Rezultate 28 iulie si program 29 iulie la Jocurile Olimpice

S největší pravděpodobností jsem dnes byl svědkem nejplodnějšího dne rumunských sportovců na olympijské hry. Rumunsko získalo dvě medaile, obě ve veslování. Ancuta Bodnar a Simona Radis rozdrtily své soupeřky a získaly olympijské zlato ve dvojveslici. O něco později získala stříbrnou medaili čtyřrámová mužská posádka bez kormidel, která se senzačně vracela v poslední části závodu. Mihaita Tiganescu, Mugurel Semciuc, Stefan Berariu a Cosmin Pascari jsou součástí rumunského týmu, který získal stříbrnou medaili. V plavání se Daniel Popovici kvalifikoval do finále na 100 m volný způsob, získal čtvrtý čas v prvním semifinále a pátý celkově. Tenhle kluk nám vždy dává emoce po prvním kole bazénu, kdy plave slabší. Pak ale najde sílu k návratu. Robert Glinta však nezískal kvalifikační čas na 200 m znak. Řekněme také, že rumunská fotbalová reprezentace zmeškala kvalifikaci ve čtvrtfinále soutěže.

Canotajul romanesc mai poate sa obtina medalii zilele viitoare, avand reprezentanti la inca 3 finale. La natatie, Daniel Popovici s-a calificat in finala la 100 m liber, obtinand al patrulea timp in prima semfinala si al cincilea in total. Mereu baiatul asta ne da emotii dupa prima tura de bazin, cand inoata mai slab. Apoi gaseste insa puterea de a reveni. In schimb, Robert Glinta nu a obtinut un timp de calificare la 200 m spate. Sa spunem, de asemenea, ca echipa nationala de fotbal a Romaniei a ratat calificarea in sferturile competitiei.

Provádění rumunských sportů

Sporty

Test

Rumunský sportovec

Kolo

Soupeř

Výsledek

Veslování

Dvojité pádlo M

Prundeanu/Enache

Finala B


3

Canotaj

4 rame fara carmaci F

Rumunsko | || 623

Finala B


3

Kanoistika

Dvojité plavidlo F

Bodnar / Radis

Finala A


AUR

Canotaj

4 rame fara carmaci M

Rumunsko

Finala A || | 671


ARGINT

Plavání

100 m volný způsob M

Popovici

Semifinále


4

Plavba lodí

Dvojité pádlo kat. lehké F

Cozmiuc / Beleaga

Semifinále


3

Veslování

Dvojité snímky M

Tudosa / Cozmiuc

Semifinále


1

Plavba lodí

Dvojitý snímek F

Buhus / Ailincai

Semifinále


4

Plavba lodí

8 + 1 Ž

Rumunsko

Přeřazení


1

Plavba lodí

8 + 1 M

Rumunsko

Reklasifikace


5

Lukostřelba

F

Amaistroaie

Tur 1

Dlouhé

2-6

Box

Pana F

Nechita | || 835

Sferturi

Irie

2–3

Fotbal

M

Rumunsko | || 858

Grupe

Nový Zéland

0-0

Plavání

100 m volný způsob F

Costea

Serii


5

Natatie

200 m zpět M

Glinta

Série


3

Historie: Zelená - vítězství / kvalifikace; červená: porážka / vyřazení

Výsledky 28. července program 29. července Olympiáda 2020 - Rumunsko vytvořilo světový a olympijský rekord ve veslování

Dnes jsem měl olympijské rekordy, dokonce světové rekordy v všech 6 finále, ale také v několika semifinále, vítr má při jejich založení důležité slovo. První olympijský rekord vytvořily naše zlaté medailistky ve čtyřhře Ancuta Bodnar a Simona Radis, které závod dokončily v čase něco málo přes 6 minut a 41 sekund. Předchozí olympijský rekord byl tedy opraven o více než dvě sekundy || English 916

Al doilea record olimpic era stabilit in finala de dublu vasle masculin, de catre francezii Boucheron si Androdias. A treia finala pentru medalii la canotaj insemna si al treilea record olimpic. Era stabilit de echipa feminina de 4 rame a Australiei.

Urmatoarea finala insemna doborarea unui nou record olimpic. Este vorba despre proba de 4 rame fara camaci la masculin, unde Čeština a luat argintul. Medalia de aur a luat-o Australia, care a incheiat cursa in 5 minute 42 secunde si 76 sutimi. In finala de 4 vasle masculin, nu se stabilea doar un record olimpic, ci si unul mondial. Performanta ii apartinea echipajului Olandei.

Nové finále, nový rekord. Stane se tak ve 4řadách žen, kde čínská posádka překonala světový rekord téměř o dvě sekundy. Další rekord zaznamenalo semifinále mužské lehké čtyřhry, kde Irové Mc Carthy a O'Donovan vylepšili olympijský rekord. Také v semifinále ženské čtyřhry vytvořila lehká kategorie nový světový rekord. Ti, kdo stanovili čas, byli Italové Rodini a Cesarini. Skončili o 63 procent lépe než předchozí olympijský rekord. Pozor, tento rekord padl ve druhém semifinále, zatímco první byl v prvním semifinále. Je těžké uvěřit, že se něco takového ještě někdy stalo.

