Rezultate ultima zi si clasament final Jocurile Olimpice

Poslední den olympijských her bylo uděleno 13 zlatých medailí. Mezi dnes hranými finále byla ta v basketbalu žen, házené, volejbalu a pólu mužů. Nedá se říct, že by v některém z těchto finále došlo k nějakému zásadnímu překvapení. Nechybělo ani finále v atletice, boxu, dráhové cyklistice a rytmické gymnastice.

Výsledky poslední den konečné pořadí JO 2020 - Výsledky v týmových sportech

Finále basketbalu žen nemělo ani vteřina překvapení nebo alespoň okamžik, který by dal Japoncům naději. USA získaly zlatou medaili, když ve finále porazily Japonsko se skóre 90-75. Američané vyhráli každou ze 4 čtvrtin a vedli od hlavy až k patě.

V malém finále ženské házené nedalo Norsko Švédsku žádnou naději. Bronzovou medaili vybojovali Norové, kteří zvítězili 36:19. Zlato putovalo do Francie, která ve velkém finále porazila Rusko 30-25. Rusové sice na začátku druhého poločasu vyrovnali, ale jejich hra poté upadla. Měl jsem také vítězství ve 3 setech ve velkém finále. Zde byla oblíbená

In voleiul feminin Serbia s-a impus in minimum de seturi in fata Coreei de Sud, cucerind medalia de bronz. De o victorie in 3 seturi aveam parte si in finala mare. Aici favorita online sázková kancelář, Brazílie, poražena USA. Nemůžeme říci, že by došlo k velkému překvapení, snad kromě skóre. Američanky neměly problém prosadit se ani v jednom ze 3 setů.

Ani v malém finále v ženském pólu se neprosadilo družstvo, které mělo první šanci, ale ani v tomto případě nelze mluvit o velkém překvapení. Maďarsko vyhrálo nad Španělskem 9:5, ve druhé polovině zápasu se Španělům nepodařilo vstřelit ani jednu branku. Srbsko vyhrálo zlatou medaili, vyhrálo proti Řecku se skóre 13-10. Chorvatsko obsadilo 5. místo a porazilo USA 14:11. V zápase o 7. místo jsme měli nerozhodný výsledek. Na konci 4 čtvrtin byly Černá Hora a Itálie nerozhodné, skóre 14-14. V tiebreaku vyhráli Italové 4:3.

Výsledky poslední den konečné pořadí JO 2020 - USA se poprvé dostaly do vedení v medailovém pořadí

V prvních 15 dnech olympijských her byly USA na druhém a třetím místě v medaili žebříčku. Poslední den se ale USA daří vyšplhat na první pozici, za což mohou především výhry v kolektivních sportech. Pouze jedna zlatá medaile tvořila rozdíl mezi USA a Čínou, tým obsadil druhé místo. Je pravda, že Spojené státy by obsadily první místo v případě rovnosti bodů o zlaté medaile. To proto, že Američané mají více stříbrných medailí než Čína. Jen na OH 1896 a 1912 byl rozdíl mezi prvním a druhým místem jen jedna zlatá medaile.|| English 570

Ultima pozitie de pe podium a fost ocupata de Japonia, care a cucerit 27 medalii de aur. Top 5 a fost completat de Marea Britanie si Rusia, cu 22, respectiv 20 medalii de aur. Čeština a terminat aceste Jocuri Olimpice pe locul 46, cu o medalie de aur si 3 de argint. In urma cu 5 ani, la Jocurile Olimpice de la Rio, Čeština se clasa pe locul 47. In total, 65 natiuni au cucerit cel putin o medalie de aur, iar cele ce au urcat macar o data pe podium au fost in numar de 93, cele mai multe de pana acum.