Maine va debuta o noua editie a Cupei Africii

Maine, 14 ianuarie, va incepe editia cu numarul 31 a Cupei Africii pe Natiuni, competitie gazduita de Gabon.
 
Původně se turnaj měl konat v Libyi, ale v srpnu 2014 se CAF rozhodlo jej přesunout kvůli hrozící válce. Ze 16 zúčastněných týmů je Guinea-Bissau na Africkém poháru národů poprvé a Zimbabwe potřetí. Na druhou stranu, Egypt má v této soutěži nejvíce zastoupení: 23 v počtu. Egypt je také tým s největším počtem trofejí. První vyhrál v roce 1957 při debutovém vydání, kterého se zúčastnily pouze 3 týmy, a sedmý v roce 2010.
 

Kdo je nejoblíbenější?


Zítra odstartuje nový ročník Afrického poháru národů, z hlediska koeficientu Pobřeží slonoviny je favoritem držitel trofeje, v první urně jsou také Ghana, Alžírsko a Gabon. Gabonci jsou evidentně v 1. urně jako pořadatelská země, protože jinak by měli být ve třetí urně. Ve druhém najdeme Tunisko, Mali, Burkinu Faso a Demokratickou republiku Kongo, ve třetím Kamerun, Senegal, Maroko a Egypt a v posledním Togo, Uganda, Zimbabwe a Guinea-Bissau. Bookmakeři také dávají Pobřeží slonoviny jako favorita na obhajobu své trofeje. Například na Winmasters (klikněte zde pro recenzi) mají Pobřeží slonoviny na konečné vítězství kurz 4,75 . Následují Senegal (6,00), Alžírsko (7,5), Kamerun, Gabon, Egypt a Ghana, všechny 4 kapely s hodnocením 9,5.


( ghanawebonline)
 

Čeká nás nějaké překvapení?


Ve snaze podávat informované sázky řekněme, že z 6 výše uvedených týmů je Egypt jediný s nejvyšším skóre v kvalifikacích mistrovství světa. Je pravda, že tam prošly jen dvě etapy. Dalšími týmy s nejvyšším skóre v kvalifikaci mistrovství světa jsou Demokratická republika Kongo, Tunisko a Nigérie. Z nich má Tunisko nejnižší šance na vítězství v Africkém poháru, mimo Egypt, který jsem již zmínil, s 19,0, následované DR Kongo (23,0). Nigérie se na tento finálový turnaj nekvalifikovala. Další soutěží v Africe, která se konala v loňském roce a na kterou si můžeme udělat názor, je mistrovství afrických národů, soutěž konaná v lednu a únoru. Trofej získala Dominikánská republika Kongo, která ve finále porazila Mali 3:0. To bylo poté, co vyřadil Guineu v předposledním dějství po pokutových kopech. Malé finále vyhrálo Pobřeží slonoviny. Pokud tedy uvažujeme o umístění sázky na outsidera na vítězství v Africkém poháru, mohli bychom vybrat DR Kongo.
 
Na Winmasters nenajdeme pouze antepost sázky na konečného vítěze, ale také na vítěze skupiny, ale také na to, který hráč získá titul nejlepšího střelce. Ve skupině A se hostitelská země utká s Burkinou Faso, Kamerunem a Guineou-Bissau, ve skupině B uvidíme Alžírsko, Tunisko, Senegal a Zimbabwe, ve skupině C budou vybrány dva týmy, které se kvalifikují do osmého kola. Pobřeží z Fildes, Demokratická republika Kongo, Maroko a Togo a ve skupině D máme Ghanu, Mali, Egypt a Ugandu. Podle Winmasters je ve skupině A bitva mezi Kamerunem a Gabonem, Kamerunčané mají kvótu 2,2 na vítězství ve skupině a Gabonci 2,35. Ve skupině B je favoritem Senegal (2,2) následovaný Alžírskem (2,5). Skupina C má jasného favorita na Pobřeží slonoviny (1,44), takže ve skupině D se odehraje žhavý boj mezi Ghanou a Egyptem, oba s kurzem 2,4 na vítězství.
 
Možná vás překvapí, že Gabon má reálnou šanci vyhrát i Africký pohár, ale nezapomínejme, že v jeho národním týmu je Pierre Aubameyang, nejlepší střelec Bundesliga. Poněkud logicky se řadí s první šancí na zisk titulu nejlepšího střelce s kurzem 5,5. Za Gaboncem následuje Alžířan Islam Slimani (10,0) a Egypťan Mohamed Salah (11,0). Zítra začíná nový ročník Afrického poháru národů, což znamená, že tyto předběžné sázky jsou platné do prvního zápasu, jehož začátek je v 18:00.
 
Feat: twitter