Ponturi pentru cele mai importante evenimente sportive din 23 martie

V noci na 23. března a ráno na 24. března se odehraje etapa s číslem 13 přípravného utkání CM v jihoamerické oblasti, sledujeme dva docela důležité zápasy této soutěže.
 

58d37de0efda8_1490255328.jpg
 

Fotbal, předkolo mistrovství světa Jižní Amerika: Uruguay – Brazílie (01:00)


Po 12 z 18 fází přípravných zápasů v Jižní Americe, Brazílie a Uruguay okupují první dvě pozice v žebříčku, Brazilci jsou kvalifikovaní, Uruguayci mají prozatím určité emoce ohledně přímé kvalifikace. Brazílie má proti Uruguayi 4 body a v případě porážky ji nelze překonat. Národní tým, který trénuje Adenor Leonardo Bacchi nebo zkrátka Tite, získal 8 vítězství, 3 remízy, utrpěl porážku s nejlepší ofenzivou i nejlepší obranou ve skupině. V posledních 3 kolech těchto přípravných zápasů Brazilci skórovali 7krát a nedokázali neinkasovat gól.
 
Uruguay získala 3 výhry a remízu v posledních 5 fázích, jediná porážka přišla v předchozí fázi, venku proti Chile, skóre 1-3. Cavani sice otevřel skóre. Uruguayci v těchto přípravných zápasech vyhráli pouze ve všech 6 etapách na vlastním hřišti a dostali pouze jeden gól.
 
Na turné Brazílie a Uruguay uhrály 4gólovou remízu. Hned v prvních sekundách otevřel skóre Brazilců Douglas Costa, ve 26. minutě zvýšil Renato Augusto, ve 31. minutě snížil Cavani, aby v první minutě druhého poločasu vyrovnal Suarez. Ve skutečnosti tyto dva týmy v posledních 8 přímých střetnutích 5x remizovaly, přičemž v posledních 5 takových zápasech vstřelily alespoň 3 góly. Nyní jsou oba týmy ve formě a očekávají tolik nebo dokonce více gólů jako v kole.
 
Pont Uruguay – Brazílie: více než 2,5 gólu ( 1,95)
 

Fotbal, předkolo mistrovství světa Jižní Amerika: Argentina – Chile (01:30)


Argentina není ve skupině přípravných zápasů CM v příjemné situaci, umístila se až na páté pozici, která vede k mezikontinentální přehradě. Jakýkoli chybný krok v noci by ji mohl hodit na 6. místo, ale vítězství se může vyšplhat až na 3. „Pumy“ přicházejí po vítězství 3:0 doma proti Kolumbii. Byl to jediný úspěch z posledních 5 etap. Ze 6 domácích zápasů v těchto přípravných zápasech Argentina třikrát vyhrála, pokaždé bez inkasovaného gólu.
 
Chile je v průběžném pořadí na čtvrtém místě, v předchozích 5 kolech utrpělo pouze jednu porážku. V poslední fázi porazili doma Uruguay 3:1, přestože Uruguayci otevřeli skóre. Ze 6 venkovních zápasů Chilané porazili pouze Paraguay a Peru, v posledních dvou takových zápasech nedokázali skórovat, jejich soupeři byli Ekvádor a Kolumbie.
 
Argentina na turné porazila Chile 2:1, mezitím se oba střetli jak ve skupinové fázi, tak ve finále Copa America. Ve skupinách zvítězila Argentina 2:1, ve finále zvítězili Chilané po tiebreakech. V posledních 4 přímých střetnutích přípravných zápasů mistrovství světa, které se odehrály v Argentině, vstřelily "pumy" minimálně dva góly a věříme, že tomu tak bude i dnes. Ve 4 ze 6 venkovních zápasů dostali Chilané alespoň dva góly.
 
Pont Argentina – Chile: Argentina více než 1,5 gólu ( 1,65)