Ponturi pentru cele mai importante evenimente sportive din 9 martie

Dnešní první kolo 16. kola Evropské ligy nabízí dva zajímavé zápasy, jiné sporty nenabízejí stejně strhující hry.
 

Fotbal, Evropská liga: Lyon – AS Řím (22:05)


Lyon dosáhl této fáze bez jakýchkoli emocí, poté, co vyřadil AZ Alkmaar v šestnáctém kole Evropské ligy celkovým skóre 11-2, Lacazette skóroval dvakrát v kole, Fekir na oplátku zaznamenal hattrick. Pokud se Lyonu až do tohoto dvojzápasu v lize nedařilo, pak se zdá, že získal zpět sebevědomí, získal dvě výhry a remízu, vstřelil 10 gólů a obdržel 3. V tomto vydání Ligy mistrů Lyon prohrál doma s Juventusem , skóre 0-1, totéž se stalo v zápase Evropské ligy, jaký měli v sezóně 2013-2014.
 
AS Řím utrpěl 3 porážky v posledních 4 zápasech: jednu v Evropské lize, jednu v Italském poháru a další v Serii A. V šestnácté Evropské lize neměli "vlci" před Villarrealem žádné emoce a porazili ho 4-0, Džeko vstřelil hattrick, aby se ve druhém kole uvolnil a byl poražen 0-1. Porážka v Coppa Italia přišla proti Laziu a ta v Serii A proti Neapoli. AS Řím si ve svých venkovních zápasech Evropské ligy v této sezóně připsal dvě výhry a dvě remízy, vstřelil 9 gólů a dostal 3. Pět z 9 gólů "Wolves" vstřelil Dzeko. || English 535
 
58c110816278d_1489047681.jpg
Zdroj fotografie: www. footballpredictions.club
 
Lyon a AS Řím se naposledy střetly ve Francii v osmé Lize mistrů v sezóně 2006-2007. Poté byli Lyonnais poraženi 0-2. Vzhledem k evropskému průběhu letošní sezóny Říma věříme, že ani nyní nebude poražen. Zdá se, že Lyon je v nejlepší formě, ale v žádném ze 4 vítězství ve skóre se nesetkal s žádným špičkovým týmem.
 
Lyon – Předpověď AS Roma: Rovný nebo AS Roma ( 1,6)
 

Fotbal, Evropská liga: Schalke – Mönchengladbach (22:05)


Jeden ze dvou duelů, ve kterých se střetnou kapely ze stejné země, odehrají Schalke a Monchengladbach. Oba týmy mají v Bundeslize skromnou bilanci, přičemž hostitelé jsou na 9. místě a hostitelé na 13. Je třeba poznamenat, že Monchengladbach přichází po 4 vítězstvích, jednom v Německém poháru a druhém v Evropské lize. Německý tým v šestnáctém kole evropské soutěže porazil Fiorentinu, přestože v prvním kole doma prohrál 0:1. Na oplátku však Monchengladbach zvítězil 4:2, přestože po první půlhodině vedl 0:2.
 
58c1110bee064_1489047819.jpg
Zdroj fotografie: www.bild.de
 
Poslední vítězství Schalke bylo v kole zápasu šestnáctého utkání Evropské ligy s PAOK Soluň. Poté se německý tým prosadil venku 3:0, aby na oplátku dosáhl výsledku rovnosti dvěma góly. Z tohoto vítězství získalo Schalke 3 remízy a utrpělo dvě porážky. V posledním kole bylo Schalke poraženo venku od Monchengladbachu, skóre 2-4. Bentaleb z penalty a Goretzka skórovali za Schalke, zatímco za Monchengladbach skórovali Johnson dvakrát, Wendt a Raffael.
 
Oba přímé zápasy letošní sezóny skončily spoustou branek. Pokud tedy minulý víkend vyhrál Monchengladbach 4:2, v turné vyhrálo Schalke doma 4:0. Ve skutečnosti v posledních 4 zápasech šampionátu padly minimálně 3 góly a také si myslíme, že se tak stane i nyní.

Tip Schalke - Monchengladbach: přes 2,5 gólu (1.95)