Rezultate 2 august si program 3 august la Jocurile Olimpice

Rumunský tým žen ve stolním tenise podle očekávání prohrál ve čtvrtfinále proti Hongkong. Románky začaly dobře, první zápas vyhrály ve čtyřhře, ale v dalších 3 prohrály ve dvouhře. Ani Alin Alexuc se v bojích více neinspiroval. O Claudii Bobocea v atletice ani nemluvě. Místo toho se Victor Mihalachi a Catalin Chirila kvalifikovali do semifinále kanoistiky. Je pravda, že obsadili poslední kvalifikační místo v sérii, ve finále není velká šance na kvalifikaci.

Historie: zelená – kvalifikace; červená - porážka / vyřazení

Výsledky Program 2. srpna 3. srpna Olympiáda 2020 - Světové a olympijské rekordy

Již nemáme závody ve veslování a plavání, takže rekordů bylo zaznamenáno poměrně málo. Přestože dnes naplánoval 11 akcí, atletika nezaznamenala světový ani olympijský rekord. Měli jsme jen olympijské a světové rekordy ve vzpírání a sportovní střelbě. To je Changhong Zhang, který získal 366,0 bodů. Zhang tak překonal světový rekord a skončil na pouhých 1,8 bodu ve srovnání se stříbrnou medailí.

Vom incepe cu tirul sportiv, acolo unde finala masculina de 50 m pusca in 3 pozitii a fost castigata de un chinez. Este vorba de Changhong Zhang, care obtinea 366.0 puncte. Astfel, Zhang dobora recordul mondial, incheind la doar 1.8 puncte fata de medaliatul cu argint.

Druhý rekord vytvořila Číňanka ve vzpírání ve finále závodu nad 87 kg. Sportovkyně Wenwen Li vytvořila olympijský rekord, když zvedla celkem 320 kg. Pozor, stříbrná medaile váží o 37 kg méně.

Výsledky Program 2. srpna 3. srpna Olympiáda 2020 - Překvapení v kolektivních sportech

V kolektivních sportech to byl den s mnoha překvapeními, ve většině těchto sportů se hrálo to poslední skupinová fáze. Ne v plážovém volejbalu mužů, kde se odehrálo osmé kolo. Překvapilo jen jedno, a to hned v prvním zápase. Řeč je o lotyšském páru Plavins / Tocs, který porazil v minimu setů brazilský pár Evandro / Bruno.

Také ženská házená dnes začala polopřekvapením, když Angola remizovala proti Jižní Koreji. Byl to poslední zápas o poslední místo ve čtvrtfinále, Angola musela vyhrát, aby se kvalifikovala. Norsko, Nizozemsko, Černá Hora a Jižní Korea se kvalifikovaly do skupiny A a Švédsko, Rusko, Francie a Maďarsko se kvalifikovaly do skupiny B.

Ve finále ženského badmintonu ve čtyřhře nebyly dodrženy papírové výpočty. Zlatou medaili vyhrály Indonésanky Polii a Rahayu, které porazily Číňanky Qing Chen Chen a Yi Fan Jia v minimálním počtu setů.

V ženském fotbale se dnes hrálo semifinále. Pokud se ve druhém nekonalo překvapení, když Švédsko porazilo Austrálii, o prvním semifinále se to říci nedá. Zde USA porazila Kanada 0-1. Olympijské finále v ženském fotbale se tak odehraje mezi Švédskem a Kanadou. Rozbor, ale i tip jak na toto finále, tak na semifinále mužů, ale i na další zápasy v kolektivních sportech najdete na stránce věnované olympijským hrám .

Výsledky 2. srpna program 3. srpna 3. srpna 2020 - program rumunských sportovců 3. srpna

Zítra nebudeme mít příliš mnoho rumunských sportovců, ale dva z nich se zúčastní finále. Těmi jsou Bianca Ghelber v atletice a Larisa Iordache v gymnastice. Ve skutečnosti doufáme, že ve finále budeme mít dva sportovce, protože zdraví Larisy Iordache není skvělé. Můžeme se kvalifikovat do finále a kanoistiky, ale bude to hodně těžké. Na medaile si ve 3 akcích moc neděláme, ale nikdy nevíte, kdy stihnete výjimečný den.

14:35 || 855

Rezultate 2 august program 3 august JO 2020 - Clasamentul pe medalii dupa 10 zile

7 dní před koncem olympijských her je Čína na prvním místě se 7 zlatými medailemi více než USA a okupuje druhá pozice. Čína vyhrála 29 zlatých medailí a celkem 62 a Spojené státy získaly 22 zlatých medailí z celkových 64. Čína tedy bere vážnou možnost vyhrát tyto olympijské hry. Poslední pozici na stupních vítězů obsadila hostitelská země Japonsko se 17 zlatými medailemi z celkových 33. Top 5 doplňují Austrálie a Rusko se 14, resp. 12 zlatými medailemi.

Top Najdeme i Českou republiku, která má celkem jen 8 medailí. Polovina z nich je ale zlatá a jen jedna bronzová. Rumunsko je na 29. místě žebříčku, rovněž se zlatou a 3 stříbrnými medailemi. Máme pocit, že to nebudou naše jediné olympijské medaile, můžeme získat jednu, možná i dvě. Dosud 57 národů získalo alespoň jednu zlatou medaili, přičemž 80 národů má alespoň jednu aktivní medaili.

Výsledky Program 2. srpna 3. srpna JO 2020 - 3. srpna budeme svědky 26 zlatých medailí

Dnes se měly udělit dvě zlaté medaile za jachting. Počasí však nepřálo, a tak se finále oněch zkoušek posunulo o jeden den. Zítra proto na olympijských hrách zazní 26. hymna národa. Kromě jachtingu se zlaté medaile budou udělovat v atletice, boxu, kanoistice, cyklistice, umělecké gymnastice, vzpírání, zápase a potápění.