Patru jucatori de top lipsesc din sferturile Cupei Davis

Za pár hodin, přesněji v 5:00, bude první čtvrtfinále začátek Davisova poháru mezi Austrálií a USA. Ostatní tři odehrají svůj první zápas po 14:30
 
Kromě Austrálie a USA se ve čtvrtfinále střetne Belgie s Itálií, se Spojeným královstvím s Francií a se Španělskem se Srbskem. Příliš silných duelů zde bohužel neuvidíme a to proto, že ve čtvrtfinále Davisova poháru chybí neméně čtyři špičkoví hráči. Jsou to Francouzi Tsonga a Monfils, Britové Andy Murray a Španěl Rafael Nadal. K nim se přidává Francouz Richard Gasquet.
 

58e76e13b7060_1491562003.jpg


Francie – Velká Británie


I když má Francie tolik absentérů, v souboji s Velkou Británií je stále favoritem. Francouzskou dvouhru budou reprezentovat Lucas Pouille a Jeremy Chardy, 17. a 68., zatímco Nicolas Mahut a Julien Benneteau, kteří se umístili na 5. a 25. místě ve čtyřhře, budou ve dvouhře zastupovat Daniel Evans (44) a Kyle Edmund ( 47), čtyřhra Jamie Murray (8) a Dominic Inglot (44).
 
Souboj se odehraje na antuce, povrchu, na kterém měl v roce 2016 Lucas Pouille bilanci 10 vítězství a 5 porážek a Jeremy Chardy 7 vítězství a tolik porážek. Na druhou stranu Daniel Evans v posledních 3 letech nikdy nehrál antuku, zatímco Kyle Edmund má na turnajích ATP 2016 na tomto povrchu 3 výhry ze 7 her. Edmund a Pouille se utkali hned v prvním týdnu letošního roku, Francouz vzdal ve druhém setu. Jinak nedošlo k žádným přímým schůzkám mezi dvěma zástupci obou zemí.
 

Austrálie – USA


Vyrovnaný je duel mezi Austrálií a USA, který od prvního dne naplánuje souboj, který stojí za to sledovat, Nick Kyrgios (16) potká Johna Isnera (23). Půjde o druhý zápas dne, v prvním hrají Jordan Thompson (79) a Jack Sock (15). Sam Groth (51) / John Peers (2) a Steve Johnson (75) / Sam Querrey (60) se mají sejít v sobotu, zatímco Kyrgios se setká se Sockem v neděli a Thompsonem na Isneru.
 
Duel mezi Austrálií a USA se odehraje na hard outdooru, kde v roce 2016 Kyrgios zaznamenal 21 vítězství ve 30 zápasech, Jordan Thompson dvě vítězství v 8 zápasech, John Isner 15 vítězství ve 25 zápasech a Jack Sock 18 vítězství ve 28 zápasech. V roce 2017 však Isner hraje dost špatně na hardu a Sock překvapivě dobře, získal 17 výher ve 21 hrách a vyhrál dva turnaje. Kyrgios a Isner se utkali dvakrát natvrdo, v roce 2015 porazili Američana, aby Australan zvítězil v loňském finále v Atlantě, oba zápasy vyhrál na minimum setů. Kyrgios a Sock se potkali jen jednou, ale na antuce. Thompson se nesetkal ani s jedním z těch dvou Američanů.
 

Itálie – Belgie


V tomto duelu jsou favority Belgičané, ve dvouhře mají Steva Darcise (53) a Davida Goffina (14), ve čtyřhře pár Bemelmans (137) / De Loore (199). Naopak Italové budou mít ve dvouhře Paola Lorenziho (38) a Andrease Seppiho (76), dvojku tvoří dvojice Giannessi (289) / Bolleli (345).
 
Setkání se odehraje v hale, na hardu, kde má letos Darcis 3 vítězství z 5 zápasů a Goffin 7 vítězství z 9 zápasů. Co se týče Italů, Lorenzi letos nehrál, v roce 2016 získal 5 vítězství z 9 zápasů, zatímco Seppi má vítězství a porážku v roce 2017, loni vyhrál na tomto povrchu 3 zápasy z 9. Darcis a Lorenzi se potkali v hale před dvěma lety, Ital vyhrál ve 3 setech, když dal první 1-6. Darcis a Seppi se v hale potkali v únoru letošního roku, Belgičan vyhrál v minimu setů. Ti dva se potkali v roce 2017 na Australian Open, Seppi vyhrál ve 4 setech. Goffin se před dvěma lety potkal v hale se Seppim, Belgičan vyhrál ve 3 setech, když vzdal první. Goffin a Lorenzi se utkali v roce 2014, ale na antuce.
 

Srbsko – Španělsko


Novak Djokovič se pro tento daviscupový duel se Španělskem vzpamatoval v posledních sto metrech, což by mohlo zavážit ve prospěch Srbů. Kromě Djokoviče mají ve dvouhře ještě Viktora Troickiho (39), ve čtyřhře Nenada Zimonjiče (57) a Dušana Lajoviče (215) s upřesněním, že Zimonjicovi je 40 let. Naopak Španělé mají ve dvouhře při absenci Rafy Nadala Pabla Carrena Bustu (19) a Alberta Ramose-Vinolase (24), ve čtyřhře Marca Lopeze (16) a Jaume Munara (409). To je na papíře, protože v době zápasu je možné vidět Carrena Bustu, nasazeného na 19. místě a ve čtyřhře.
 
Setkání se odehraje na hardu, v hale, kde loni Djokovič získal 6 vítězství z 8 zápasů, Troicki letos dvě vítězství a tolik porážek, Carreno Busta 7 vítězství z 9 zápasů v roce 2016 a Ramos-Vinolas 4 vítězství a tolik porážek za celý loňský rok. Djokovič má na kontě 3 co nejvíce vítězství proti dvěma Španělům, ale žádné v hale, zatímco Troicki se nesetkal ani s Carreno Bustou, ani s Ramosem-Vinolasem.
 

Co říkají sázkové kanceláře?


Bet House Betano nás vyzývá, abychom předpověděli všechny 4 semifinalisty Davis Cupu. Nejvyrovnanější duel je mezi Austrálií a USA, Australané mají na výhru kurz 2,12 a Američané 1,7. Další 3 duely mají jasné favority. Řeč je o Belgii, Francii a Srbsku, ale potenciální překvapení by podle nás přišlo ze Španělska. I když Djokovič vyhraje oba zápasy ve dvouhře, což nelze považovat za samozřejmost, mají Španělé velkou šanci vyhrát v ostatních 3 hrách.
 
Betano nám také nabízí kurz pro favorita na výhru Stříbrného salátu. Hlavními favority jsou jak Francouzi, tak Srbové, kteří mají kurz 4,25. Následují Španělé (4,25), Američané (4,5), Australané (7,5) a Britové (8,00).
 
Zaregistrujte se zde a sázejte na všechna 4 čtvrtfinále Davisova poháru >>