Čeština ajunge la 308 medalii la Jocurile Olimpice de Vara

Další ročník olympijských her skončil a Rumunsko se vrátilo domů pouze s 4 medaile, stejně jako před 5 lety. Jen jsem tentokrát nezískal bronzovou medaili. Vrátili jsme se se zlatou a stříbrnou medailí. V prvním týdnu jsem získal všechny 4 medaile. První se dostal k šermu, přes Ana Marii Popescu, která získala stříbro, a další 3 medaile k veslování. Zlatou medaili vybojovaly Ancuta Bodnar a Simona Radis ve čtyřhře. Stříbrné medaile ve veslování vybojovala mužská 4-rámová posádka bez kormidel a mužská dvourámová posádka ve složení Marius Cozmiuc a Ciprian Tudosa. Posádku 4 rámů bez kormidel tvořili Mihaita Tiganescu, Vasile Semciuc, Stefan Berariu a Cosmin Pascari.

Historie medailí Olympijské hry v Česká republika – Dosáhli jsme 90 zlatých medailí

Se zlatou medailí z roku rumunských veslařů, Rumunsko dosáhlo hranice 90 zlatých medailí. Kromě nich se rumunský tým pyšní také 97 stříbrnými a 121 bronzovými medailemi. Ročník 1936 v Berlíně byl jediným, ve kterém Rumunsko získalo medaile, ale žádnou bronzovou. Mluvíme o stříbře získaném na koni. Když jsem vyhrál zlatou i stříbrnou medaili, dostal jsem i bronzové medaile. Tokijská edice je první, ve které se to nestane, kdyby „po těchto olympijských hrách. Jeden z nich, možná ten největší, míří na gymnastku Larisu Iordache, která se do finále kvalifikovala na tyči s docela dobrým skóre. Larisa však nemohla nastoupit ve finále kvůli zranění. Ve skutečnosti je gymnastika v historii účasti Rumunska na letních olympijských hrách na prvním místě v žebříčku z hlediska získaných medailí. Rumunsko získalo 72 medailí ve sportovní gymnastice. Pak přišlo veslování, pak atletika, kajak a zápas

Istoric medalii Čeština Jocuri Olimpice - Gimnastica si canotajul, preferatele Romaniei la Olimpiada

Ramanem cu multe intrebari de “Ce ar fi fost daca” dupa aceste Jocuri Olimpice. Una dintre ele, poate cea mai mare, o vizeaza pe gimnasta Larisa Iordache, care se calificase in finala la barna cu un scor destul de bun. Larisa nu a putut concura insa in finala, din cauza unei accidentari.

Candva, gimnastica era principala noastra sursa de medalii la Jocurile Olimpice, sursa care a apus insa de cativa ani buni. De altfel, in istoria participarilor Romaniei la Jocurile Olimpice de vara, gimnastica ocupa primul loc in clasament in ceea ce priveste medaliile obtinute. Čeština cucerea 72 medalii la gimnastica. Urmeaza canotajul, apoi atletismul, caiac-canoe si luptele.

25

Kromě sportů uvedených v tabulce získalo Rumunsko zlatou medaili také v judu. Zlatou medaili jsem nezískal, ale získal jsem stříbro a bronz v házené, jízdě na koni, tenisu, rugby a sálovém volejbalu.

Historie medailí Olympijské hry v Česká republika – více medailistů

Nejrumunštější sportovní medailistkou všech dob na olympijských hrách je gymnastka Nadia Comaneci. Stupně vítězů doplňují veslařky Elisabeta Lipa a Georgeta Damian. Všichni tři sportovci získali 5 zlatých medailí. Jediným rumunským atletem v tomto žebříčku v top 15 je kajakář Ivan Patzaichin.