Ponturi pentru evenimentele sportive principale din 1 martie 2017

První den jara je pro nás vyhrazen souboj mezi Steauou a Dinamem, ale i další zajímavé duely, ne nutně fotbalové.

20:00: Steaua - Dinamo

Začneme zápasem, který bude dnes večer Rumuni nejsledovanější, a to ten mezi Steauou a Dinamem, který se počítá do druhého kola semifinále Rumunského ligového poháru. V prosincovém turné „červení psi“ zvítězili 4:1. Byl to žhavý konec zápasu, 3 góly za poslední čtvrthodinu.

Pokud by nevyužili výhodu v prvním kole, mohl bych říci, že tento zápas přichází tak, že pro Dinamo nemůže být horší. Tento víkend totiž tým vedený Cosminem Controu nastoupí v poslední fázi základní části Ligy I venku proti Pandurii Targu Jiu. Pouze vítězství by zajistilo účast hráčů Dinama v play off.

S takovou zkouškou, kterou musí tento víkend absolvovat, pochybujeme, že dnes večer "červení psi" kousnou své soupeře a spokojí se spíše s tím, že si udrží náskok v prohlídce. Na druhou stranu Steaua určitě zaútočí a bude se snažit otevřít skóre od prvních minut, což není vyloučeno, zvláště když hraje na svém hřišti.

Steaua vs Dinamo Předpověď: Steaua vyhraje ( 1,68)

21:45: Lazio – AS Řím

V prvním zápase druhého semifinále Coppa Italia máme Derby della Capitale, zápas mezi Laziem Řím a AS Řím. Oba týmy sdílejí stejnou arénu, takže není příliš důležité, kdo bude hrát na vlastním hřišti. Je třeba říci, že v posledních 4 přímých střetnutích AS Řím vyhrál případ, ale v posledním zápase Coppa Italia, který se odehrál ve finále v roce 2013, vyhrálo Lazio 1:0.

AS Řím je v záviděníhodné formě, přichází po 4 vítězstvích na šampionátu, vstřelil 13 branek a obdržel pouze dvě. Místo toho Lazio získalo 4 body v posledních 3 domácích zápasech v lize a vstřelilo dva góly, oba z penalt. Z toho plyne, že „vlci“ mají v dnešní hře výhodu. Jelikož se bavíme o derby, budeme ale trochu opatrnější. To platí zejména proto, že AS Řím se o víkendu utká s Neapolí v Sérii A. Jsme tedy toho názoru, že „vlci“ budou v zájmu zachování výsledku v jednom z poločasů prosazovat jeden z poločasů, pravděpodobně v prvním. druhý.

Předpověď Lazio vs AS Řím: AS Řím vyhrává jeden z poločasů ( 1,74)

13:30: Marius Copil - Lucas Pouille

Nyní se zaměříme na tenis, kde máme jednu z mála příležitostí vidět román na hlavní palubovce turnaje ATP. Řeč je o Marii Copilovi na 124. místě žebříčku ATP, který se ve druhém kole v Dubaji střetne s Francouzem Lucasem Pouillem. Marius pochází z kvalifikace, kde porazil Inda Gunneswarana, ale i Itala Andrease Seppiho, lépe umístěného než Rumuna. Lepší místo zaujímá Němec Jan-Lenard Struff, kterého Copil překonal v prvním kole na hlavním stole se skóre 6-4; 6–3.

Na druhou stranu, Pouille je nasazeným číslem 7 a 15. v pořadí. Francouz v prvním kole neměl problém porazit Čecha Avama Pavláska a dostal se tak na 6:2. Pouille a Copil se loni potkali jen jednou, v prvním kole Wimbledonu, Francouz vyhrál ve 4 setech. Věříme, že Marius Copil prohraje i nyní, pravděpodobně v minimu setů. Jistě, na tomto povrchu hraje na svou úroveň docela dobře, ale nemyslíme si, že odolá rytmu, který mu vnutil Pouille, zvláště když Marius také odehrál dva zápasy v kvalifikaci.

Předpověď dítěte vs. Puglia: Lucas Pouille vyhrává ( 1,38)