gólů bylo vstřeleno mezi 16–30 minutami (150) a nejméně mezi 0–15 minutami (120).

V intervalu 0-15 vstřelilo nejvíce gólů Monako (15) a obdrželo je Caen (13). V intervalu 16-30 nejvíce gólů vstřelilo také Monako (16) a obdrželo je Lorient (17), zatímco v intervalu 31-45 vstřelilo nejvíce gólů Lyon (19) a obdrželo Rennes (12).

• Druhá polovina

Padlo 582 branek, Monakové 62, nejlepší obrana PSG a Nice s 19 inkasovanými brankami. Nejméně gólů (16) vstřelila Nancy a nejvíce gólů vstřelily Metz (47). Nejvíce bylo vstřeleno mezi minutami 76-90 (245 gólů) a nejméně v intervalu 46-60 (168 úspěchů).

V intervalu 46-60 vstřelilo nejvíce gólů Monako (15) a obdrželo Toulouse (14). V intervalu 61-75 nejvíce gólů vstřelilo také Monako (22) a obdrželo je Nantes (14), zatímco v intervalu 76-90 vstřelilo nejvíce gólů opět Monako (26) a obdržely je Mety (22).

Žluté karty

Nejvíce žlutých karet vidělo Toulouse (88) a nejméně Marseille (45). Bordeaux dostalo 7 žlutých karet v první čtvrthodině, Nancy 14 žlutých karet mezi 16. a 30. minutou, takže stejná Nancy viděla 17 v intervalu 31-45. Dijon inkasoval do 60. minuty 16 žlutých karet, Toulouse v období 61-75 inkasovalo ne méně než 26 žlutých karet, Marseille vidělo v poslední čtvrthodině 25 žlutých karet. V první polovině bylo uděleno 494 žlutých a ve druhé 796.

Cartonase rosii

Nejvylučovanějším týmem v Ligue 1 v minulé sezóně byla suverénně Bastia, která obdržela 16 červených karet, což je více než dvojnásobek ve srovnání s druhým týmem, zatímco Marseille vyřadila hráče v jediném zápase. Z 99 eliminací bylo 21 zaznamenáno v první polovině a 78 ve druhé polovině.

Rozhodčí

Nejdůležitějším rozhodčím byl Ruddy Buquet, který ve 23 zápasech udělil 92 žlutých karet s průměrem 4 žlutých karet na zápas. Pro změnu taktiky se naopak rozhodl Clement Turpin, který měl ve hře nejvíce rozhodčích. Pokud jde o červené karty, Karim Abed vyloučil nejméně 10 hráčů v 19 rozhodovaných zápasech.

Roh

Z rohových kopů nejvíce těžilo PSG (266), následované Lyonem (249) a Nice (113). Nejméně rohů proti mělo PSG (137), následované Montpellier (157), zatímco Dijon (226) viděl nejvíce zatáček. || Čeština: 584

Další statistiky

Monako skórovalo většinu času na brankovišti (245), nejméně šancí měla Nancy (109). Co se týče brankářských parád, Metz zachránil brankář 137krát, zatímco brankář PSG měl jen 65 zákroků. PSG byl také nejčastěji přistižen v ofsajdu (125krát), zatímco Bastia a Toulouse čelily situaci 46krát.

Překvapení

V sezóně Ligue 1, která právě skončila, jsme měli 27 překvapení, čímž máme na mysli týmy, které zvítězily s kurzem vyšším než 3,99 na vítězství. Lorient, Guingamp a Lille jsou na stupních vítězů, pokud se podíváme na šance na výhru, všichni porazí Lyon. || Čeština: 592

Tým, který způsobil nejvíce překvapení, byl Metz, následovaný Guingampem. S výjimkou PSG ani Marseille ani Saint-Etienne nepřekvapily.

Ziskové týmy

Dále uvidíme týmy, které by nám přinesly zisk, kdybychom v každém kole vsadili stejnou sázku (řekněme 100 lei) na to, že vyhrají, respektive že budou remízovat.

• Vítězství

Jak můžeme vidět z infografiky výše, Nice by bylo nejziskovějším týmem v Ligue 1, kdybychom umístili jejich vítězství v každém kole. Pouze 3 z 20 týmů by nám prospěly, kdybychom přistoupili k této strategii.

• Rovná se

Saint-Etienne, těsně následované Bordeaux, by nám přineslo docela velký zisk, kdybychom se rozhodli v jejich zápase v každém kole uhrát remízu. Sedm týmů by nám prospělo, kdybychom jeviště umístili na to, že se bude losovat.