Čeština va intalni Belgia in Fed Cup pentru un loc in play-offul Grupei Mondiale

Tento víkend rumunský Fed Cup tým, který připravuje Ilie Nastase, se pokusí kvalifikovat do play-off o Světovou skupinu, soupeřem bude zástupce Belgie.
 
Zápasy se budou hrát každý den o víkendu od 13:00. Setkání se bude konat v Polyvalentní hale v Bukurešti, zvolený povrch je tvrdý indoor. Vítěz tohoto duelu se kvalifikuje do play off Světové skupiny, které se uskuteční v polovině dubna.
 
Za normálních okolností by se Rumunsko mělo bez větších problémů prosadit proti Belgii, i když nebude moci počítat s Simona Halepová, zraněná. Tým Rumunska tedy tvoří Irina Beguová, 29. v žebříčku WTA, Monica Niculescuová (36), Sorana Cirsteaová (62) a Patricia Tigová (106). Pokud je těžké říci, kdo si vybere Ilie Nastase ve dvouhře, ačkoli naznačil, že Niculescu nebude hrát ve dvouhře, nejspíše ve čtyřhře budeme mít na hřišti Begu a Niculescu, kteří se, jak doufáme, budou vyvíjet bez tlaku, ve smyslu že Rumunsko se kvalifikuje po prvních 4 zápasech dvouhry.
 

589d7bbf90898_1486715839.jpg
Zdroj fotografie: www.ziare.com

Naopak nejlépe umístěná hráčka belgického týmu je na pozici 60. Je jí Yanina Wickmayer. Následují Kirsten Flipkens (74), Elise Mertens (83) a Maryna Zanevska (123). Z toho Mertensová letos již turnaj vyhrála. Jde o ten z Hobartu, finále se hraje proti Monice Niculescu. V sobotu 11. února se budou hrát první dva zápasy dvouhry a v neděli další dva plus čtyřhra.
 
Co se týče přímých individuálních setkání Rumunů a Belgičanů, tak na tom nejsme. Na jedné straně Elise Mertensová porazila Monicu Niculescuovou v roce 2017 ve finále v Hobartu v minimu setů, což byl jediný přímý zápas. Je pravda, že na stejném turnaji Niculescu porazil Flipkense zcela jasně v jediném vzájemném setkání. Kromě této hry se Niculescu a Flipkens utkali ještě 5krát, Monica vyhrála 3krát. Rumun se také setkal s Wickmayerem 5krát, vyhrál pouze dvakrát.
 
Irina Beguová se zatím nesetkala s žádnou ze 3 nejlepších belgických hráček v první stovce, zatímco Sorana Cirsteaová porazila Flipkensovou na turnaji ITF v roce 2008, Mertensová loni v posledním kvalifikačním kole porazila Roland Garros a Wickmayer se s ní setkal 4krát. , naposledy v roce 2012. Wickmayer vede, skóre 3-1, jediné Soranovo vítězství v roce 2012, na Cincinatti Masters. Patricia Tig a Maryna Zanevska si určitě nezahrají dvouhru, pokud už se nebude hrát, takže o přímých setkáních s jeho soupeřkami nebudeme nic upřesňovat. Připomeňme také fakt, že Rumunsko a Belgie se ve Fed Cupu střetly 3x, pokaždé vyhrály Belgičanky. Ale stalo se to v letech 1975 a 1995.
 
Sázková kancelář Betano (pro recenzi klikněte zde) je zatím jediná, která má v nabídce zápas mezi Rumunskem a Belgií. Vzhledem k tomu, že se bavíme o světové skupině II, ale také k tomu, že ještě neproběhly losování, můžeme říci, že je poněkud snadné pochopit, proč zbytek sázkových kanceláří tento zápas nemá v nabídce. Pravděpodobně se ale objeví v nejbližších dnech, alespoň v živém sázení.
 
Když se vrátíme k online domu Betano, řekněme, že zde najdeme kurz 1,38 na Rumunsko, že půjde dále, a 3,00 na Belgii, že tak učiní. Upřímně řečeno, po zhlédnutí historie přímých setkání bychom viděli mnohem vyrovnanější setkání, které by se mohlo rozhodnout v posledním zápase, dvojzápase, kde doufáme, že nás Begu a Niculescu nezklamou.
 
Rumunsko se ve Fed Cupu střetne s Belgií o postup do play-off Světové skupiny, kde doufejme skončí. O místo ve světové skupině se utká s jedním z poražených v jejím prvním kole. Zápasy prvního kola odehrají Česko a Španělsko, USA a Německo, Švýcarsko a Francie, respektive Bělorusko a Nizozemsko.