La sfarsitul saptamanii incep JO de iarna

Editia cu numarul 23 a Jocurilor Olimpice de Iarna va avea loc intre 9 si 25 februarie la PyeongChang, in Coreea de Sud, la competitie participand 2 952 de sportivi din 92 tari, inclusiv Čeština si Rusia. Am amintit de Rusia deoarece multiplele cazuri de dopaj au facut ca natiunea sa fie suspendata de la aceste Jocuri Olimpice. Cu alte cuvinte, sportivii din Rusia vor concura, neputand insa sa-si reprezinte tara. 


Slavnostní zahájení se uskuteční 9. února, ale den před kvalifikací ve skocích na lyžích, respektive první etapou curlingu Round Robin. Zúčastníme se 102 akcí v 7 sportech, celkem 15 disciplínách. Je to první zimní olympiáda s více než 100 akcemi. Také oproti olympijským hrám před 4 lety budeme mít možnost vidět 4 nové disciplíny, které jsou docela zajímavé. Jde o big air snowboarding, smíšený double curling, rychlobruslení s blokovým startem a smíšené alpské lyžování v týmech. Na konci týdne, v lednu začíná olympiáda, mnoho ze 102 akcí lze vidět živě, ale také nahrát na TVR a Eurosport.


5a7ac70c40a41_1517995788.jpg


Většina sportovců pochází z USA


Na olympijských hrách před 4 lety, které pořádalo Soči, získalo Rusko a Norsko stejný počet zlatých medailí, Rusové vyhráli díky tomu, že měli více stříbrných medailí než Nordics. Na třetím místě se umístila Kanada, následovaná Spojenými státy, Nizozemskem a Německem. Nyní bude soutěžit 168 sportovců z Ruska, kteří ale nebudou moci reprezentovat svou zemi, jak jsem upřesnil výše. Ruští sportovci ale nejsou na těchto olympiádách nejoblíbenější. Dominantním národem jsou v tomto ohledu USA s 241 sportovci. Více než 100 sportovců potkáváme také v Kanadě (226), Švýcarsku (169), Německu (156), Japonsku (124), Itálii a Jižní Koreji (122), Švédsku (119), Norsku (109), Francii (107) , Finsko (106) a Rakousko (105). Co se týče Rumunska, to zastupuje 27 Rumunů, ale více podrobností o našich zástupcích přineseme v příštím článku.


Jak jsme již uvedli výše u skoků na lyžích, řekněme, že se těšíme na vývoj Poláka Kamila Stocha, který před 4 lety získal zlatou medaili na normální i velké trampolíně. Stoch je stále na vlně, na začátku roku se mu podařilo vyhrát všechny 4 etapy 4 trampolínového turnaje, jako teprve druhý sportovec v historii, po Svenu Hanawaldovi.


Na konci týdne začínají zimní olympijské hry, dalšími sportovci, kteří stojí za vidění, jsou biatlonista Martin Fourcade, který na olympijských hrách získal dvě zlaté a dvě stříbrné medaile, Nor Kjetil Jansrud, který bude závodit v alpském lyžování a kdo má zlatou olympijskou medaili, stříbrnou a bronzovou medaili a mnoho dalších.


Můžete vsadit na každou sportovní událost


těch 23 sportovců nebo týmů, které vyhrál medaili na olympijských hrách v roce 2010 získal zlatou medaili v roce 2014. Nyní je mezi sportovci a týmy účastnícími se PyeonChangu asi 175 medailistů v roce 2014, někteří s dostatečně vysokými šancemi na zisk medaile i na tomto ročníku, o čemž bychom mohli spekulovat. | 538


Una dintre putinele case online care ofera pariuri pentru absolut toate evenimentele de la aceasta Olimpiada este 888sport, unde vei putea gasi cote pentru castigatorul unui eveniment. O surpriza placuta o reprezinta aceea ca pentru majoritatea evenimentelor gasesti si cote pentru sportivii/echipele care vor termina pe podium. 


Také u 888sport vám nabízíme některé speciální sázky, z nichž bodujeme duely mezi dvěma sportovci (kteří skončí v testu nejvýše) nebo týmem, který vyhraje skupinu. Zároveň si budete moci u některých sportů, jako je biatlon nebo alpské lyžování, vsadit na zemi nebo dokonce na sportovce, který získá nejvíce medailí, ale také na počet medailí získaných určitou zemí.


Samozřejmě nemohly chybět sázky, ve kterých můžete tipovat národ, který na tomto ročníku olympijských her získá celkově nejvíce medailí, ale také ten, který bude v čele žebříčku (vyhraje nejvíce zlatých medailí. Celkem na domácím online 888sportu najdete 1 280 sázek jen na tyto olympiády. || Česky: 541


Tu pe ce sportivi si echipe vei miza?