Ponturi pentru evenimentele sportive importante din 16 martie

Dnes večer se dozvíme, které týmy se kvalifikují do čtvrtfinále Evropské ligy, mezi 8 osmifinále, Genk se kvalifikoval pouze z 99 %.
 

58ca4b2aa300f_1489652522.jpg
 

AS Řím – Lyon (22:05)


Minulý týden přinesl zápas na turné mezi Lyonem a AS Řím 6 gólů a tým Lyonu vyhrál 4:2. A to i přesto, že o přestávce "vlci" vedli 2:1. Minulý víkend si AS Řím udržel druhé místo v šampionátu, když venku porazil Palermo 3:0. Dnešní zápas je prvním ze série 4 domácích zápasů týmu, který trénuje Luciano Spalletti. V této sezóně Evropské ligy získal AS Řím dvě vítězství, remízu, porážku doma a ve 3 zápasech vstřelil alespoň 3 góly.
 
Na druhou stranu, Lyon je momentálně ve velmi dobré formě, z posledních 7 zápasů zaznamenal 6 vítězství a remízu. Ve 3 zápasech vyřazovacích fází Evropské ligy vstřelili Lyonnais ne méně než 15 branek, obdrželi 4. Z posledních 9 výjezdů v této soutěži francouzský tým dvakrát prohrál, pokaždé 1:2, soupeři být Plzeň a Juventus.
 
Řím a Lyon se potkaly v sezóně 2006-2007 také v osmé, ale Ligy mistrů. Poté oba získali bílou remízu na Olimpicu. Normálně bychom nyní řekli, že hostitelé nebudou mít problémy s vítězstvím, ale vzhledem k nejnovějším výsledkům Lyonnais se zdržujeme. Proto si myslíme, že dobrý tip by byl ten, po kterém padne mnoho gólů.
 
Pont AS Řím – Lyon: více než 3,5 gólu ( 1,86)
 

Monchengladbach – Schalke (22:05)


Tento německý duel je jedním ze 3, které před týdnem skončily výsledkem 1:1 a ve kterých je kvalifikace na ostří nože. Minulý víkend porazil Monchengladbach venku 1:2 od Hamburku, předposledního místa v Bundeslize, zatímco Schalke porazilo doma Augsburg 3:0. Takže teoreticky by Schalke mělo být pro tento zápas více motivované.

Monchengladbach má na kontě tři vítězství v posledních 9 domácích zápasech v Bundeslize, poslední právě před Schalke. Na druhou stranu Schalke v této sezóně vyhrálo pouze jeden zájezd do Bundesligy. Pokud jde o evropské zápasy, Monchengladbach porazil doma Fiorentina v 16. kole Evropské ligy, zatímco Schalke má 3 vítězství a jednu porážku ve venkovních zápasech tohoto ročníku Evropské ligy, dvě vítězství přichází se skóre 1. -0.

Teprve před týdnem a půl se oba potkali na šampionátu, Monchengladbach doma vyhrál 4:2. V minulé sezóně také doma vyhrál Monchengladbach 3:1. Ve skutečnosti to bylo v posledních 4 přímých setkáních s Monchengladbachem jako hostitelem vyžadováno, ale Schalke skórovalo. Nevíme, jestli se dnes hostitelé prosadí, ale myslíme si, že oba opět skórují.
 
Pont Monchengladbach – Schalke: oba skóre ( 1,76)