Pariuri Eurovision 2017

Největší, ale také nejkontroverznější hudební soutěž v Evropě otevírá brány pro nové vydání v těchto dnech. První semifinále se konalo 9. května, druhé se odehraje dnes večer, 11. května, a finále 13. května.
 
Soutěž se koná v Kyjevě, protože v loňském roce zvítězila Ukrajina v soutěži Eurovision Song Contest. V roce 2016 bylo Rumunsko z finančních důvodů diskvalifikováno z prestižní soutěže, ale nyní budeme přítomni ve druhém semifinále, které se hraje dnes večer. Každý rok, minimálně od tohoto tisíciletí, se Rumunsko kvalifikovalo ze semifinále do finále.
 

Kolik zemí se zúčastní?


V prvním semifinále se utkalo 18 zemí, 10 z nich startovalo ve finále, ve druhém semifinále se stane to samé. Ve finále se 6 zemí kvalifikovalo ex officio. Řeč je o hostitelské Ukrajině, plus tradiční Velké Británii, Francii, Španělsku, Německu a Itálii. 10 nejlepších kvalifikantů v prvním semifinále jsou Švédsko, Austrálie, Belgie, Ázerbájdžán, Portugalsko, Řecko, Polsko, Moldavsko, Kypr a Arménie.
 
591433f256c23_1494496242.jpg
Zdroj fotografie: www.tvr.ro
 

Najdeme někde tipy na finále Eurovize?


Když budete hledat na youtube, najdete různé "specialisty", kteří vymýšlejí údajného vítěze Eurovize. To se děje každý rok, někdy i týdny před semifinále. V některých případech jsou tipy uvedeny i pro země, které se kvalifikují do semifinále.
 
Málokdy se však někomu podaří najít vítěze soutěže, většina z nich ho udává „na liště“, přičemž jejich pořadí je ve srovnání s hodnocením samotné soutěže naprosto špatné. Často se tak děje kvůli subjektivismu toho, kdo předpovídá, ale i kvůli dalším aspektům, které s hudbou nesouvisejí. Ve skutečnosti se již dlouho proslýchalo, že Eurovize není při určování vítěze nutně založena na hudebních kritériích.
 

Jaká je vaše oblíbená sázková kancelář?


Betano prezinta cea mai bogata oferta dintre casele pariuri online, dokonce nabízí sázky na druhé semifinále. Zde si můžeme u každé z 18 zemí vsadit, zda se kvalifikují či nikoli. Rumunsko má v kvalifikaci hodnocení 1,1.
 
Na finále 13. května Betano předkládá nejméně 9 sázek. Nejpodivnější z nich má hodnocení 125,0 a bude „zelený“, pokud bude vítězná země vyhlášena špatně, což je prakticky nemožné. Co se týče samotného finále, favoritem je Itálie (2,05), následovaná Portugalskem (2,9) a Bulharskem (12,0). Písně těchto zemí jsem neposlouchal, ale je těžké uvěřit, že to bude poslední pódium. Rumunsko je podle této sázkové kanceláře osmým favoritem s hodnocením 35,0. Pravděpodobnost, že rumunská píseň bude v top 4, je 3,4 a že skončí v top 10, je 1,75.
 
Betano nás také vyzývá, abychom si vsadili, která bude první pobaltskou zemí v žebříčku, zde je jednoznačně favoritem Estonsko před Litvou. Z první balkánské země je favoritem Bulharsko s podílem 1,55, následuje Rumunsko (4,00), Řecko (6,00), Chorvatsko a Makedonie, obě s podílem 25,0 a Srbsko (30,0). Můžeme také vsadit na první severskou zemi, pokud vítězná země vzejde z prvního semifinále, z druhého semifinále nebo bude jednou z těch, které se automaticky kvalifikují do finále.
 
Zajímavá sázka nás žádá, abychom uhodli, zda některý účastník skončí s 0 body. Pravděpodobnost, že se tak stane, je 6,00. Před dvěma lety Rakousko a Německo nezískaly žádný bod. Před rokem se změnil formát hlasování, šance země získat body byla vyšší, poslední místo pak kumulovalo 11 bodů. Po televizním hlasování měla Česká republika 0 bodů, po udělení známek odbornou porotou dosáhla 41. Kurz 6,00 se nám zdá příliš lákavý, abychom se mu nepřiblížili.
 
Pokud chcete vsadit na Eurovizi, Betano je nejlepší volbou >>>
 
Zdroj fotografií Feat .: www.eurovisionworld.com