Ponturi pentru cele mai importante evenimente sportive din 26 martie

Nedá se říct, že by dnešní fotbalové zápasy v CM přípravné zápasy jsou velmi atraktivní. Samozřejmě, zápas Rumunska je důležitý, ale pouze pro nás, ne celosvětově.
 

58d704a9c205e_1490486441.jpg
 

Tenis mužů, Miami: Berdych – ženy (18:00)


Jeden z nejzajímavějších zápasů třetího kola mužského kola v Miami se odehraje mezi Tomasem Berdychem a Gillesem Mullerem, obecně dvěma velkými servery. Na předchozích dvou turnajích se Beerdychovi vůbec nedařilo, získal pouze dvě vítězství, z nichž jedno těžilo z opuštění soupeře. A to za podmínek, ve kterých se soupeři nacházeli mimo první padesátku. Nutno podotknout, že Berdych je na 14. místě.V 2. kole v Miami Čech porazil Rusa Andreje Rubleva 6:3; 6-2, ale teď si nemyslíme, že vítězství bude tak snadné. Loni dorazil Berdych do Miami ve čtvrtfinále.
 
Naopak Muller na 29. místě porazil ve druhém kole Itala Andrease Seppiho nasazeného na 80. místě v minimu setů, oba se uzavřeli v tie-breaku. V předchozích 4 zápasech lucemburský hráč pouze vyhrál, ale musíme říci, že dvě z porážek se dostaly do top 10. Muller vypadl loni v prvním kole v Miami.
 
Berdych a Muller se utkali zatím 3x, dvakrát zvítězil Čech. Naposledy však na konci minulé sezóny Lucemburčan vyhrál v minimu setů, skóre 7-6; 6-1. Nyní si myslíme, že nás čeká vyrovnaný zápas, ve kterém je možné hrát tie-break. Zároveň bych neviděl Čecha vyhrávat v minimu setů.
 
Berdychův most – Žena: Žena (+1,5 sady): 1,62
 

Tenis pro muže, Miami: Vánoce – Kohlschreiber (18:00)


Po finále Australian Open s Rogerem Federerem řada Nadalových fanoušků doufala, že se Španěl vrátí alespoň na 50 % potenciálu z minulých let. Oba titáni znovu vydali poslední dějství Australian Open na turnaji Masters v Indian Wells, Španěl prohrál v minimu setů. Ve druhém kole v Miami porazil Rafa Izraelce Dudi Selu 6:3; 6-4. Loni Iberian odstoupil ve druhém kole tohoto turnaje.
 
Kohlschreiberovi patří 31. místo v žebříčku ATP, v předchozím kole měl poměrně těžký zápas s Američanem Taylorem Fritzem na 126, vyhrál v tie-breaku rozhodující sady. Konečné skóre bylo 7-5; 3-6; 7-6, Fritz má 12 brejkbolů, dává 5. V Indian Wells byl Němec vyřazen ve třetím kole Wawrinkou, poté, co ve druhém kole těžil z opuštění Dolgopolova, Ukrajinec vyhrál první set za nerozhodného stavu. -break. || | 546
 
Nadal a Kohlschreiber se proti sobě dosud postavili 15krát, přičemž Pyrenejský vyhrál 14krát. Jediné vítězství Kohlschreibera přišlo na trávě v Halle v roce 2012. V posledních 7 přímých zápasech vyhrál Němec dva sety, oba v tie-breaku. Jelikož zde hrál ve druhém kole, myslíme si, že Philipp Kohlschreiber dnes na hřišti před Nadalem moc času nestráví. Španěl navíc ví, že zde má velkou šanci vyhrát, vzhledem k tomu, že chybí první dva hráči světového žebříčku, což je další motivace.
 
Pont Nadal - Kohlschreiber: 2-0 Nadal (1,47)