Ponturi pentru evenimente sportive importante din 29 martie

Astazi se vor desfasura primele sferturi de finala ale turneului de tenis de la Miami. Dintre cele 4 sferturi, ne-au captat atentia doua.

Ženský tenis, Miami: Kerber – V. Williams (02:00)

Lídr světa WTA Angelique Kerberová se ve čtvrtfinále v Miami střetne s Venus Williamsovou. Američanka obsadila 11. místo. Pokud tento turnaj vyhraje, Venus se posune v žebříčku na sedmou pozici, a pokud předjede Američanku Kerberovou, která je v druhém mládí, má velké šance to dosáhnout. Venus Williamsová zatím neztratila ani set a vyřadila neznámé Haddad Maiaovou, Patricii Tigovou a Svetlanu Kuzněcovovou, když Ruska šla 6:3; 7-6. Venus se v tomto zápase dopustila nejméně 7 dvojchyb, ale úspěšnost prvního i druhého podání byla přes 70 %. Ve třech kolech Venus nashromáždila 23 dvojchyb, ale v každém zápase vzdala pouze jednu hru na vlastní podání.

Kerberová zatím neztratila ani set, v osmém kole měla nejsnazší hru, když vyřadila double 6-2 Japonku Ozakiovou. Úspěšnost při druhém podání byla celkem dobrá, ale u prvního spíše skromná, ostatně jako v předchozích dvou kolech. V každém ze tří kol vzdal Kerber sám minimálně dvě hry. Je to teprve potřetí ze 7 turnajů, kdy se světová jednička dostala do čtvrtfinále.

Kerberová a Venus Williamsová se zatím potkaly 6x. Naposledy se to stalo loni ve Wimbledonu, kdy Kerberová vyhrála 6:4. Celkem Venus vyhrála dvakrát, naposledy v roce 2014, tři z posledních čtyř přímých setkání byla velmi sporná. Věříme, že se totéž stane nyní.

Kerberův most – V.Williams: V.Williams (+3,5): 1,6

Pánský tenis, Miami: Vánoce – ponožka (4:00)

Nasazený Španěl Rafael Nadal se ve čtvrtfinále v Miami střetne s Američanem Jackem Sockem, favoritem číslo 13. Zde Nadal označil zápas s číslem 1000 ve své kariéře profesionálního hráče. Stane se tak ve třetím kole proti Philippu Kohlschreiberovi. Zřejmě nevysvětlitelné, Rafa poté prohrál první set 0:6, ale další dva vyhrál 6:2; 6-3. V osmém kole se Nadal bez problémů koncentroval, porazil Francouze Nicolase Mahuta 6:4; 7-6. Nadal v tomto zápase nedal soupeři žádnou šanci na brejk, když měl výborné procento v prvním podání, ale ani druhé ho nezklamalo.

Jack Sock těžil z opuštění Nishioky ve druhém kole, takže ve třetím kole porazil Čecha Jiryho Veselého 6:3; 7-6. V osmém kole měl nejlehčí zápas, hrál proti svému krajanovi Jaredu Donaldsonovi, kterého porazil 6:2; 6-1. Sockova služba byla docela dobrá jak v prvním, tak v druhém, jedinou nevýhodou bylo, že udělal nejméně 6 dvojchyb. V Indian Wells Sock se dostal do semifinále, kde ho porazil Roger Federer. Američan už letos vyhrál dva turnaje, a pokud to tak zůstane, je velmi pravděpodobné, že ho do konce roku uvidíme v top 10.

Nadal a Sock se setkali již dvakrát, oba se odehráli před dvěma lety. Nadal vyhrál pokaždé, ale ne v minimu setů. Ani nyní nevěříme, že Rafa bude mít snadnou misi, má pro vás 3 možnosti a všechny je zvažuje se stejnou šancí na úspěch. V zápase je tie-break, Sock vyhraje alespoň set a rozdíl her bude trochu ve prospěch Nadala. Tedy pokud Iberian vyhraje nejvíce her. Z nich vybereme poslední, který se nám zdá nejbezpečnější.

Pont Nadal - Sock: Sock (+4,5): 1,75