Preview sferturi Europa League

Pokud budeme mít ve čtvrtfinále Ligy mistrů nejméně 3 týmy ze Španělska, v Čtvrtfinále Evropské ligy je jedinou kapelou. Řeč je o Celtě Vigo, která se v této fázi střetne s Genkem. Další tři čtvrtfinále budou mezi Lyonem a Besiktasem, Ajaxem a Schalke, respektive Anderlechtem a Manchesterem United. Jsme příjemně překvapeni, že se Belgie v této fázi kvalifikovala se dvěma týmy, jedním z nich je ten, který hrají Rumuni Nae Stanciu a Alex Chipciu. Proto upozorňujeme, že mezi týmy z 5 nejlepších lig se neuskuteční žádný duel.
 

Anderlecht - Manchester United


Na první pohled se zdá nejnevyrovnanější čtvrtfinále mezi Anderlechtem a Manchesterem United, hlavním favoritem soutěže. Nutno podotknout, že belgický tým vypadl v minulé sezóně v osmé Evropské lize Sahtior Doněck a Manchester United Liverpool ve stejné fázi soutěže. Pokud je Anderlecht na prvním místě v lize, Manchester United je na pátém místě a upřímně řečeno, nemůžeme zaručit, že jeho hlavním cílem je trofej Evropské ligy, stejně jako umístění v top 4 Premier League, které by přineslo je to velmi žádaná kvalifikace. v Lize mistrů.
 
Manchester United a Anderlecht se zatím utkaly 6x, přičemž 4x vyhráli "rudí ďáblové" a dvakrát Belgičané. První dvě přímá setkání se odehrála v sezóně 1956-1957, kdy United doma zničili Anderlecht 10:0, a poslední dvě v sezóně 2000-2001. Všech 6 zápasů se odehrálo v aktuální Lize mistrů.
 
Zrovna v minulé sezóně se však Manchester United střetl v play off Ligy mistrů s Club Brugge a porazil je celkově 7:1. Club Brugge a Anderlecht byly jediné belgické týmy, na které „rudí ďáblové“ narazili, alespoň v oficiálních zápasech. Místo toho se Anderlecht kromě Manchesteru United setkal s 10 dalšími týmy z Anglie, které odehrály celkem 30 zápasů. Belgičané vyhráli pouze 7krát, z toho 5 remíz a 18 porážek.
 

Lyon – Besiktas


Pokud se budeme řídit rekordy obou týmů, měl by Lyon toto dvojkolo vyhrát. Řekněme, že Besiktas je v Turecku téměř mistrem s náskokem 8 bodů na druhé místo a zápas navíc, zatímco Lyon je v Ligue 1 na 4. místě bez šancí na stupně vítězů. Pár chybných kroků by ji mohlo stát místo v Evropské lize v příští sezóně.
 
Půjde o první dvě setkání v historii mezi Lyonem a Besiktasem. Poslední střetnutí Lyonu s tureckým týmem se odehrálo v sezóně 2004-2005 proti Fenerbahce ve skupinách Ligy mistrů, přičemž Francouzi vyhráli pokaždé dva góly. Lyonnais se v historii střetli se 4 týmy z Turecka, získali 5 vítězství, remízu a 4 porážky. Na druhou stranu, poslední setkání Besiktase se soupeřem z Francie se odehrála v sezóně 2007-2008 s Marseille ve skupinách Ligy mistrů. Poté se každý tým usadil na svém hřišti. Celkem se Besiktas utkal se 3 týmy z Francie, získal dvě vítězství, jednu remízu a utrpěl 3 porážky.
 

Ajax – Schalke


V Eredivisie Schalke zaujímá druhé místo, jeden bod za vedoucím Feyenoordem, který má v tomto období těžké zápasy. "Lanceři" pravděpodobně nevyhrají v obou soutěžích, takže pokud mají uspět, měli by se zaměřit na jednu. Schalke je v Bundeslize na 10. místě s minimálními šancemi na účast v Evropské lize. Skutečnost, že příští sezóna by mohla hrát přímo ve skupinách Ligy mistrů, ji posílí na dvě kola.
 
Ajax Amsterdam se v historii potkal s 13 německými týmy, ale nikdy se Schalke. Poslední zápasy se odehrály v sezóně 2012-2013 proti Borussii Dortmund ve skupinách Ligy mistrů. Dortmund se prosadil v obou zápasech. Z 36 zápasů proti německým týmům Ajax 22 vyhrál, zaznamenal 5 remíz a utrpěl 9 porážek. V posledních letech ale podoba Ajaxu na evropské úrovni docela klesla. Naopak Schalke se ve své historii potkalo se 4 týmy z Nizozemska, poslední dva duely sehrálo s Twente v osmém kole sezony Evropské ligy 2011-2012. Poté se Němci kvalifikovali ve čtvrtfinále. Schalke odehrálo celkem 8 zápasů s nizozemskými týmy, 3 vyhrálo, jednou remizovalo a utrpělo 4 porážky.
 

Celta Vigo – Genk


Další belgický tým ze čtvrtfinále Evropské ligy, Genk, je na prvním místě v play-off Evropské ligy v lize. Na druhou stranu, Celta Vigo je uprostřed tabulky La Ligy s malou šancí na místo v Evropské lize v příští sezóně, takže se může soustředit výhradně na dvojzápas s Genkem.
 
Celta Vigo a Genk se nikdy nepotkaly v oficiální soutěži. Ze 4 dvojkol hraných proti některým španělským týmům vyhrál Genk pouze jeden zápas. Stane se tak hned ve skupinové fázi letošní sezóny Evropské ligy před těmi z Bilbaa, které doma porazili 2:0. Na oplátku Baskové zvítězili 5:3. Co se týče Celty Vigo, sehrála 6 zápasů se dvěma týmy z Belgie. Jedná se o Standard Liege a Club Brugge. Ve skupinách této sezóny Evropské ligy se naposledy utkal se Standard Lutych a získal dva shodné výsledky. Ve skutečnosti je Celta Vigo před španělskými týmy neporažena a získala dvě vítězství a 4 remízy.
 

Kdo je favoritem na získání trofeje?


Bookmaker 888sport nám představuje dva sázkové tipy pro letošní sezónu Evropské ligy. Jde o vítěze trofeje a vítěze titulu nejlepšího střelce. První šanci na zisk trofeje má Manchester United, uváděný ve 2:00, následovaný Lyonem (4:00), Celtou Vigo (7:00) a Schalke (9:00). Mezi zbylými týmy soutěže má řekněme nejlepší útok Genk, který prošel v osmém kole krajanem Gentem s celkovým skóre 6-3. Nastřílela tak 22 branek, následuje Anderlecht s 21 úspěchy a Manchester United s 18 brankami. Nejlepší obranou ze 7 týmů, které hrály ve skupinové fázi Evropské ligy, je Manchester United s 5 inkasovanými brankami, následovaný Lyonem se 6 inkasovanými brankami a Schalke se 7 brankami.
 
Pokud jde o hráče, favoritem na zisk titulu nejlepšího střelce je Ibrahimovič s kurzem 2,4. Za nimi následují Dzeko a Giuliano, kterým je oběma přidělen podíl 6,00. Ze tří zůstal v Evropské lize pouze Ibrahimovič. Džeko a Giuliano mají 8 gólů a Ibrahimovič 5.
 
Sázejte na vítěze soutěže a/nebo titul nejlepšího střelce >>>