Rezultate 1 august si program 2 august la Jocurile Olimpice

Ze 4 akcí, na kterých dnes závodili rumunští sportovci, jedeme na další dva daleko. V týmovém stolním tenisu neměli Rumuni podle očekávání problém s vyřazením Egypťanů. V atletice, v hodu kladivem, se Bianca Ghelberová kvalifikovala do finále. Je to pravda, z posledního místa. V bojích prohrál celkem jasně Alin Alexuc v osmém kole před hlavním favoritem. Ale zítra se to vyvine v opětovné spárování. Pokud obejde dva soupeře, získá bronzovou medaili. Ale pro Alexuca to bude velmi obtížné. || Česky 542

Sportovní výsledky Rumunska 1. srpna

Sport

Test

Sportiv roman

Kolo

Soupeř

Výsledek

Atletika

Skok daleký F

Iusco

Skupiny


9


Atletika

Skok daleký F

Rotaru || | 628

Grupe


10

Stolní tenis

Jednoduché F

Rumunsko

Optimi | || 653

Egipt

3-0

Atletika

Hod kladivem F

Ghelber

Skupina || | 678


Lupte

Řecko-římský 130+ M

Alexuc

Optimi

M.Lopez

0-9

Historie: Zelená - vítězství / kvalifikace; červená - eliminace; žlutá - dvojice

Výsledky 1. srpna rozpis 2. srpna JO 2020 - Světové a olympijské rekordy

V atletice den začal světovým rekordem. Ve finále trojskoku žen skočila Venezuelanka Rojasová 15,67 metru a získala zlatou medaili. Řeč je o Portoričanovi Camacho-Quinnovi, který dokončil test za 12 sekund 26 setin. V závodě mužů vyhrál závod americký zlatý medailista Caeleb Dressel, který doběhl za 21 sekund a 7 tisícin. U žen myslíme, že není nutné říkat, kdo vytvořil rekord. Jde o sedmý olympijský rekord, který Australanka Emma McKeownová na těchto olympijských hrách překonává. Nový olympijský rekord žen na 50 m volný způsob je 23 sekund 81 procent.

In semifinala feminina de 100 m garduri, recordul olimpic era stabilit de o sportiva provenita tot dintr-o tara exotica. Vorbim de puerto-ricanca Camacho-Quinn, care a incheiat proba in 12 secunde 26 sutimi.

La natatie se stabilea record olimpic in finala probei de 50 m liber atat la masculin, cat si la feminin. In proba masculina cucerea medalia de aur americanul Caeleb Dressel, care incheia proba in 21 secunde si 7 miimi. La feminin nu credem ca mai este necesar sa spunem cine a stabilit recordul. Este al saptelea record olimpic pe care australianca Emma McKeown il doboara la aceste Jocuri Olimpice. Noul record olimpic la 50 m liber feminin este de 23 secunde 81 sutimi.

Ve finále smíšeného plavání žen na 4 * 100 m vytvořila Austrálie nový olympijský rekord. Někde to bylo logické, vzhledem k tomu, že součástí týmu byla i Emma McKeown. Austrálie vyhrála zlatou medaili a zastavila čas za 3 minuty 51 sekund 60 setin. Američanky navíc vytvořily nový světový rekord, test dokončily za 3 minuty 26 sekund 78 setin na ženské pláži dnes bylo osmé kolo. Překvapit dokázaly Lotyšky Kravcenoka a Graudina, které se kvalifikovaly ve čtvrtfinále na úkor Rusek Makroguzové a Kholominy.

Ziua de natatie se incheia cu finala la 4*100 m mixt masculin, acolo unde SUA cucerea medalia de aur. Mai mult, americanii stabileau un nou record mondial, incheind proba in 3 minute 26 secunde 78 sutimi.

Rezultate 1 august program 2 august JO 2020 - Surprize in sporturile de echipa 

In voleiul pe plaja feminin astazi s-a disputat faza optimilor. Letonele Kravcenoka si Graudina reuseau surpriza, calificandu-se in sferturi in detrimentul rusoaicelor Makroguzova si Kholomina. 

