Tip dne: Astra Giurgiu - Zira FK (Evropská liga - II. předkolo)

59637df6639a4_1499692534.jpg

13. července 2017, Giurgiu, stadion: "Marin Anastasovici", čas: 20:30

Astra Giurgiu

Astra Giurgiu odstartuje nový cyklus, který na první pohled nehlásí úspěch. Poté, co v minulé sezóně zůstal bez Queiróse, Gămana, De Amorima nebo Alibeca, nyní bývalý šampion přišel také o Lunga jr., Săpunaru, Júniora Moraise, Lovina, Filipe Teixeiru, Budescu nebo D. Niculae plus trenéra Mariuse Şumudică. Nahradil ho Edi Iordănescu, trenér, který měl výsledky v Pandurii Târgu Jiu, ale byl zklamán v ŢSKA Sofia. Lidé z Giurgiu se letos v létě posílili s Lazarem, Polczakem, Bejanem, Ericem, Mrzljakem, Marquinhosem, Vâlceanu, Chipirliu a překvapivě Anthonym Le Tallecem. Před rokem neměli "černobílí" ve třetím kole Ligy mistrů šanci, když je vyřadili Dánové z FC København (1:1 a 0:3), ale šli do zápasu Evropské ligy West Ham United. (1-1 a 1-0) a kvalifikovali se ve skupinách. Zde obsadili 2. místo po AS Řím, ale před FK Austria Vídeň a Viktoria Plzeň. V 16. kole byla Astra vyřazena Racing Genk (2-2 a 0-1).

În urmă cu un an, "alb-negrii" nu au avut nicio şansă în turul al-III-lea al Ligii Campionilor, fiind eliminaţi de danezii de la FC København (1-1 şi 0-3), însă au trecut în play-off-ul Europa League de West Ham United (1-1 şi 1-0) şi s-au calificat în grupe. Aici s-au clasat pe locul 2, după AS Roma, dar înainte de FK Austria Viena şi Viktoria Plzeň. În 16-imi, astra a fost eliminată de Racing Genk (2-2 şi 0-1).

Co bude se Zira FK nyní, těžko říct. Fotbal v Aterbaidjanu v posledních letech hodně pokročil a Zira FK má mnoho zahraničních hráčů z celého světa, dokonce i Rumuna Gabriela Mateie (bývalá naděje Steauy). Pokud to byl před rokem poslední tým, o kvalifikaci nemohla být řeč, ale se současným týmem se může stát cokoliv. Pouze P. Iliev, Boşneag, Belu, Al. Stan, Pițian, Dandea, Al. Ionita II, Seto a Nicoara, ale vlastníkem byli pouze Japonci. Novou Astru uvidíme po „double“ s Azeris a mistrovském utkání se Sepsi Sântu Gheorghe. Na první pohled jsou to dostupní soupeři a pro morálku hráčů by hodně záleželo na tom, aby se kvalifikovali do třetího předkola Evropské ligy a začali úspěchem v první fázi Ligy 1. A pro Ediho Iordănesca by to bylo je dobré mít výsledky, aby si upevnil svou pozici, zvlášť když nastoupil na technickou lavičku po Mariusovi Şumudicovi, který se zapsal do historie klubu Giurgiu. Ve čtvrtečním zápase by bylo velmi důležité, aby Astra Giurgiu nedostala gól. Všechno by bylo dobré, kdyby dokázali 1:0 nebo 2:0 s Ázerbájdžánci, aby byli favorizováni v kvalifikaci.
 
★ Astra Giurgiu má kurz 1,30 na BETANO na kvalifikaci do třetího kola Evropské ligy

★ Tým Ediho Iordănesca má kurz 1,60 na BETANO na úspěch doma se Zira FK

★ Remíza mezi Astra Giurgiu a Zira FK má kurz 4,00 na BETANO

★ "Černí ďáblové" mají kurz 2,17 na BETANO pokud si dají pauzu v zápase turné s Azery

★ Rumuni mají kurz 2,12 na BETANO pokud nedostanou gól v zápase se Zira FK

★ Dvojitá šance Astra Giurgiu a Zira FK 1X má kurz 1,15 na BETANO, X2 má kurz 2,35 a 1 nebo 2 má kvótu 1,25

Pravděpodobný tým: P. Iliev - Belu, Bejan, Erico, Al. Stan - Mrzjlak, Seto - Al. Ionita II, Marquinhos, Nicoara – Le Tallec

Běloruský rozhodčí Sergej Tsinkevič povede zápas mezi týmem Astra Giurgiu a ázerbájdžánským týmem FK Zira od prvního zápasu druhého předkola Evropské ligy. Sergeji Tsinkevičovi budou pomáhat asistenti Vitali Malyutin a Evgeni Romanov a Viktor Shimusik bude posilou. Sergej Tsinkevič, 40, je rozhodčím FIFA od roku 2010.

Zira FK

Zira FK debutovala v Evropském poháru na konci června, když ve druhém předkole porazila FC Differdange z Lucemburska doma 2:0 (Richard Gadze 22, Kervens Belfort 80) a venku 2:1 (David Manga 64, Richard Gadze 68 - David Vandenbroeck 11). Na mistrovství Ázerbájdžánu obsadili "orli" s 39 body 4. místo za Karabach Agdam (62 bodů), Gabala FC (52 bodů) a Inter Baku (43 bodů). Tým, který trénuje Aykhan Abbasov, nemá zkušenosti z evropských pohárů, ale má spoustu zahraničních hráčů z Rumunska, Kamerunu, Středoafrické republiky, Nigérie, Ghany, Haiti nebo Španělska. nejsou to špičkoví fotbalisté (našeho Rumuna Gabiho Mateie v 1.lize nikdo nechtěl), ale kost do dvojky s Astrou určitě dají. Pro Ázerbájdžány by bylo skvělé vstřelit gól v Giurgiu, aby měli šanci se kvalifikovat v odvetném zápase, který se odehraje 20. července v Baku na stadionu "Dalga". Je třeba poznamenat, že Zira FK sehrála 20. června 2017 přátelský zápas s FC Viitorul, kde byla poražena 2:1.
 
★ Zira FK má kurz 3,30 na BETANO na kvalifikaci do třetího kola Evropské ligy

★ Tým Aykhana Abbasova má kurz 5,40 na BETANO na úspěšný venkovní zápas s Astrou Giurgiu

★ Remíza mezi Astra Giurgiu a Zira FK má kurz 4,00 na BETANO

★ "Orli" mají kurz 5,25 na BETANO pokud povedou k přerušení turnajového zápasu s Rumuny

★ Ázerbájdžánci mají kurz 5,00 na BETANO pokud nedostanou gól v zápase s Astrou Giurgiu

★ Dvojitá šance Astra Giurgiu a Zira FK 1X má kurz 1,15 na BETANO, X2 má kurz 2,35 a 1 nebo 2 má kvótu 1,25
 

Předpověď: Astra Giurgiu – Zira FK: Žádný gól před minutou 27: 00 (1.75 la BETANO)