Nebyl to ale ojedinělý případ, protože další světový rekord přišel ve druhém semifinále ženské čtyřhry. Novozélanďané Prendergast a Gowler dokončili test za 6 minut 47 sekund 41 procent. Téměř o vteřinu překonaly světový rekord, který hned v prvním semifinále vytvořily dvě Řekyně Rumunky. Tentokrát mluvíme o světovém rekordu. Posádka 8 + 1 to dokázala v rekvalifikacích, test dokončila za 5 minut 52 sekund 99 centů.

Si daca am inceput cu un record olimpic al Romaniei, sa incheiem la canotaj tot cu unul al unui echipaj romanesc. De aceasta data, vorbim de un record mondiial. Echipajul de 8+1 realiza asta in recalificari, incheind proba in 5 minute 52 secunde 99 sutimi. 

Skončíme s několika rekordy ve veslování a jdeme na vzpírání. Jako opravdová přírodní síla se zde ukázala Číňanka Shi Ziyong, která zvítězila ve finále do 73 kg s novým světovým rekordem. Vážil 364 kg, o 18 více než stříbrný medailista.

Teď jdeme plavat, kde jsme v tento den měli nějaké rekordy. Začínáme finále na 200m volný způsob, kde získal zlato Australan Titmus. Test dokončila za 1 minutu 53 sekund 50 centů, čímž vytvořila nový olympijský rekord || English 930

Un alt record olimpic a fost stabilit de ungurul Milak. Acesta cucerea medalia de aur la 200 m fluture, incheind proba in 1 minut 51 secunde 25 sutimi. In seriile de 100 m liber feminin, australianca McKeown stabilea si ea un nou record olimpic, incheind proba in 52 secunde 13 sutimi. 

Před 3 dny vytvořil Jihoafričan Schonmaker olympijský rekord na 100 m znak, nyní překonává olympijský rekord na 200 m znak. Jihoafričan se prosadil v sérii časem 2 minuty 19 sekund 16 setin.

Výsledky 28. července plán 29. července OJ 2020 – Překvapení v týmových sportech

Dnes došlo v týmových sportech k několika překvapením, ale některá stála hodně tým, který se nedokázal prosadit . V mužském volejbalu bylo překvapením pouze vítězství Argentiny nad Francií. Jihoamerický tým vyhrál v rozhodující sadě 15:13. Po 3 kolech je Francie ve skupině na 4. místě a poslední ve čtvrtfinále vede.

V mužském semifinále basketbalu 3X3 dojde k velkému překvapení, ruští atleti porazí Srbsko. Rusové zvítězili s jasným skóre 21-10, později prohráli finále s Lotyšskem.

V ženském pólu vytvořilo Maďarsko obrovské překvapení ve skupinách, když porazilo USA se skóre 10-9. Maďaři zvítězili v poslední čtvrtině 4:1. O něco později přišlo další překvapení, ale o něco menší, Nizozemsko porazilo Španělsko 14:13.

V mužském fotbale je jedním z překvapení vyřazení Německa ze skupinové fáze. To bylo poté, co Němci v posledním zápase skupiny dokázali pouze remizovat proti Pobřeží slonoviny. V další skupině se Argentina nekvalifikovala do čtvrtfinále, dnes remizovala se Španělskem. Dál nejde ani Francie, která dnes prohrává 0:4 před Japonskem.

Až do konce olympijských her budou ve fotbale a dalších kolektivních sportech jistě další překvapení. Abyste měli větší šanci se jim vyhnout, zveme vás k návštěvě stránky věnované této soutěži. Najdete zde tipy na nejzajímavější fotbalové zápasy a další.

Výsledky 28. července program 29. července JO 2020 - program rumunských sportovců den 6

Zítra budou o medaile bojovat další dvě rumunské veslařské posádky přesně ve stejnou dobu, jako jsme dnes měli rumunské zástupce v finále. David Popovici také doufá v medaili ve své oblíbené disciplíně na 100 m volný způsob.

Sport

Proba

Sportiv roman

Runda

Odpůrce

Tara odpůrce

Ora start prova

Canotaj

Dublu rame F

Ailincai / Buhus

Finala B02:40

Kanoistika

Dvojveslice M

Cozmiuc / Tudosa

Finále A03:18

Plavba lodí

Dvojité pádlo, kočka F

Beleaga / Cozmiuc

Finále A04:10

Natatie

100 m volný způsob M

Popovici

Finala05:37

Natatie

100 m flétna M

Martin

Serii13: 49

Rezultate 28 iulie program 29 iulie JO 2020 - Clasament pe medalii dupa 5 zile

Asijské země se po tomto dni usazují ve vedení. Lídrem zůstává Japonsko, které pořádá olympijské hry, získalo 13 zlatých medailí z celkových 22. Druhá je Čína s 27 medailemi, z toho 12 zlatých. Nejvíce medailí mají Spojené státy. Z 31 medailí je ale jen 11 zlatých. Top 5 doplňují Rusko a Austrálie. Dosud 35 zemí získalo alespoň jednu zlatou medaili.

Výsledky 28. července program 29. července JO 2020 - Šestý den bude uděleno 17 zlatých medailí

Po prvním dnu je toto den, kdy bude uděleno nejméně zlatých medailí . Sporty, ve kterých budeme mít medaile, jsou plavání, kanoistika, šerm, umělecká gymnastika, judo, veslování, sportovní střelba a stolní tenis. Je třeba zmínit, že zítra budeme moci vidět semifinále smíšené čtyřhry v badmintonu, ale také semifinále tenisu žen, dvouhru.