Nadal - Djokovic, pontul zilei la Roland Garros 2021

Roland Garros 2021 - 11. června: den semifinále z turnaje mužů. Nadal-Djokovič a Zverev - Tsitsipas jsou dva gala zápasy v semifinále.

Rafa Nadal - Novak Djokovic

Tady nejde jen o semifinále, je to rivalita, která hoří jako ventil už přes 15 let, je to zápas dvou nejlepších hráčů všech dob a má význam je nyní odlišný.

Nadal má 20 grandslamových turnajů (z toho 13 v Paříži), Djokovič má 18 ,

Navíc Nadalovo prvenství na strusce Roland Garros bylo možné zpochybnit pouze dvakrát: jediní, kdo ho zde porazil, byli Soderling a Djokovič.

Je jasné, že Srbovy ambice jsou velmi vysoké, bylo to vidět i na chvílích rozpoutání, které měl po prohraných setech s Musetti a Berrettini | || 530 .

Skóre přímých zápasů je 29-28 pro Djokoviče a tato konfrontace může mít obrovské dopady na určení, kdo bude mít nejvíce turnajů. Grand Slam vyhráli tři tenisoví giganti: Federer, Nadal a Djokovič.

Orgoliile sunt mari, tensiunile sunt mari, cred ca va fi un meci magnific aici.

Očekávám zde spoustu her, i když jsem fanouškem Rafy a rád bych, aby Španěl rychle zvítězil. Nemyslím si, že to bude stejný scénář jako v loňském finále. "Přes 32,5 svazků" Navrhoval bych v této sezóně vsadit na strusku. Kromě toho ztratil na tomto turnaji pouze jeden set s Johnem Isnerem. Jinak z toho byly jen výhry ve třech setech, i to čtvrtinách, před Rusem Medveděvem. Stefanosův klín jednou rukou funguje velmi dobře, ale něco, nevím co, mi brání chodit se zavřenýma očima na jeho vítězství v tomto zápase.

Stefanos Tsitsipas - Alexander Zverev

Stefanos Tsitsipas este jucatorul cu cele mai multe victorii pe zgura in acest sezon. Dincolo de asta, el a pierdut doar un set la acest turneu, in fata lui John Isner. In rest, au fost numai victorii in cate trei seturi, chiar si in sferturi, in fata rusului Medvedev. Reverul cu o mana a lui Stefanos functioneaza foarte bine, dar ceva, nu stiu ce, ma impiedica sa merg cu ochii inchisi pe victoria lui in acest meci.

Sasha Zverev a pierdut doua seturi in primul tur, in fata compatriotului sau, Oscar Otte. Apoi, a jucat parca din ce in ce mai bine, reusind sa micsoreze foarte mult numarul greselilor nefortate. Am observat ca Sasha se deplaseaza din ce in ce mai bine pe zgura, facandu-ma sa cred acum ca nu este o victima asa de sigura asa cum credeam inainte de inceperea turneului.

„Více než 33,5 míčků“ je zde také moje volba ...