Rezultate 31 iulie si program 1 august la Jocurile Olimpice

Dnes byl první den olympijských her v Tokiu od udělení ceny medaile, když Rumunsko nemělo zástupce. Z tohoto pohledu začal druhý týden olympijských her dost špatně. Ale doufáme, že se to v příštích dnech zlepší.

Výsledky 31. července Program 1. srpna 2020 – Světové a olympijské rekordy

První zlatá medaile Polska získala atletika, ve smíšené disciplíně 4 * 400 m. Stejně jako v sérii vytvořil polský tým olympijský rekord. Nyní dokázala dokončit test za 3 minuty 9 sekund 87 procent || English 566

In finala feminina de 100 m podiumul era compus in totalitate din atlete jamaicane. Medalia de aur se ducea la Elaine Thompson, care termina proba in 10 secunde 61 sutimi, stabilind un nou record olimpic. 

Ve vzpírání, muži do 81 kg, získal zlatou medaili Číňan Xiaojun Lu, když zvedl celkem 374 kg. Je třeba poznamenat, že to byl součet dvou úspěšných pokusů Číňanů. Lu tak vytvořila nový olympijský rekord.|Anglicky 570

La 96 kg medalia de aur era cucerita de un qatarez. Este vorba de El-Bakh, care stabilea un nou record olimpic. Acesta ridica in total 402 kg, 15 mai mult decat medaliatii cu argint si bronz. 

Plavání začalo den světovým rekordem. Ve finále na 100 m motýlek ji stanovil Američan Caeleb Dressel. Získal zlatou medaili, závod dokončil za 49 sekund s 45 centy. Británie vyhrála zlatou medaili a zastavila čas za 3 minuty 37 sekund 58 centů, více než sekundu před Čínou, která vyhrála stříbrnou medaili.

Un alt record mondial era stabilit in finala de 4*100 m mixt. Marea Britanie cucerea medalia de aur, oprind cronometrul in 3 minute 37 secunde 58 sutimi, la mai bine de o secunda in fata Chinei, care a cucerit medalia de argint. 

V semifinále na 50 m volný způsob žen vytvořila Emma McKeown další olympijský rekord. Je to šestý olympijský rekord, který Australan na těchto olympijských hrách vytvořil. Jestliže po večerech dokončil test za 24 sekund a dvě tisíciny, nyní McKeown dokončil přesně za 24 sekund.

Rezultate 31 iulie program 1 august JO 2020 - Surprize in sporturile de echipa

V ženské házené dokázala překvapit Angola, která porazila hostitelskou zemi Japonsko 28:25. Před poslední fází skupin tak není žádný z týmů v této skupině odstraněn z kvalifikačních karet.

Žádný tým z druhé skupiny nevypadne před poslední fází skupin. To poté, co Maďarsko zvládlo překvapení, porazilo Španělsko 29:25. Utkání trvale řídili Maďaři, kteří nedovolili Španělům ani jednou vyrovnat. Norsko a Švédsko jsou týmy v čele dvou skupin. Fidži vstřelilo esej v prodloužení zápasu a vyrovnalo se tak Novozélanďanům. Pokud proměna přišla, Fidži bylo ve finále. Bohužel pro ně to nepřišlo a Nový Zéland vyhrává v prodloužení.

In semifinale la rugby in 7 feminin puteam asista la o surpriza majora daca Fiji o elimina pe Noua Zeelanda. Fiji marca un eseu in prelungirile partidei, egalandu-le pe nou-zeelandeze. Daca venea si transformarea, Fiji era in finala. Din pacate pentru ele, nu a venit, iar Noua Zeelanda castiga in extra-time. 

V play-off o 9-12 míst došlo k překvapení, Brazílie vyhrála nad Japonskem 21-12. Motivace je zde samozřejmě mnohem nižší než ve čtvrtfinálovém nebo semifinálovém utkání.

Přejděme k ženskému volejbalu, kde je dnes největším překvapením vítězství ruských atletek proti USA. Ruské ženy navíc vyhrály v minimu setů. Není však vyloučeno, že Spojené státy prohrály, aby měly snazší cestu v závěrečných fázích. || English 590

Nu este insa si cazul partidei dintre Japonia si Coreea de Sud. Tara gazda era invinsa cu 2-3, sud-coreencele provocand o surpriza destul de mare. Coreea de Sud a invins cu 16-14 in decisiv, salvand doua mingi de meci avute la rand de nipone.

