Ponturi pentru cele mai importante evenimente din 17 martie

Poslední dvě čtvrtfinále turnaje ATP v Indian Wells , první letošní série Masters, ale také první ženské semifinále.
 

58cb7b9518a7a_1489730453.jpg


Mužský tenis, Indian Wells: Federer – Kyrgios


V době psaní tohoto článku nebyl naplánován začátek zápasu mezi Federerem a Kyrgiosem, ale máme podezření, že to bude ve 4:00. Většina ho sice po zraněních v posledních sezónách neviděla znovu stoupat do top 10, ale také kvůli pokročilému věku vyhrál Roger Federer první letošní grandslam, Australian Open. V Dubaji Švýcara neuvěřitelně porazil Donskoy poté, co ztratil 3 míče v zápase, když měl v tie-breaku rozhodující sady také 5:1.

Nyní se ale zdá, že Federer je opět v plném nasazení, v osmifinále porazí Nadala v minimu setů v reedici posledního dějství letošního Australian Open. Roger v tomto zápase podával fenomenálně dobře, s úspěšností 76 % v prvním podání a 79 % ve druhém podání.

Soupeř ve čtvrtfinále však nebude mít vůbec pohodu. Australan Nick Kyrgios nasazený s číslem 15 vyřadil ve třetím kole talentovaného Alexandra Zvereva a v osmém pak nikoho jiného než Srba Novaka Djokoviče, loňského vítěze turnaje v Indian Wells. Australan vyřadil Zvereva i Djokoviče v minimu setů. Navíc ani jeden z nich nedostal ani brejkbol. || Česky: 535
 
Federer a Kyrgios se potkali ještě jednou. Stalo se tak před dvěma lety na antuce v Madridu, Australanka vyhrála ve třech setech, všechny skončily tie-breakem. Pozor, v tie-breaku rozhodujícího setu se prosadil Kyrgios 14-12. A tady si myslíme, že budeme sledovat hru s mnoha hrami.
 
Pont Federer – Kyrgios: více než 23,5 zápasů ( 1,93)
 

Tenis pro ženy, Indian Wells: Karolína Plíšková - Kuzněcovová


První semifinále turnaje WTA v Indian Wells se odehraje mezi Karolínou Plíškovou nasazenou č. 3 a Světlanou Kuzněcovovou, favoritkou č. 8. Karolína Plíšková začala turnaj velmi tvrdě, první set druhého kola prohrála s Monikou Puigovou, skóre 1-6. Další pak vyhrál doublem 6-4. Ve třetím kole vyřadila Irinu Begu 6-4; 7-6, aby osmá mohla těžit z opuštění Timy Bacszinszky, opuštění dosáhlo skóre 5-1 v prvním setu. Plíšková se ve čtvrtfinále prosadila nad Španělkou Garbine Muguruzaovou ve dvou setech, oba skončily v tie-breaku. V tomto zápase měla Češka 14 brejkbolů, z toho 5. Loni Plíšková vypadla v této fázi semifinále v Indian Wells.
 
Kuzněcovová ztratila set až ve III. kole s Italkou Vinciovou. Jinak proti Johanně Larssonové, Caroline Garciaové nebo Anastasii Pavljučenkové žádné emoce neměl. Kuzněcovová se v roce 2017 nikdy nedostala do semifinále a nyní se chystá hrát finále. Nutno říci, že pokud ruská žena získá trofej, vyšplhá se na 6. místo a přiblíží se Simoně Halepové asi o 100 bodů.


Plíšková a Kuzněcovová se potkaly dvakrát, pokaždé loni na hardu. V Cincinnati se tak Češka prosadila ve 3 setech, aby na Turnaji mistryň Kuzněcovové vyhrála tie-break rozhodující sady. Dnes zastáváme názor, že si impozantní služebnice Češky Karolíny Plíškové všimne a přinese jí postup do finále.
 
Plíšková - Kuzněcova Pont: Plíšková vyhrává ( 1,53)