Ponturi pentru cele mai importante evenimente sportive din 15 martie

Dnes bude znát poslední dvě čtvrtfinále Ligy mistrů, kde se střetne Monako s Manchesterem City a Atlético Madrid s Leverkusenem. V osmém kole mužského turnaje Indian Wells nás čeká zajímavý zápas.

Fotbal, Liga mistrů: Monako – Manchester City (21:45)

Zápas těchto dvou týmů před 3 týdny byl opravdu šílený a nemáme na mysli jen to, že jsme byli svědky 8 gólů. Manchester City otevřel skóre přes Sterlinga, aby před přestávkou Falcao a Lottin dali Monaku výhodu. V 58. minutě vyrovnal Aguero, aby jim o 3 minuty později dal Falcao další výhodu na monackém stole. V posledních 20 minutách Monako uniklo otěžím zápasu, Aguero, Stones a Sane vytvořili konečné skóre 5-3 ve prospěch týmu Premier League.

Na oplátku se může stát cokoliv, ale nemyslíme si, že uvidíme tolik gólů jako před třemi týdny. Přikláníme se k tomu, že Manchester City nebude příliš útočit, zaměří se na obranu, nejen aby ochránil výsledek kola, ale také aby se příliš neunavil na nedělní zápas, ve kterém se střetne s Liverpoolem. "Občané" přicházejí po 6 výjezdech, ve kterých nedostali gól, ale na úroveň Monaka neměli soupeři daleko. Dvě remízy a jedna porážka je rekord Manchesteru City ve třech venkovních zápasech Ligy mistrů.

Na druhou stranu Monako přichází po 8 domácích výhrách, dostalo pouze 3 branky. Z posledních 7 zápasů Ligy mistrů hraných ve Francii Monakové získali 6 vítězství a remízu. To nás vede k přesvědčení, že ani hostitelé v této hře neprohrají.

Pont Monaco – Manchester City: Monaco nebo Egal ( 1,53)

Fotbal, Liga mistrů: Atletico Madrid – Leverkusen (21:45)

Na turné mezi Leverkusenem a Atleticem Madrid neměl španělský tým během zápasu žádné emoce a měl vždy velení. Po tomto zápase odehráli "quilters" další 4 zápasy v La Lize, získali dvě vítězství, remizovali s La Corunou a prohráli doma s Barcelonou. Působivá je skutečnost, že Atletico Madrid se po 8 vítězstvích v Lize mistrů vrací domů a dostává pouze jeden gól, vzhledem k tomu, že Bayern Mnichov byl počítán dvakrát a Barcelona jednou. V 6 z 8 zápasů padly méně než 3 góly.

Na druhou stranu, Leverkusen je pouze na prvním místě ve druhé polovině tabulky Bundesligy, od turné s Atleticem Madrid získal jediný bod ve 3 zápasech. Leverkusen má ve svých třech zápasech Ligy mistrů venku jednu výhru a dvě remízy, přičemž všechny 3 zápasy daly méně než 3 góly.

Monako bude mít pro tento zápas 4 nedostupné, nejdůležitější jsou Filipe Luis, Tiago a Gabi, plus 3 nejistoty, ale také v Leverkusenu jich chybí nejméně 7, většina z nich dost důležitých. I přes výsledek v kole tedy můžeme věřit, že zde nepadnou více než dva góly.

Pont Atletico Madrid – Leverkusen: méně než 2,5 gólu ( 2,12)

Mužský tenis, Indian Wells: Monfils – Thiem (21:00)

Turnaj ATP v Indian Wells dnes naplánuje duel mezi favority 10 a Dominicem Thiemem Gaelem Monfilsem a Dominicem Thiemem, v pořadí 8. Francouz začal turnaj o něco hůř, ve druhém kole ztratil první set před neznámým Darianem Kingem z Barbadosu. . Pak ale vyhrál další dva sety, přičemž jednu hru vzdal. Ve třetím kole narazil Monfils na Američana Johna Isnera, před kterým to vypadalo, že ho čeká těžký zápas. Isnerovo podání vykazovalo nedostatky, Američan uspěl pouze se 4 esy, procento úspěšnosti podání je rovněž skromné, Monfils se prosadil v minimu setů, skóre 6-2; 6–4.

Dominic Thiem měl ve druhém nebo třetím kole bez problémů, soupeři byli Chardy a Mischa Zverev. Ve dvou zápasech Thiem prohrál pouze 11 her. Thiem má letos titul, ale na antuce. V žádném ze 6 turnajů v pevné vazbě, ať už venkovních nebo halových, se Rakušanovi nepodařilo probojovat do čtvrtfinále.

Thiem a Monfils se utkali zatím 3x, do další fáze postoupil vždy Rakušan. První duel se odehrál v roce 2015 a další dva loni, kdy Monfils jednou vzdal, v každém z dalších dvou setkání se porvaly maximálně sety. Myslíme si, že i teď nás čeká vyrovnaná partie, která neskončí ve dvou setech.

Pont Monfils - Thiem: 3 sady ( 2,2)