Preview faza grupelor Champions League 2017-2018

Nový ročník skupin Ligy mistrů UEFA začne 12. září, jedna nesmírně zajímavá.
 
Říkáme to, protože v 7 z 8 skupin jsou alespoň dva týmy z 5 nejlepších lig: Premier League, La Liga, Serie A , Bundesliga a Ligue 1. Jediná, která v těchto ligách neobsahuje alespoň dva týmy, je sudá skupina A, kde máme Manchester United, CSKA Moskva, Benficu a Basilej . V sezóně 2011-2012 byl Manchester United také ve skupině s Basilejí a Benficou a přidal se k nim Otelul Galati. Věci se pak moc nepovedly pro "rudé ďábly", kteří skončili na třetím místě.
 
Z této skupiny je nejvíce titulovaný Manchester United se 3 trofejemi Ligy mistrů / Ligy mistrů. Benfica také dvakrát vyhrála Evropský pohár, jak se tehdy Liga mistrů jmenovala, trofeje získané v prvních sezónách. CSKA Moskva také vyhrál Pohár UEFA v roce 2005.
 
Ani místní rival Manchester City nebude mít příliš snadnou misi, soupeřem ve skupině F jsou Neapol, Feyenoord a Sahtior Doněck. Ze všech Feyenoord vyhrál současnou Ligu mistrů v sezóně 1969-1970. Všechny 4 týmy ve skupině vyhrály Evropskou ligu, bez ohledu na jejich jméno v té době.
 

Držitel trofeje bude mít těžkou misi


Skupina H se zdá nejvyrovnanější, protože jde o Real Madrid, vítěz Ligy mistrů v posledních dvou sezóny, Borussia Dortmund a Tottenham Hottspur. Dalším týmem, který měl smůlu a spadl do této skupiny, je APOEL Nikósie. Nezapomínejme, že Real Madrid má 12 Lig mistrů a je zdaleka nejtitulovanějším týmem skupiny. Dortmund vyhrál tuto soutěž před 21 sezónami.
 
59b75b5a0e684_1505188698.jpg
Zdroj fotografie: www.indianexpress.com
 
Hasičskou skupinu tvoří také Bayern Mnichov a PSG. Navíc v skupině B Anderlecht a Celtic se také vyvíjejí, což teoreticky nebude dělat problémy dvěma velkým favoritům kvalifikovat se do osmé Ligy mistrů. Bavoři tuto soutěž vyhráli 5x, naposledy v sezóně 2012-2013. Celtic také zvítězil v současné Lize mistrů, ale před více než půl stoletím.
 

Ve skupině D je znovu vydáno poslední finále se 3 sezónami


Určitě nejočekávanější zápasy ve skupinové fázi většinou mikrobů sehrají v skupině D mezi Barcelonou a Juventusem, první se odehraje zítra. Zápas je reprízou finále Ligy mistrů ze sezony 2014-2015, kdy Katalánci vyhráli. Nezapomeňme, že italský celek byl i finalistou minulé sezóny, poražený Realem Madrid. Ve skupině s Juventusem a Barcelonou jsou ještě Sporting Lisabon a Olympiacos. Barcelona vyhrála Ligu mistrů 5krát a Juventus dvakrát, naposledy před více než 20 lety.
 
59b75b736eb39_1505188723.jpg
Zdroj fotografie: www.youtube.com
 
V skupině C se odehrají duely mezi týmy ze 3 nejvyšších šampionátů. Jde o Chelsea (Anglie), Atletico Madrid (Španělsko) a AS Řím (Itálie). Je zřejmé, že Chelsea je nejtitulovanějším týmem, i když má pouze jednu Ligu mistrů, ale také 3 další evropské trofeje v rekordu. Atletico Madrid vyhrálo dvakrát současnou Evropskou ligu, ale nikdy Ligu mistrů, ačkoli hrálo 3 finále, poslední dvě v sezónách 2013-2014 a 2015-2016. Kromě 3 týmů je v této skupině také Azarians z Qarabagu, kteří mají premiéru v Lize mistrů, které by neměly být přehlíženy, zvláště když budou hrát správně na hřišti, kde mohou povětrnostní podmínky hodně pomoci.
 
Další skupina, ve které se dvě kapely, které pojedou v osmém kole, se zřejmě znají, je skupina E. Liverpool a Sevilla se zde střetnou se Spartakem Moskva a Mariborem, prvním slovinským týmem, který se účastní skupin Ligy mistrů. Liverpool má 11 evropských trofejí, včetně 5 Ligy mistrů, poslední v sezóně 2004-2005, v tom památném finále s AC Milán, ve kterém se vrátil z 0-3. Sevilla vyhrála 5x Evropskou ligu, se 3 trofejemi za poslední 4 sezóny, ale nikdy Ligu mistrů.
 
Nakonec, podle našeho názoru, nejméně kvalitní skupinu tvoří Porto, Monako, Lipsko a Besiktas. Z skupina G favority pro kvalifikaci se zdají být Porto a Monako. Portugalci vyhráli dvě Ligy mistrů, poslední v ročníku 2003-2004, když ve finále porazili Monako. Besiktas vyhrál současnou Ligu mistrů před více než 30 lety, zatímco Lipsko, tým založený před 8 lety, má za sebou svou první evropskou sezónu.
 

Mnoho speciálních sázek pro skupinovou fázi lze nalézt na jednom místě


Pro první fázi skupinové fáze máme 143 až 167 možností na tato sázková kancelář. Co nás však fascinuje, je velký počet sázek antepost na skupiny. Pro každou z 8 skupin máme k dispozici 9 speciálních sázek. Jde o vítěze skupiny, do které se tým kvalifikuje, ale také sázky jako tipování obou týmů, které se kvalifikují, jejich správné pořadí (1. a 2. místo), tým, který skupinu dokončí na druhém, na třetím, respektive čtvrtém místě který tým vyhraje všechny zápasy ve skupině a který je prohraje. Můžeme také předvídat, ve které fázi bude určitý tým vyřazen.
 
Co se týče finálových fází, můžeme si vsadit na vítěze soutěže, na formáty, které se dostanou do finále, respektive do semifinále, na vítěze a finalistu, ale také na střelce branky soutěže nebo na zemi, ze které se přijde tým, který vyhraje Ligu mistrů. Zároveň můžeme předvídat, jestli budeme mít finále s týmy ze stejné země a která to bude, ale také z jaké skupiny vzejde vítěz.
 

Podat sázky na postup Ligy mistrů nyní

 
Zdroj fotografií Feat: www.fullmatchesandshows.com