Ponturi pentru cele mai importante evenimente sportive din 11 martie

Přestože dnes, 11. března, těžíme z bohatou nabídku v tom, co pohled na fotbal, zde nenajdeme mnoho významných akcí. Místo toho budou silné zápasy v jiných sportech.

Fotbal, Ligue 1: Monako – Bordeaux (17:30)

Dnešní první zápas v Ligue 1 odehrají vedoucí Monako a Bordeaux, tým z páté pozice. Monako má zdaleka nejlepší útok v lize, v několika fázích přesáhlo 100 vstřelených gólů. Nezapomeňme, že Monakové se po porážce 3:5 v prvním kole utkají příští středu s Manchesterem City v návratu osmifinále Ligy mistrů. Těžko tedy říct, jak ke hře přistoupí alespoň z ofenzivního hlediska. Nutno podotknout, že Monako v této sezóně doma ztratilo 5 bodů, z toho dva hned v první etapě. Řekněme také, že v posledních 4 zápasech v Ligue 1 doma vstřelili Monakové 16 gólů a nedokázali žádný dostat.

Poslední etapa Bordeaux promarnila příležitost přiblížit se Lyonu a na vlastním hřišti dosáhla pouze remízy. V předchozím tripu měla potíže porazit Lille, skóre 3:2, poté, co byla vedena v polovině druhého poločasu. Ve skutečnosti v posledních 3 venkovních zápasech Ligue 1 získalo Bordeaux tolik vítězství, soupeři pocházejí z druhé části žebříčku. Byla to jediná vítězství za posledních 10 venkovních zápasů.

V tomto kole zvítězilo Monako nad Bordeaux 4:0, Falcao zaznamenal hattrick. O osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto od 4. minuty, kdy Monakové vedli 2:0. V minulých sezónách Bordeaux vždy vyhrávalo, ale Monako nenastavilo zdaleka takový výkon jako v letošní sezóně. Nebýt příštího středečního zápasu Ligy mistrů v Monaku, nepochyboval jsem, že domácí vyhrají o více než jeden gól. Omezíme se však na návrh, že vyhraje Monako.

Pont Monaco – Bordeaux: Monaco (-1) (vklad vrácen, pokud Monako vyhraje rozdílem jednoho gólu): 1,76

Házená žen: Liga mistrů EHF: Ferencváros - Buducnost (16:00)

V poslední fázi hlavních skupin EHF Ligy mistrů se pohltí derby mezi Ferencvárosem a Buducností. Maďarský tým je na prvním místě a tým Černé Hory na 3. místě, přičemž vzdálenost mezi nimi jsou dva body. Ferencváros překvapivě v poslední etapě pouze remizoval před předposledním Thuringerem. Jinak měl maďarský tým na kontě samé výhry, z toho 3 až více než 5brankový rozdíl. Mezi nimi byl zápas na turné s Buducnost, Maďaři je porazili 33:25.

Zdroj fotografie: www. ehfcl.com

Jediné dvě porážky Buducnosti v této hlavní skupině přišly doma, se soupeři Ferencváros a Vardar Skopje. V posledním tripu Buducnost porazila Vardar Skopje 31:28. V předchozích dvou přímých střetnutích v Maďarsku, která se odehrála v letech 2008 a 2013, se Ferencvaros prosadil rozdílem 8, respektive dvou branek. Věříme, že se tak stane dnes, zvláště s ohledem na vítězství Ferencvaroše v turné.

Pont Ferencvaros - Buducnost: Victorie Ferencvaros ( 1,95)

Ragby, šest zemí: Anglie – Skotsko (18:00)

Držitelka trofeje Anglie se s ní střetne ve čtvrté etapě Turnaje 6 zemí ve Skotsku. Loni Angličané dosáhli na Grand Slam, získali 5 vítězství, nyní jsou ve dvou fázích dosažení stejného cíle. Anglie zatím porazila Francii 16:16, Wales 21:16 a Itálii 36:15. Ve 3 zápasech Angličané zaznamenali 9 pokusů, z toho 6 z Itálie. Je třeba poznamenat, že Angličané nikdy nevedli k přestávce, přičemž Francie a Wales měly dost emocí ohledně vítězství. || English: 563

Na třetím místě je Skotsko, které zatím porazilo Irsko a Wales o 5, respektive 16 bodů, zatímco Francie je o 6 bodů zpět. V posledním zápase, v tom s Walesem, bylo Skotsko dovedeno do přestávky, ale ve druhém poločase vyhrálo 20:0. V posledních 5 přímých zápasech Turnaje 6 národů vyhráli Angličané, největší rozdíl byl 20 bodů. Vzhledem k tomu, že o Anglii nelze říci, že by zatím udělala dojem, jsme toho názoru, že nyní nezíská více než dvě transformované eseje. || Česky: 568

Pont Anglia – Scotia: Scotia (+14,5 bodu) ( 1,7)