O surpriza poate mai mare se inregistra intre China si Italia, chinezoaicele invingand in minimum de seturi. Este adevarat, Italia castigase toate partidele pana atunci, ramanand pe primul loc chiar si dupa aceasta infrangere. In opinia noastra, era mai bine daca acum jucau pe bune, ca sa-si asigure calificarea de pe primul loc, pentru ca in ultima runda sa-si odihneasca titularele. Italia, Rusia, SUA si Turcia sunt calificate din grupa B. Brazilia, Serbia si Coreea de Sud sunt calificate din grupa A, urmand ca in ultima runda sa se lupte in meci direct Republica Dominicana si Japonia, pentru ultimul loc calificant. 

V mužské kopané se dnes hrálo čtvrtfinále. První zápas byl elektrizující mezi Španělskem a Pobřežím slonoviny. V 90. minutě byl stav 1:1, Pobřeží slonoviny skórovalo v 90. minutě + 1. Nebylo to ale konečné skóre, Mir vyrovnal za Španěly v 90 + 3 minutách. V prodloužení Španělsko vyhrálo 3:0 a vyhnulo se zklamání, dva góly vstřelil stejný Mir. Pozor, Mir nastupuje na hřiště v čase 90 + 2 minuty.

Výsledky 31. července program 1. srpna JO 2020 - program rumunských sportovců 1. srpna

Všichni rumunští sportovci budou mít zítra ráno test. Doufáme, že Alex Ciurariu nám v tomto ohledu pomůže a že uvidíme alespoň dva jeho souboje ve slušném čase. To by znamenalo jít přes palubu. Ale je těžké tomu uvěřit, protože Alex bude hrát osmý proti hlavnímu favoritovi. Z hlediska stolního tenisu je velmi pravděpodobné, že Rumunsko v týmové akci porazí Egypt. Pokud se tak stane, s největší pravděpodobností se ve čtvrtfinále střetne s Hongkongem. V atletice nemáme téměř žádnou šanci se posunout dál.

Sport

Test

Rumunský atlet

Kolo

Protivník

Tara protivník

Ora start prova

Atletismus

Saritura in lungime F

Iusco

Skupiny03:50

Atletika

Skok daleký F

Rotaru

Grupe03:50

Stolní tenis

Jednoduché F

Rumunsko

Optimi


Egipt

04: 00

Atletika

Házení kladivem F

Ghelber

Skupiny | || 72004:40

Lupte

Řecko-římský 130+ M

Alexuc

Optimi

M.Lopez

Kuba

05:14

Výsledky 31. července program 1. srpna 2020 - Pořadí na medailích po 8 dnech

Na prvním místě po tomto dni zůstala Čína, která nasbírala 21 zlatých medailí z celkových 46. Na druhém místě je Japonsko se 17 zlatými medailemi z celkových 30 a vtip je trochu tlustý pro USA, favorita nejraději ji trestat ona olympiáda. Na stupních vítězů je poslední s 16 zlatými medailemi a 46 celkem. Top 5 doplňují sportovci z Ruska a Austrálie s 11 a 10 zlatými medailemi. Rumunsko je na 23. místě se zlatou a 3 stříbrnými medailemi. Dosud 49 zemí získalo alespoň jednu zlatou medaili a na stupně vítězů vystoupalo 76 zemí.

Výsledky Program 31. července 1. srpna OJ 2020 - První srpnový den bude uděleno 25 zlatých medailí

V srpnu jsou pouze 4 a 8 dny, kdy bude uděleno méně z 20 zlatých medailí. Zítra bude uděleno 25 zlatých medailí mezi sporty, které určí vítěze testů: plavání, potápění, atletika, badminton, cyklistika, šerm, umělecká gymnastika, golf, plachtění a vzpírání. Hrát se bude také finále dvouhry mužů, čtyřhra žen a tenis smíšená čtyřhra. Většina týmových sportů také odehraje své poslední zápasy ve skupině. O stránka věnovaná olympijským hrám vás přivítá na stránce, na které najdete rozbory a tipy na nejdůležitější zápasy v kolektivních sportech, ale také v tenise . | 768