Pana acum romanii au castigat 10 titluri la Roland Garros. Va continua Simona Halep numaratoarea?

Cand vine vorba despre turnee de Grand Slam la tenis, cel de pe zgura de la Roland Garros ne starneste amintiri placute legate de conationalii nostri, casa de pariuri Betano vytvoření infografiky, ve které zhodnotil všech 11 rumunských vítězů na French Open.
 

Skvělý výkon přišel mezi 70. a 80. léty


Historie se začala psát v roce 1970, kdy Ilie Nastase a Ion Tiriac zvítězili v mužské čtyřhře, přičemž tito dva ve finále porazili v minimu setů Američany Artura Ashe a Charlieho Pasarella . Jen 3 roky předtím Ilie Nastase, první světový lídr žebříčku ATP, dokázal ve finále porazit Jugoslávce Nikolu Pilice v minimu setů. Ve skutečnosti Nastase nevzdal žádný set v 7 zápasech tohoto turnaje s tím, že pak se v prvních dvou kolech budou hrát maximálně 3 sety.
 
593112ef1e818_1496388335.jpg
 
V té době by však turnaj Roland Garros nevyhráli jen Ilie Nastase a Ion Tiriac. Tak o rok později, v roce 1974, Mariana Simionescu vyhrála juniorskou čtyřhru. V seniorkách však příliš nezářila, vyhrála pouze dva turnaje, nejvyšší umístění na žebříčku WTA bylo 36. Mariana Simionescuová odešla do tenisového důchodu velmi brzy, v roce 1980, ve 24 letech, pověsila raketu v hřebík
 
První finále seniorky Mariany Simionescu se konalo v roce 1975, poslední dějství prohrálo s Virginií Ruzic Virginia Ruzic. | 547 Trei ani mai tarziu Ruzic stralucea la Roland Garros, unde cucerea titlul atat la simplu, cat si la dublu feminin. Jugoslávského hráče Mimu Jausovce ve finále prostě porazil v minimu setů. Paradoxem bylo, že ve čtyřhře vyhrál se stejným Jausovcem, když v rozhodujícím zvítězil 8:6 nad některými hráči z Austrálie a Francie. Virginia Ruzic se poté dostala do finále a smíšené čtyřhry, ale po prohraném prvním setu v tie-breaku odstoupila. || English: 549
 
5931130c6e106_1496388364.jpg
 

Na začátku 90. let se tři Rumuni vnutili juniorům


V 90. letech byly výsledky dvou románů velmi slibné, pokud jde o jejich kariéru na vysoké úrovni. Jde o Ruxandra Dragomir a Irina Sparlea, které v roce 1990 vyhrály ženskou čtyřhru na Roland Garros, kde zvítězily v minimálním počtu setů před dvěma hráčkami Unie sovětský.
 
Také na počátku 90. let se v mužském rodě objevilo mužské jméno, díky kterému jsme si ho zapamatovali a zároveň ho litovali. Jde o Andrei Pavel, který v roce 1992 vyhrál dvouhru na juniorském turnaji. Největším výkonem Andreje Pavla je 13. místo ATP, které obsadil na konci roku 2004, tedy místo, kde v situaci, kdy je mužský tenis v současné situaci jednoduchý, se ani ve snu neodvažujeme obsadit Rumunem v nadcházející desetiletí.
 

Naší velkou nadějí zůstává Simona Halepová


Místo toho jsem v ženách překonala tento cíl o Simona Halepová, která se dokonce stane světovou jedničkou, pokud vyhraje letošní Roland turnaj Garros | || 567 . Ar fi primul ei titlu de Grand Slam din cariera. Ne referim la cariera de senioare, deoarece Halep a castigat un turneu de Grand Slam la Roland Garros in perioada junioratului. Se intampla in 2008, cand constanteanca o invingea in finala pe conationala Elena Bogdan.
 
593113226fe5c_1496388386.jpg
 
Příští rok přišla řada na || Bog1 Elenei Bogdan vyhrát juniorský turnaj Roland Garros, i když mluvíme pouze o ženské čtyřhře. Poté byl spárován s hráčkou z Thajska, ve finále porazil Timeu Babosovou a Heather Watsonovou. Bohužel v seniorkách Elena Bogdanová neudržela stejný rytmus s Babosem, Watsonem, nemluvě o Simoně Halepové, v tuto chvíli je Rumunka mimo 800 nejlepších ve dvouhře a mimo 300 ve čtyřhře.
 
Poslední vítězné romance na Roland Garros přišly také v juniorské čtyřhře. Stane se tak v roce 2014, kdy Loredana Rosca a Ioana Ducu zvítězily 11:9 v super tie-breaku před americko-českým párem Cici Bellis / Markéta Vondroušová. | | 577
 
Zdá se, že letos má Simona Halepová reálnou šanci vyhrát grandslamový turnaj Roland Garros, zvláště když přichází po dvou velkých turnajích, ve kterých prohrála pouze jeden zápas . Ve skutečnosti před tímto turnajem dává sázková kancelář Betano Rumunovi první šanci vyhrát Grand Slam.
 
V prvních dvou kolech Halepová nenarazila na velké potíže, ale první opravdu silná soupeřka se s ní střetne ve třetím kole. Řeč je o Rusce Darii Kasatkinové, favoritce číslo 26. Před tímto turnajem začaly Elina Svitolina a Garbine Muguruzaová s druhou, respektive třetí šancí vyhrát turnaj. Ti dva však měli ve druhém kole docela velké emoce, první set vzdali. Zdá se tedy, že Halepová je jasným favoritem na získání této trofeje.
 
A v tuto chvíli má nejnižší kurz na zisk trofeje Halepováare cota cea mai mica la castigarea trofeului, rozdíl v kurzech Svitolinové a Muguruzaové se oproti začátku turnaje mírně zmenšuje. Halepová má tedy hodnocení 4,5, zatímco Svitolina má hodnocení 7,00 a Muguruzaová 7,5. Následují Světlana Kuzněcovová (11.0), Karolína Plíšková (12.0) a Kristina Mladenovicová (14.0).
 
Všechny zápasy dvouhry mužů a žen Roland Garros lze sledovat na platformě Betano TV >>>