Čeština tinteste o medalie la JO 2018

Zimní olympijské hry oficiálně začínají v pátek v PyeongChangu v Jižní Koreji, kanály TVR a Eurosport dělají svou práci a budou živě vysílat a nahrávat mnohé události. Jsou mezi nimi i rumunští sportovci, od kterých bychom neměli očekávat mimořádné výkony


Rumunsko se sice zúčastnilo 20 z 22 ročníků zimních olympijských her, ale získalo pouze jednu medaili. Jde o bronzovou medaili z roku 1968, kterou získali Ion Panturu a Nicolae Neagoe, kteří mají dojem, že ještě dlouho zůstanou jedinými rumunskými medailisty v historii zimních olympijských her. Bohužel Ion Panturu zemřel před dvěma lety, zatímco Nicolae Neagoe má 76 let, ale v tisku o něm nebylo alespoň v posledních letech slyšet absolutně nic. Stejně jako mnoho dalších rumunských sportovců a nejenom oni pravděpodobně bojují s chudobou. Pravda, která bolí, ale zrno se s fotbalem nebo tenisem v Česká republika nedá srovnávat. 27 techniků a úředníků. Sportovců je o 4 více než na olympijských hrách před 4 lety, ale o jednoho méně než před 8 lety. Děkankou věku je biatlonistka Eva Tofalviová (39) na šesté olympiádě. Tofalvi měl skvělou kariéru, dokonce vyhrál etapu Světového poháru v sezóně 2008-2009.


Ce sportivi ne vor reprezenta la Jocurile Olimpice?


Componenta finala a lotului Romaniei este de 28 sportivi, intre care o rezerva, la care se adauga 27 tehnicieni si oficiali. Sunt 4 sportivi mai mult decat la Jocurile Olimpice de acum 4 ani, dar unul mai putin decat acum 8 ani. Decanul de varsta este biatlonista Eva Tofalvi, in varsta de 39 ani, aflata la a sasea Olimpiada. Tofalvi a avut o cariera stralucita, castigand chiar si o etapa de Cupa Mondiala in sezonul 2008-2009. 


Portdrapel v letech 2010 a 2014 předá Tofalvi štafetu také biatlonistovi. Řeč je o Mariu Ungureanu, o kterém jsem s velkými obtížemi zjistil, že je mu 23 let, poprvé na olympiádě reprezentoval Rumunsko. I když do bojů o medaile nepočítáme, určitě se najdou sportovci, kteří dosáhli vyšších výkonů než tento Ungureanu, který se zasloužil být vlajkonošem.v roce 2015 v biatlonu na kolečkách, kategorie juniorů. V této sezóně je jediným rumunským biatlonistou, který skóroval ve Světovém poháru, George Buta, zatímco v minulé sezóně byl nejlépe hodnoceným biatlonistou Puchianu následovaný Remusem Faurem. Ale pravděpodobně jsou velká očekávání, pokud jde o sport (?) Od tohoto kluka, že bude označen za vlajkonoše Rumunska.


5a7c111f8175e_1518080287.jpg


Trebuie spus si faptul ca Marius Ungureanu a fost campion mondial in proba de urmarire in 2015, la biatlon pe role, categoria juniori. In acest sezon singurul biatlonist roman care a punctat in Cupa Mondiala este George Buta, in vreme ce sezonul trecut Puchianu a fost cel mai bine clasat biatlonist, urmat de Remus Faur. Probabil insa ca asteptarile sunt mari pe plan sportiv (?) de la acest pusti, de a fost desemnat portdrapel al Romaniei.


Rumunsko usiluje o medaili na OH 2018, ale těžko říct s kým. Vkládali jsme bledé naděje do saní. Abychom si udělali legraci, řekněme, že i Dana Haralambie může získat medaili ve skocích na lyžích, pokud před ní fouká příznivý vítr nebo se po jejím vývoji náhle zhorší počasí. Rumunský tým se skládá z 27 rumunských sportovců plus rezerva, přičemž nejvíce sportovců je na bobech, následuje biatlon a sáňkování.


5a7c119a623f5_1518080410.jpg


Budeme mít Maria Constantin a Andreea Grecu (čtyři), Mihai Tentea a Nicolae Daroczi (čtyři), Dorin Grigore, Florin Craciun a Levente Bartha (čtyřnásobek) a rezervaci Beatrice Puiu. Eva Tofalvi (foto 1), Cornel Puchianu, Remus Faur, George Buta, Gheorghe Pop a Marius Ungureanu (foto 2) budou soutěžit v biatlonu. Raluca Stramatururu (dvouhra), Valentin Cretu, Andrei Turea (dvouhra), Cosmin Atodiresei a Stefan Musei (čtyřhra) se na saních pokusí umístit co nejvýše Paul Pepene a Timea Lorincz, v alpském lyžování Alexandru Barbu a Ania Call, ve skeletonu budeme moci následovat Marii Mazilu a Dorin Velicu, ve skocích na lyžích Dana Haralambie a v rychlobruslení Alexandru Ianculescu.


La schi fond ne vor reprezenta Alin Cioanca, Paul Pepene si Timea Lorincz, la schi alpin Alexandru Barbu si Ania Call, la skeleton ii vom putea urmari pe Maria Mazilu si Dorin Velicu, la sarituri cu schiurile pe Dana Haralambie, iar la patinaj viteza pe Alexandra Ianculescu.


Cota surprinzator de mica pentru o medalie


Rumunsko usiluje o medaili na olympijských hrách 2018, ale upřímně řečeno, bude zázrak, pokud ji získá. Bookmaker Betano však myslel na ty největší optimisty z nás, kteří věří, že se Rumunsko vrátí domů alespoň s jednou medailí. Ti, kteří na to vsadí, budou moci svou sázku znásobit 8krát, a ti, kteří si myslí, že vyhrajeme zlato, ji mohou znásobit 25krát. Zajímavější je, že máme kurz 1,06, že Rumunsko žádnou medaili nezíská. Bohužel není stanovena kvóta pro to, aby naši reprezentanti nebrali zlatou medaili. Tyto dvě sázky naleznete na hlavní stránce, v poslední kategorii menu vlevo, nazvané „Speciální“


Myslíte si, že Rumunsko získá alespoň jednu medaili? Vsaďte si zde