Luis Suarez přivádí Barcelonu zpět na čáru ponoru

Luis Suarez je bezpochyby nejlepším uruguayským hráčem posledních let. Útočník Barcelony předvedl v posledních dvou ligových zápasech svého týmu výjimečné výkony a dokázal mu pomoci překonat těžké období. Jak jsem řekl před pár dny, Barceloně se podařilo ztratit značnou výhodu nad hlavními uchazeči o titul. Konkrétně Real Madrid dokázal proti Kataláncům získat zpět 11 bodů, zatímco Atletico Madrid napravilo manko 9 bodů. Barcelona tak před zápasem na El Riazor s Deportivem la Coruna nevyhrála ani jeden zápas na domácím 4etapovém šampionátu. Místo toho Katalánci utrpěli třetí porážku v řadě v La Lize, což v jejich případě od roku 2003 nemá obdoby.

1,125

Naštěstí pro jejich fanoušci Barcelony se dokázali vzpamatovat a v posledních dvou zápasech vstřelili ne méně než 14 branek. A 8 z nich zaregistroval pouze Luis Suarez. Uruguayec si v každém zápase připsal 4 úspěchy, čímž dokázal předstihnout Cristiana Ronalda v žebříčku nejlepších střelců Španělska. Suarez tak dosáhl kvóty 34 vstřelených branek, čímž překonal svůj osobní rekord 31 vstřelených branek v jediné sezóně, stanovený v období, kdy hrál za Liverpool. Na druhou stranu Cristiano Ronaldo zaostává o 3 góly a má 31 úspěchů. || English: King James Version (12), z nichž dva popravil Suarez. První branku zápasu vstřelil Leo Messi ve 12. minutě, ale skóre zůstalo 1:0 pro tým trénovaný Luisem Enriquem až do 63. minuty, takže za posledních 27 minut Barca skórovala 5krát. Pokud jde o hru Luise Suareze, je třeba poznamenat, že všech 34 gólů bylo vstřeleno z šestnáctky, což hodně vypovídá o schopnosti hráče proniknout do soupeřovy obrany a dostat se do situací jeden na jednoho s brankáři. .

In ultimul meci, trebuie amintit faptul ca Barcelona a beneficiat de 3 penalty-uri, dintre care doua au fost executate de Suarez. Primul gol al partidei a fost inscris de Leo Messi in minutul 12, insa scorul a ramas 1-0 pentru echipa antrenata de Luis Enrique pana in minutul 63. Astfel, in ultimele 27 de minute, Barca a punctat de 5 ori. Cat despre jocul practicat de Luis Suarez, trebuie mentionat faptul ca toate cele 34 de goluri au fost inscrise din careu, lucru care spune extrem de multe despre capacitate jucatorului de a penetra defensivele adverse si de a se pune in situatii de unu la unu cu portarii.

Do konce šampionátu zbývají ještě 3 etapy a Barcelona si nemůže dovolit žádné chybné kroky. Přestože bude hrát s týmy z druhé poloviny tabulky (Real Betis Sevilla, Espanyol Barcelona a Granada), Luis Enrique v tomto období pravděpodobně pozve své nejlepší hráče. Příští zápas se hraje 30. dubna doma na Betisu a Katalánci začínají jako favorité.