Prezentare competitie Cupa Confederatiilor 2017

Každý rok před mistrovstvím světa konfederace Cup je organizován ve stejné zemi, kde se bude hrát závěrečný turnaj, především proto, abychom viděli, co je ještě potřeba zlepšit.

Konfederační pohár dosáhl svého desátého ročníku, který se koná v Rusku, 17. června – 2. července. Kromě hostitelské země se soutěže účastní držitel mistrovství světa Německo spolu s vítězi 6 šampionátů konfederací (UEFA, CONMEBOL, AFC, CAF, CONCACAF a OFC). Hovoříme zde o Portugalsku, Chile, Austrálii, Kamerunu, Mexiku a Novém Zélandu s upřesněním, že toto je první ročník Konfederačního poháru, ve kterém Austrálie reprezentuje Asii , dosud zastupující Oceánii .

Dintre acestea 3 nationale se afla la debutul in aceasta competitie. Este vorba despre Portugalia, Chile si, evident, Rusia. Marea absenta este Brazilia, de 3 ori castigatoare a Cupei Confederatiilor. Aceasta a fost eliminata in 2015 la penalty-uri in sferturile Copa America.
 

Stadiony


Existují čtyři stadiony, které budou hostit zápasy Poháru konfederací: Krestovsky Stadium (Petrohrad), Kazaň Arena (Kazaň), Otkrytiye Arena (Moskva) a Fisht Olympic Stadium (Soči).
 
  • Krestovský stadion (68 134 míst)

Říká se jí také Zenit Arena, od minulého měsíce hostí zápasy týmu Zenit Petrohrad. Stadion měl být původně připraven v roce 2009, ale řada nepředvídaných událostí stavbu zdržela. Nakonec byl dokončen v dubnu letošního roku, ale loni na podzim bylo na stadionu objeveno mnoho nesrovnalostí. Uvidíme, jestli se mezitím upravily. V Poháru konfederací bude Krestovský stadion hostit 4 zápasy, včetně finále.
 
  • Kazan Arena (45 379 míst)

Kazan Arena byla dokončena v roce 2013 a je místem, kde Rubin Kazan hraje své domácí zápasy. Všimněte si, že toto je největší obrazovka mimo stadion v Evropěcel mai mare ecran in afara stadionului din Europa. Kazan Arena bude také hostit 4 zápasy, včetně semifinále.
 
  • Otkrytiye Arena (45 360 míst)

Stadion měl být připraven v letech 2009-2010, ale stavební proces se z různých důvodů zpozdil. V roce 2010 projekt zamítl tým architektů, a tak byl stadion oficiálně otevřen až v roce 2014. Spartak Moskva na něm hraje domácí zápasy. Otkrytiye Arena bude hostit 4 zápasy, včetně toho o 3. místo.
 
  • Olympijský stadion Fisht (47 659 míst)

Jak již z názvu vyplývá, tento stadion byl využíván pro olympijské a paralympijské hry 2014. Konkrétně se zde konaly Zahajovací a Závěrečný ceremoniál. Stadion byl otevřen v roce 2013, ruský národní tým hrál několik zápasů a byl využíván jako tréninkové centrum. Rekonstrukce stadionu začala v lednu 2015 a trvala do listopadu 2016. Olympijský stadion Fisht bude hostit 4 zápasy Poháru konfederace, včetně semifinále.
 

Na Poháru konfederací máme román


V roce 2013 byl Konfederační pohár první mezinárodní soutěží, která představila video technologii. Koncept je zachován pro rok 2017, mezi 3 evropskými videoasistenty rozhodčích je Ovidiu Hategan. Další dva videoasistenti v Evropě jsou Artur Soares Dias z Portugalska a Clement Turpin z Francie. Další videoasistenti pocházejí z Uzbekistánu, Senegalu, USA, Paraguaye a Brazílie.
 
Co se týče středových rozhodčích, z Evropy byli delegováni Srb Milorad Mazic, Ital Gianluca Rocchi a Slovinec Damir Skomina. Kromě toho máme středové rozhodčí ze Saúdské Arábie, Íránu, Gambie, USA, Argentiny a Kolumbie.
 

Další aspekty


Soutěž lze sledovat v 19 zemích plus celý jihoamerický kontinent. Rumunsko bohužel mezi tyto země nepatří. Upozorňujeme však, že turné bude sledováno v zemích, jako je Indie, Filipíny, Indonésie, Malajsie, Arménie a dokonce i Vietnam. || English 590
 
Konfederační pohár je přátelský až oficiální turnaj, týmy jsou motivovány k tomu, aby hrály na maximum z finančního hlediska. Tedy vítěz obdrží 5 milionů $, finalista 4,5 milionu $, hráč na třetím místě 3,5 milionu $, tým na 4. místě bude vybrán se 3 $ milionů a reprezentanti, kteří vypadnou ve skupinové fázi, dostanou dva miliony dolarů.