Lyon Villeurbanne - Unics Kazan

Ve středu 31. ledna od 21:30 bude zápas hostit Astroballe arena mezi Lyonem Villeurbanne a Unics Kazan. Oba týmy se zatím v Eurocupu utkaly pouze jednou. Duel se odehrál na začátku roku, kdy Unics Kazan doma vyhrál po prodloužení 88:84. || English: King James Version internal a dostal se do finále Leaders Cupu. Ani na evropské úrovni se nestyděl. V Lize mistrů se dostala až do zastupitelstev, kde ji vyřadilo Tenerife. S J.D. Jackson na lavičce, nová sezona nezačala dobře a vedení klubu překvapivě rozhodlo a vyhodilo ho. Terence Parker, bývalý druhý, povede tým až do konce sezóny. Se změnou trenéra se dostavily výsledky a od té doby vyhrál všechny 4 odehrané zápasy. V Eurocupu se jí daří mnohem lépe a momentálně je na prvním místě ve skupině H se 3 vítězstvími a jednou porážkou. John Roberson přišel do týmu loni v létě, velmi rychle se integroval a nyní je nejlepším střelcem týmu v Eurocupu s průměrem 16,2 na zápas.


Lyon Villeurbanne vine dupa un sezon destul de bun, in care a terminat pe locul 4 in campionatul intern si a ajuns in finala Leaders Cup. Nici pe plan european nu s-a facut de rusine. In Liga Campionilor a ajuns pana in sfeturi, unde a fost eliminata de Tenerife. Cu J.D. Jackson pe banca, noul sezon n-a inceput prea bine, iar conducerea clubului a luat o decizie surprinzatore si l-a demis. Terence Parker, fostul secund, va conduce echipa pana la sfarsitul sezonului. Odata cu schimbarea antrenorului, au aparut rezultatele si a castigat toate cele 4 partide jucate de atunci. In Eurocup se descurca mult mai bine si in acest moment se afla pe primul loc in grupa H cu 3 victorii si o infrangere. John Roberson a venit la echipa in vara trecuta, s-a integrat foarte repede, iar acum este cel mai bun marcator al echipei in Eurocup, cu o medie de 16.2 marcate pe meci.


Unics Kazan nikdy nevyhrál šampionát, a to je pochopitelné, protože CSKA Moskva dominuje vnitřní soutěži. Před touto sezónou nahradil trenéra týmu Dimitrios Priftis, který naposledy trénoval řecký Aris Soluň. Nejen kádr se změnil, do Kazaně byli přivedeni Stephane Lasme a Jamar Smith, kteří jsou v tuto chvíli nejlepšími hráči týmu. V interním šampionátu je s 11 vítězstvími a jedinou porážkou na druhém místě. V Eurocupu měl smůlu, prohrál dva zápasy na limitu a díky tomu je až na 3. místě, ale stále má šanci na druhé místo, které obsadil Reggiana.


Unics Kazan má tým s cennými hráči, kteří mohou změnit osud zápasu na této úrovni. Defenzíva je silnou stránkou týmu, ale v ofenzivě žádné problémy nejsou, takže si myslím, že v tomto zápase zvítězí @ Betano v kurzu 1,83 (včetně přesčas).