Ponturi pentru cele mai importante evenimente sportive din 12 martie

Fotbal, Premier League: Celtic - Rangers (14: 00) || | 530

Dupa 4 sezoane petrecute in ligile inferioare, Rangers a revenit in Premiership, fanii sperand sa se bata din nou la titlu cu rivala Celtic, la fel cum o facea inainte de retrogradare. Nu s-a intamplat asa, iar dupa 27 etape se afla abia pe pozitia a treia, la 9 puncte in spatele lui Aberdeen si la nu mai putin de 33 puncte de liderul Celtic. Este adevarat, in Scotia se va juca si play-off, la startul lui injumatatindu-se punctele din sezonul regulat. Astfel, Rangers ar putea sa incheie pe pozitia a doua, neavand insa nicio sansa la titlu. Rangers este in forma destul de proasta, venind dupa 3 infrangeri in deplasare.

Zdroj fotografie: www. fifa.com

Celtic naopak v lize ztratil pouhé dva body, remíza přišla loni v září. V posledních 7 zápasech Premiership Celtic obdržela pouze dva góly, oba pocházely ze St. Johnstone, což ji dovedlo do přestávky. Zázrak však netrval dlouho, nakonec se Celtic prosadil 5:2. V posledních 11 domácích ligových zápasech inkasoval Celtic pouze jeden gól.

V prvním přímém zápase letošní sezóny na vlastním hřišti porazil Celtic Rangers 5:1, aby na cestě k výhře pouze 1:0. Vzhledem k naprosto opačné formě okamžiku těchto dvou si myslíme, že hostitelé nebudou mít problém získat všechny 3 body.

Keltská předpověď – Rangers: Keltská (-1,5) ( 1,98)

Bashet maskulin, ACB: Real Madrid – Barcelona (19:00)

24. kolo první basketbalové ligy mužů ve Španělsku zakončí duel mezi Realem Madrid a Barcelonou, na body se dělící týmy. Domácí na prvním místě v Eurolize obsadili na španělském šampionátu šestou příčku, ale vzhledem k tomu, že tam jede 8 nejlepších, zatím nehrozí ztráta play-off. Madrid přišel po 3 porážkách, všichni soupeři obsadili play-off místo. V posledním domácím zápase Real Madrid porazil Gran Canaria, skóre 81:93, po katastrofální první čtvrtině. Byla to první domácí porážka Realu Madrid v lize.

Barcelona byla v předchozím tripu poražena po prodloužení od Estudiantes. Ve skutečnosti Katalánci utrpěli 4 porážky v posledních 6 zápasech ve Španělsku na cizí půdě, ale dvě byly zaznamenány v prodloužení.

V play off minulé sezony se Real Madrid prosadil doma proti Barceloně 7, respektive 17bodovým rozdílem. Jenže před dvěma sezonami, jak na šampionátu, tak v Eurolize, se Katalánci prosadili. Shodou okolností v každém z posledních 3 zápasů ligy s Realem Madrid jako hostitelem má vítěz 91 bodů. Vzhledem ke špatné formě Realu Madrid v lize si myslím, že nás čeká těsný zápas, ve kterém hosté neprohrají velkým rozdílem bodů.

Tipy Real Madrid - Barcelona: Barcelona ( + 9,5) ( 1,93)