Mužská házená dnes začala velkým překvapením, Japonsko porazilo Portugalsko se skóre 31:30. Překvapení zaznamenal i poslední zápas dne, kde Švédsko porazilo Dánsko 33:30. Dnešními zápasy skupinová fáze skončila. Ze skupiny A postoupí Francie, Španělsko, Německo a Norsko a ze skupiny B Dánsko, Egypt, Švédsko a Bahrajn.

Překvapilo i mužský volejbal, a to v úplně posledním zápase dne a zároveň ve skupinách. Zde Argentina porazila USA v minimu setů a ve čtvrtfinále se kvalifikovala na třetí pozici. Ostatní týmy ve skupině B, které postoupí do čtvrtfinále, se jmenují Rusko, Brazílie a Francie. Polsko, Itálie, Japonsko a Kanada postupují ze skupiny A.

A v posledním kole skupin ženského póla došlo k překvapení. Maďarsko prohrálo s Čínou 9-11 a ztratilo první místo ve skupině. Pouze poslední nasazený v každé skupině se nekvalifikuje do čtvrtfinále. Tyto dva týmy jsou Jižní Afrika a Japonsko. Ze skupiny A přecházejí Španělsko, Nizozemsko, Austrálie a Kanada a ze skupiny B USA, Maďarsko, Rusko a Čína.

Výsledky 1. srpna program 2. srpna JO 2020 - program rumunských atletů 2. srpna

Zítra budeme mít atlety ve 4 závodech s teoretickými šancemi na bronzovou medaili pro Alina Alexuca. Také rumunský tým žen ve stolním tenise se pokusí ve čtvrtfinále překvapit a vyřadit některou z asijských zemí. Budeme mít reprezentanty v atletice, ale i v kanoistice. Všechny akce se budou konat v časných ranních hodinách. = Odpůrce

Sport

Proba 

Sportiv roman

Runda

Adversar

Tara odpůrce

Ora start meci

Atletismus

1 500 m F

Bobocea || | 772

103:47

Kanoe

M

Mihalache/Chirila

Serii04:13

Lupte

Řecko-římský 130 kg M

Alexuc

Reimperecheri

Mirzazadeh

Írán

05:00

Stolní tenis

F

Rumunsko | || 845

Sferturi


Hongkong

08: 30

Výsledky 1. srpna program 2 2. srpna JO 2020 – Pořadí na medailích po 9 dnech || 859

China se mentine prima in clasamentul pe medalii, cucerind 24 medalii de aur si un total de 51 medalii. SUA a cucerit 59 medalii, insa doar 20 de aur, astfel aflandu-se pe pozitia secunda. Podiumul este completat de Japonia, care a obtinut 17 medalii de aur si 31 in total. Australia a urcat pe pozitia a patra, avand 14 medalii de aur si 31 in total. Top 5 este incheiat de sportivii din Rusia, care au cucerit 44 medalii in total, doar 12 fiind de aur. Čeština a coborat pe 26, avand tot o medalie de aur si 3 de argint. Numarul de natiuni care a cucerit cel putin o medalie de aur este 53, iar al celor care au obtinut minim o medalie este 76.

Výsledky Program 1. srpna 2. srpna 2020 – Desátý den budeme mít 22 zlatých medailí

Z celkového počtu 339 zlatých medailí, které budou zítra uděleny na těchto olympijských hrách, dosáhneme odpočítávání do 201. Sporty, ve kterých budeme mít medaile, jsou: atletika, badminton, cyklistika, jízda na koni, vzpírání, zápas, umělecká gymnastika, jachting a sportovní střelba. Zítra se také odehraje semifinále ženského fotbalu. Analýza a tipy na dvě semifinále, ale i na další zápasy týmových sportů najdete na stránce věnované speciálně olympijským hrám.