Rezultate 4 august si program 5 august la Jocurile Olimpice

Dnes mělo Rumunsko na olympijských hrách dva zástupce, z nichž jeden měl přístup do finále. Řeč je o atletovi Alexandru Novacovi, který v testu vrhu oštěpem skončil čtvrtý ve své sérii s celkově sedmou distancí. Místo toho ze soutěže bez vítězství odjela bojovnice Kriszta Inczeová.

Historie: Zelená – kvalifikace; Červená - porážka

Výsledky Program 4. srpna 5. srpna Olympiáda 2020 - Světové a olympijské rekordy

V kajaku dvouhry mužů na 200 m vyhrál svou sérii Maďar Cizmadia, který uspěl, také olympijský záznam. Atlet z Maďarska doběhne za 34 sekund 442 tisícin.

V disciplíně ženské kanoe na 200 m patřil olympijský rekord Američance Nevin Harrisonové. To vyhrává sérii za 44 sekund 938 tisícin. Uspěli Australané Westhuyzen a Green, oba vyhráli sérii za 3 minuty 8 sekund 773 tisícin.

In proba de caiac dublu masculin pe distanta de 1000 m se stabilea un nou record olimpic. Cei care il reuseau erau australienii Westhuyzen si Green, cei doi castigand seria in 3 minute 8 secunde 773 miimi.

V semifinále dvouhry mužů na 200 m byl překonán olympijský rekord vytvořený jen pár desítek minut předtím. Brit Liam Heath vyhrál závod za 33 sekund 985 tisícin.

Ve finále mužského testu týmů dráhové cyklistiky jsme svědky světového rekordu. Tím, kdo to srazil, byli Italové, kteří zastavili časomíru za 3 minuty 42 sekund 32 tisícin.

Světový rekord je také stanoven ve finále vzpírání, v soutěži mužů do 109 kg. Gruzínec Talakhadze vítězí odděleně, celkem zvedl 488 kg (utrženo + vrženo). Stříbrný medailista měl o 47 kg méně než Gruzínec.

V atletických disciplínách byl pouze jeden rekord. Jde o finále ženského běhu na 400 m překážek, kde jsme svědky světového rekordu. Zlatou medaili vyhrál Američan McLaughlin, který dokončil závod za 51 sekund 46 procent.

Výsledky 4. srpna Program 5. srpna JO 2020 - Překvapení v kolektivních sportech

V kolektivních sportech je dnes zaznamenán pouze jeden překvapivý výsledek. Jsme ve finální fázi, kdy už oblíbené týmy nehrají uvolněně, proto nevidíme tolik překvapení. Jediným překvapením však bylo obrovské překvapení, které se odehrálo ve čtvrtfinále ženského volejbalu. Hned v prvním utkání Jižní Korea porazila Turecko v rozhodující sadě 15-13. ,

Výsledky 4. srpna program 5. srpna JO 2020 - rumunský sportovní program 5. srpna

Stejně jako dnes, i zítra budeme mít na olympijských hrách pouze dva rumunské sportovce. Jako první bude závodit Daniela Stanciu, atletka soutěží v kvalifikacích ve skoku vysokém. Poté bude Andreea Ana bojovat v testu do 53 kg.

Výsledky 4. srpna Program 5. srpna JO 2020 – 12denní medailové umístění | | 736

Se contureaza o mare surpriza in clasamentul pe medalii, acolo unde China conduce detasat. Cu 4 zile inaintea incheierii Jocurilor Olimpice, China are 7 medalii de aur in fata SUA. Sportivi chinezii au 32 medalii de aur, 22 de argint si 16 de bronz, in vreme ce sportivii americani au 25 medalii de aur, 31 de argint si 23 de bronz. Pe ultima treapta a podiumului gasim tara gazda Japonia, cu 21 medalii de aur, 7 de argint si 12 de bronz. Marea Britanie a urcat pe pozitia a patra, cucerind 15 medalii de aur, 18 de argint si 15 de bronz. Top 5 este  incheiat de Australia, cu 15 medalii de aur, doar 4 de argint si 17 de bronz.

Rumunsko je na 35. místě se zlatou medailí a 3 stříbrnými. Dosud 60 národů získalo alespoň jednu zlatou medaili. Počet zemí, které vystoupily na stupně vítězů, je zároveň 85.

Výsledky Program 4. srpna 5. srpna OJ 2020 - 5. srpna bude uděleno 27 zlatých medailí

Zítra bude získat dosud nejvyšší počet zlatých medailí. Zlaté medaile uvidíme v atletice, boxu, kajaku, kanoistice, lezení, pozemním hokeji, plavání, karate, zápase, potápění, skateboardingu a stolním tenise.

Nejdůležitějšími zápasy v zítřejších týmových sportech se zdají být semifinále mužského basketbalu, ale také finále malého fotbalu žen. S ohledem na každý z těchto zápasů jste uvedeni na stránce věnované výhradně olympijským hrám jak analýza, tak předpověď od našich tipérů.