Čeština isi incepe drumul la Campionatul European de handbal feminin

Bronzová medailistka z loňského mistrovství světa, rumunská reprezentace byla pouze v třetí urnu při losování mistrovství Evropy. Smůla nás zasáhla, nejtěžší předskupinu budou mít Rumuni, soupeři Norsko, Rusko a Chorvatsko. Proti Chorvatsku by se nám mělo dařit, ale Norsko a Rusko jsou dva nejlepší favorité na vítězství v této soutěži, takže bude pro ně velmi těžké vyhrát. To platí obzvlášť, vezmeme-li v úvahu, že právě před dvěma měsíci přišel do národního týmu nový trenér. Jde o Španěla Ambrose Martina, který také trénuje Gyor, získal s ním dvě Ligy mistrů a Pohár EHF s Itxako. Krátké období, během kterého se musel přizpůsobit rumunskému národnímu týmu, nám však příliš nevěří v okamžitý výkon.

( swe2016 ehf-euro )
 
Pokud uhrajeme jen jedno vítězství proti Chorvatsku a zbylé dva zápasy prohrajeme, s největší pravděpodobností skončíme na 3. místě a půjdeme do hlavní skupiny, ale bez bodů. Potkáme se tam se 3 týmy, které se kvalifikují z přípravné skupiny C a to budou téměř jistě Černá Hora, Maďarsko a Dánsko nebo Česká republika. Vzhledem k tomu, že dva nejlepší z hlavní skupiny postoupí do semifinále, bude to pro Rumuny bez bodu téměř nemožné. Mnoho nadějí nám nedává ani historie posledních přímých setkání s Norskem a Ruskem. Ze 4 zápasů s Norskem v roce 2016 jsme tedy vyhráli, utrpěli 3 porážky, zatímco z posledních 5 zápasů proti Rusku jsme remizovali a utrpěli 4 porážky. Ale doufejme, že naše děvčata udělají krásnou postavu a získají alespoň dva body s Norskem a Ruskem.
 
Rumunsko začíná svou pouť na mistrovství Evropy v házené žen zítra 5. prosince, kdy se od 21:45 střetne s Norskem. Všechny zápasy v Česká republika odvysílá TVR 2. Další se odehraje ve středu v 19:30, soupeřem bude Rusko, takže poslední začne v pátek v 19:30.
 
Nejkomplexnější nabídka na Mistrovství Evropy v házené žen pochází od sázkové kanceláře Unibet (klikněte zde pro recenzi), zde najdete cca 40 sázek na každý zápas, ale také sázky ohledně vítěze soutěže, základní skupiny, hlavní skupiny atd. . Pokud jde o Rumunsko, je uváděno 7,00 při vítězství v základní skupině a 14,0 při vítězství v hlavní, kde má čtvrtou šanci. Kurz na to, že se Rumunsko kvalifikuje do semifinále mistrovství Evropy, je 5,00. Co se týče hráček "trikolóry", Cristině Neaguové je připsán podíl 1,15 na titulu nejlepší střelkyně týmu. Následuje Melinda Geiger (7,5) a Cristina Zamfir (8,00).
Source feat .: handballplanet