Juventus je mistr, ale stále může ztratit důležité hráče

Juventus měl výjimečnou sezónu a dokázal získat nejlepší pátý titul v řadě. Italský mistr však možná bude muset i přes tento výkon absolvovat již druhým rokem přestavbu. To proto, že by mohl přijít o dva své nejdůležitější lidi kvůli smluvním problémům. Pokud byste nevěděli, jedná se o Alvara Moratu a Juana Cuadrada. || English: King James Version || Španělský útočník by se nespokojil s tím, že ho v mnoha zápasech nechal na lavičce Massimiliano Allegri. Četné mezinárodní publikace zmínily, že Morata zvažuje odchod z Juventusu, jedním z týmů, který se o jeho služby nejvíce zajímá, je Arsenal. Zdá se však, že Real Madrid o tom ví a rád by aktivoval kupní klauzuli, kterou zahrnul do smlouvy s Juventusem. Španělé by Moratu rádi koupili zpět za 30 milionů eur, aby ji za další peníze prodali Arsenalu. Pep Guardiola by byl letos ohromen i Moratou ve dvojce mezi Bayernem a Juvem a rád by ho přivedl do Manchesteru City. Dodatečných informací však mnoho není. Hráč je ale v Turíně velmi spokojený, vedení je s ním spokojené a někteří navrhli, že by ho Turínci mohli koupit. Hráč by však byl důležitým prvkem v plánech Antonia Conteho, současného trenéra Itálie, který po skončení mistrovství Evropy převezme Chelsea. Chtěl také Cuadrado a když trénoval Juventus, ale nebylo možné ho přivést. Nezmínil jsem, že velké evropské týmy následují Paula Dybalu a Paula Pogbu. Dybala je považován za jednoho z nejcennějších mladých hráčů na světě a Pogba dlouhodobě vzbuzuje zájem největších klubů v Evropě. Pokud se Juventusu stále podaří udržet si své hráče, mohl by mít v příštích letech velkou šanci vyhrát Ligu mistrů.

 

Despre Morata se spune ca nu ar fi fericit cu pozitia sa actuala. Atacantul spaniol nu ar fi multumit de faptul ca fost lasat pe banca in multe meciuri de catre Massimiliano Allegri. Numeroase publicatii internationale au mentionat ca Morata ia in considerare o plecare de la Juventus, una dintre echipele cele mai interesate de serviciile sale fiind Arsenal.

 

Arsene Wenger are mare nevoie de un atacant de valoare, iar Morata ar fi una dintre principalele sale tinte. Real Madrid se pare ca stie, insa, de acest lucru si ar dori sa activeze o clauza de cumparare pe care a inclus-o in contractul cu Juventus. Spaniolii ar vrea sa-l cumpere pe Morata inapoi pe 30 de milioane de euro, pentru a-l vinde celor de la Arsenal pe mai multi bani. De asemenea, Pep Guardiola ar fi fost impresionat de Morata in dubla dintre Bayern si Juve din acest an si ar vrea sa-l aduca la Manchester City. Nu exista, insa, prea multe informatii suplimentare.

 

Cat despre Cuadrado, trebuie amintit faptul ca acesta este doar imprumutat de la Chelsea. Jucatorul este, totusi, foarte fericit la Torino, conducerea este multumita de el si unii au sugerat ca torinezii ar putea sa-l cumpere. Insa, jucatorul ar fi un element important in planurile lui Antonia Conte, actualul selectioner al Italiei, care o va prelua pe Chelsea dupa finalul campionatului european. Conte si l-ar fi dorit pe Cuadrado si pe vremea cand antrena Juventus, insa nu a fost posibila aducerea acestuia.

 

Iar acestea sunt doar doua situatii legate de contracte. Nu am mentionat faptul ca echipe uriase ale Europei ii urmaresc pe Paulo Dybala si Paul Pogba. Dybala este considerat unul dintre cei mai valorosi tineri jucatori din lume, iar Pogba a trezit de ceva vreme interesul celor mai mari cluburi ale Europei. In cazul in care Juventus reuseste, totusi, sa-si pastreze jucatorii, ar putea avea sanse mari in anii urmatori la castigarea Champions League.

 

Kurzy sázkových kanceláří

 

Sportingbet

Unibet

Winmasters

NetBet

Fortuna

Juventus

1,25

1,30

1,32

1.27

1,285

Carpi

11,00

11,00

10,00

11,25 || 621

12.00

 

Pátý titul v řadě týmu zaručila porážka Neapole na hřišti Říma. Pokud by Neapolané vyhráli, dali by Turíncům šanci získat titul na vlastním hřišti. Juventus se střetne s Carpi v příštím kole Serie A.