Sázka dne (23.02)

Nový týden, nová vlna evropských zápasů. Po dvou večerech velkolepých duelů v Lize mistrů je čas na zbývajících šestnáct duelů Evropské ligy.

APOEL – Athletic Bilbao

58ae146083f32_1487803488.jpg

Po neuspokojivém prvním zápase pro studenty Ernesta Valverdeho, ve kterém dostali 2 góly od APOEL doma, Baskové doufají, že se jim na Kypru podaří odvetu.

Navzdory zápasu, ve kterém zvítězil Athletic (3-2), je rozdíl v hodnotě mezi oběma týmy oslepující. Athletic je jedním ze 7 nejlepších týmů ve Španělsku, zatímco APOEL stále hraje kyperský šampionát.

Věřím, že Athletic nezopakuje chyby ze zápasu kola a kvalifikaci zvládne. APOEL by v případě vítězství na limitu (1-0) prošel jako osmý a pokusí se skórovat a poté uzavřít. Doma sice platí, že Kypřané dostali ve 12 ligových zápasech jen 4 branky, ale Athletic je tým jiného kalibru. Jsem si jistý, že v obraně vůdce Kypru budou prostory, které budou moci využít Baskové.

Tip: Gól vstřelený v obou směnách Fortuna)

Fiorentina – Mönchengladbach

58ae172910b9e_1487804201.jpg

Dá se říci, že vítězství Fiorentiny na hřišti Němců z Borussie Monchengladbach z minulého týdne bylo překvapivé, zvláště v podmínkách, kdy Tatarusanu nedostal gól. Bernardeschiho moment geniality dal Italům velmi důležitou výhodu, se kterou zahajují návrat dvojité nohy s těmi z Monchengladbachu.

V prvním zápase jen smůla Němců a dobrá hra Cipriana Tatarusanu zajistila, že branka Italů zůstala nedotčena. Nyní si však nemyslím, že se to bude opakovat. S výjimkou turnaje s Fiorentinou, Borussia skórovala v každém z posledních 6 zápasů, zatímco Fiorentina inkasovala gól v 5 z posledních 6 zápasů. Proti Římu dostal dokonce 4.

Konzervativní taktika, kterou trenér Fiorentiny Paulo Sousa v dnešním zápase použije, mě nutí věřit, že přiměje Italů k velmi vysokému tlaku. Borussia nemá co ztratit, musí bodovat, aby doufala v postup v této soutěži, a myslím, že to zvládne a napraví chyby v Německu.

Tip: Skóre hostů (1,30 @ Fortune)

Konečný kurz: 2,34