Celý den v Lize mistrů v házené mužů

Dinamo Bukurešť je ve svém prvním sezóna v Lize Mistrům po mnohaleté přestávce a nedá se říct, že by si ze sebe dělal legraci, naopak udělal krásnou figuru a nabízí zatím gólového střelce soutěže Íránce Sajada. Esteki s 68 góly. Levý křídelník Dinama nezůstane na první pozici tohoto žebříčku více než jistý až do konce soutěže, protože zde cesta Dinama v této sezóně Ligy mistrů končí a Rumuni budou chtít udělat krásnou postavu a skončit s v Istanbulu před týmem nedokázali porazit v Bukurešti, kde bylo skóre vyrovnané, 26:26.

Stejně jako ve skupině C je kvalifikační rovnice ve skupině D řešena z předchozího stupně. Montpellier a La Rioja, respektive Nantes a Motor jsou týmy, které se kvalifikovaly v šestnácté z těchto dvou hodnotově slabších skupin. Besiktas a Dinamo tedy budou bojovat o 3. místo ve skupině D, Turci mají v tuto chvíli 1 bod navíc. V kole Dinamo nezvládlo moc dobrou hru, asi 90% zápasu vedlo i na 4 branky, ale nakonec se vrátilo a mělo šanci vyhrát, nakonec byl výsledek spravedlivý jeden. Dnes jsem vsadil na velmi vyrovnaný nový zápas, zápas, ve kterém bude velká hrdost a oba týmy dají vše, aby vyhrály.

Většina týmů je stejná, až na delší dobu zraněného brankáře Dinama Ionuta Irimuse, jehož místo zaujal Razvan Pop, který se do Rumunska vrátil ze Stuttgartu. Jednatřicetiletý rodák z Baia Mare se velmi dobře začlenil do týmu a společně se Stefanem Grigorasem v prvních 2 zápasech roku 2017 výborně uzavřeli branku Dinama, na šampionátu bez problémů zvítězili. Očekávám velmi dobrý nový výkon od bratří Esteki, zejména od Sajada, který letos zaujal svými senzačními góly z 9metrové hranice a který je rozhodně sledován mnohem většími týmy Evropy.

Pont: Dinamo Bukurešť H (+1,5) @ 1,80 Unibet

Titulkem dne je derby skupiny A mezi mistrem Maďarska - Veszprem a Španělska - Barcelony. Stejně jako ve skupině B zde zbývá odehrát pouze necelých 5 zápasů, přičemž Barcelona vede o 16 bodů, zatímco Veszprem, jeden z hlavních favoritů na vítězství ve skupině na začátku sezóny, je 3 s pouhými 10 body. 2 porážky s mistrem Francie - PSG (které je na 2. místě se 14 body) a jedna s Barcelonou na turné 26-23 do značné míry rozbily naděje Maďarů na 1. místo ve skupině. jediný, který vede přímo ve čtvrtfinále. Barcelona před letošní sezónou provedla v týmu řadu změn a stále je tým v nějaké rekonstrukci, Španělé pocházejí z pravého obránce Slovince Jure Dolence, z Montpellieru. Kataláncům se však povedla téměř dokonalá jízda v Lize mistrů, když prohráli pouze jeden zápas z 9, v Paříži s PSG.

Barcelona má velmi dobrý útok, na čepu jsou nadhazovači velkého kalibru jako Lazarov nebo Jallouz, extremisté španělské reprezentace Rivera a Tomas a mistr světa Sorhaindo. Barca v dosavadních 9 zápasech nastřílela 268 gólů, o 12 méně než PSG, které je první v této špičce. Obrana je ale také velmi silná, také druhá ve skupině s 230 inkasovanými brankami. Sorhaindo a Noddesbo jsou skvělí obránci a brankář španělské reprezentace Gonzalo Perez de Vargas soupeřům vždy ztěžuje život. Maďaři to pocítili na vlastní kůži v zápase kola, kdy vstřelili pouze 23 branek a dnes jsem tipoval podobný zápas, ve kterém se moc gólovat nebude a domácím se nepodaří projít přes terminál číslo 27 | || 535

Pont: Veszprem Sub 27,5 goluri @ 1.79  Unibet