INFOGRAFIC: Care este cea mai profitabila echipa din Premier League?

In editia recent incheiata, cel mai spectaculos campionat din lume, Premier League, nu ne-a mai rezervat o surpriza atat de mare precum acum doua sezoane, cand Leicester castiga titlul de campioana.

Studiem statistik minulého vydání jsme objevili docela zajímavé věci, o které se s vámi chceme podělit. Sem řadíme především týmy, které by nám přinesly zisk, kdybychom na jejich vítězství, resp. remízu v každé etapě vložili stejnou částku. Statistiky se ale týkají i počtu gólů, karet nebo rohů. Jejich prostudováním získáme představu o formacích / typech sázek, které by nám mohly být prospěšné v příští sezóně. || English 530

Vstřelené góly

V této sezóně Premier League padlo 1 064 gólů. Tottenham měl nejlepší útok i nejlepší obranu. Nejhorší útok Middlesbrough byl Hullův nejslabší. Manchester City zaznamenal 27 zápasů s minimálně 3 góly, přičemž nejméně zápasů s více než dvěma góly bylo proti konkurenčnímu Manchesteru United (13).

• První polovina

Padlo 462 branek, Liverpool je první v čele s 39 úspěchy. Na opačném pólu byly Hull a Sunderland s 11 úspěchy. Nejlepší obranu měly Manchester United a Tottenham (11 inkasovaných branek) a nejhorší Watford (35 inkasovaných branek). Nejvíce gólů bylo vstřeleno mezi 31.–45. minutou (196) a nejméně mezi 0.–15. minutou (132).

V intervalu 0-15 nejvíce gólů vstřelila Chelsea (12) a obdržela je Hull (10). V intervalu 16–30 vstřelil nejvíce gólů Liverpool (16) a obdržel je Bournemouth (15), zatímco v intervalu 31–45 vstřelil nejvíce gólů Liverpool (18) a obdržel je Watford (21). 555

• Druhá polovina

Padlo 602 branek, Tottenham a Arsenal 50, nejlepší obrana Chelsea, se 14 inkasovanými brankami. Nejméně gólů (12) vstřelil Middlesbrough a nejvíce gólů Hull (52). Nejvíce bylo vstřeleno mezi minutami 76-90 (258 gólů) a nejméně v intervalu 61-75 (176 úspěchů).

V intervalu 46-60 vstřelily nejvíce gólů Liverpool a Tottenham (18) a obdržely je Watford (15). V intervalu 61-75 nejvíce gólů vstřelil Liverpool (14) a obdržel je Hull (17), zatímco v intervalu 76-90 vstřelil nejvíce gólů Arsenal (26) a obdržel je Hull (26). 561

Žluté karty

Nejvíce žlutých karet viděl Watford (87) a nejméně Liverpool a Bournemouth (54). West Ham dostal v první čtvrthodině 8 žlutých karet, Stoke mezi 16. a 30. minutou 16 žlutých karet, za Sunderland vidělo 20 žlutých karet v intervalu 31-45. West Bromwich inkasoval ve druhém poločase do 60. minuty 21 žlutých karet, Sunderland v období 61-75 inkasoval ne méně než 19 žlutých karet, Marnchester United viděl v poslední čtvrthodině 37 žlutých karet. V první polovině bylo uděleno 497 žlutých karet a ve druhé 913.

Cartonase rosii

Nejvylučovanějšími týmy v Premier League v minulé sezóně byly West Ham, Watford a Hull, které obdržely 5 červených karet, zatímco 6 týmů ukončilo sezónu bez jakéhokoli vyloučení. Ze 41 eliminací bylo 12 zaznamenáno v první polovině a 29 ve druhé polovině.

Rozhodčí

Nejdůležitějším rozhodčím byl Kevin Friend, který ve 20 zápasech dostal 95 žlutých karet a jednu červenou kartu s průměrem 4,75 žluté karty na zápas. Většinu žlutých předvedl Robert Madley: 126 ve 30 zápasech, průměr 4,2 žlutých na zápas, poslal dva hráče do kabin. Na druhé straně nejtolerantnějším rozhodčím mezi těmi, kteří se zúčastnili více než 20 zápasů, byl Michael Oliver s průměrem 3,36 žlutých karet na zápas, vzhledem k tomu, že se zúčastnil 33 zápasů. Pokud jde o červené karty, Mike Dean vyloučil 5 hráčů ve 30 utkáních, která řídili rozhodčí.

Roh

Z rohových kopů nejvíce těžil Manchester City (280), následovaný Tottenhamem (273) a Middlesbrough (141). Manchester City (131) měl nejméně rohů proti, následovaný Liverpoolem (133), zatímco Burnley (263) vidělo nejvíce rohů.

Další statistiky

Tottenham skóroval většinu času na brankovém prostoru (255), nejméně šancí měl Middlesbrough (100). Co se týče brankářských parád, Sunderland zachránil brankář 172krát, zatímco brankář Liverpoolu měl jen 65 zákroků. Manchester United a Burnley byly nejčastěji zachyceny v ofsajdu (99krát), zatímco Swansea čelilo této situaci 49krát.

Překvapení

V sezóně Premier League, která právě skončila, jsme měli 30 překvapení, což znamená týmy, které zvítězily s šancí na výhru vyšší než 3,99. Watford, Swansea a Crystal Palace jsou na stupních vítězů, pokud se podíváme na šance na výhru.

Týmy, které způsobily největší překvapení, byly Burnley a Hull. S výjimkou top 6 nepřekvapily ani Southampton, ani Middlesbrough. || English 587

Ziskové týmy

Dále uvidíme týmy, které by nám přinesly zisk, kdybychom v každém kole vsadili stejnou sázku (řekněme 100 lei) na to, že vyhrají, respektive že budou remízovat.

• Vítězství

Chelsea by byla překvapivě nejziskovějším týmem v Premier League, kdybychom se umístili na jejich vítězství v každém kole, a to proto, že udělala pouze 8 chybných kroků. 9 z 20 týmů by nám prospělo, kdybychom k této strategii přistoupili.

• Rovná se

Zdaleka největší zisk by nám přinesl Manchester United, kdybychom se v každém kole rozhodli v jejich zápase remizovat. Sedm týmů by nám prospělo, kdybychom jeviště umístili na to, že se bude losovat.